مؤسسات مالی با نگاه مثبت از واحدهای اقتصادی حمایت کنند

آزادلو : استاندار اردبیل با اشاره به ضرورت نگاه مثبت بانک‌ها و مؤسسات مالی برای حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و ارائه تسهیلات بانکی لازم، افزود: با مشاوره صحیح می‌توان از ورود سرمایه‌گذاران به اقداماتی که بازده اقتصادی ندارند، جلوگیری به عمل آورد.

مجید خدابخش، صبح امروز در جلسه شورای دولت و بخش خصوصی که در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: با وجود اینکه در بسیاری از دستگاه‌های اداری کشور مشاوران حقوقی حضور داشته و از حضور چنین کارشناسانی بهره برده می‌شود، اما استفاده از مشاوران متخصص در سایر زمینه‌ها به مانند بخش‌های مالی، بانکی و تأمین اجتماعی جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است.

وی با اشاره به نقش مهم مشاوره پیش از شروع طرح‌های سرمایه‌گذاری، افزود: آمادگی برخی از دستگاه‌های اجرایی مرتبط با فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی برای ارائه مشاوره لازم در زمینه رونق فعالیت کسب و کار و تولید لازم بوده و ضرورت برخورداری سرمایه‌گذاران از طرح‌های حمایتی احساس می‌شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: با بررسی اولیه و کارشناسی مناسب توسط مشاوران، طرح‌هایی که دارای سوددهی اقتصادی بوده معرفی می‌شوند و از ورود سرمایه‌گذاران به اقداماتی که بازده اقتصادی ندارد جلوگیری به عمل خواهد آمد و در چنین شرایطی علاوه بر رونق تولید و اقتصاد، بانک‌ها و مؤسسات مالی نیز در دریافت تسهیلات ارائه شده خود با مشکل روبرو نخواهند شد.

خدابخش با اشاره به ضرورت نگاه مثبت بانک‌ها و مؤسسات مالی برای حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و ارائه تسهیلات بانکی لازم، یادآور شد: واحدهای اقتصادی که به صورت طبیعی امکان نتیجه گرفتن و برون رفت از مشکلات اقتصادی را ندارند، نیازمند حمایت دولت و نگاه مثبت بانک‌ها هستند و در این زمینه حمایت‌گر بنگاه‌های اقتصادی دارای مشکل خواهیم بود.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید