محدوده منطقه آزاد تجاری اردبیل +نقشه و مصوبه

آزادلو : دفتر نماینده شهرستان های پارس آباد و بیله سوار برای اطلاع عموم مردم شریف مغان مصوبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص منطقه آزاد تجاری صنعتی در مغان و گزارش این کمیسیون به همراه نقشه مصوب را منتشر کرد.

محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی در استان اردبیل مطابق نقشه مصوب که در سایت مجلس شورای اسلامی نیز منتشر شده شامل بخش هایی از سه شهرستان پارس آباد ، بیله سوار و گرمی می باشد.

منطقه آزاد تجاری صنعتی مذکور با سرمایه گذاری دولت در این محدوده ایجاد خواهد شد. لازم بذکر است در بند دوم این مصوبه به دولت اجازه داده می شود تا در ۸ شهرستان ، صرفا با استفاده از سرمایه بخش خصوصی منطقه ویژه اقتصادی ایجاد نماید. که مشگین ، سرعین و نیر جزء این هشت منطقه ویژه اقتصادی هستند.

آدرس سامانه قوانین مجلس که منبع مدارک ضمیمه شده است :
http://rc.majlis.ir/fa/legal_draft/show/929995
در بخش وضعیت ها همه مستندات قابل دریافت می باشد.

۱۱۱۶۶۸۰

۱۱۱۶۶۸۳

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده پارس آباد و بیله سوار

نظر شما چیست؟

۷۲ نظر

 1. عليرضا گفت:

  با سلام و خسته نباشید به حضور اهالی رسانه :احتراما درخواستی که داشتم اینست که نقشه ای که در سایت گذاشته اید اگر مورد تایید دولت میباشد در صورت امکان کپی رنگی را در سایت قرار دهید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. مورانلی گفت:

  آقای قاسمیان ازت خواهش میکنم که نظر دو نفر بیکار یکی با نام ممد دیگری محمد که مسخره اش را در آوردند را ثبت نکنی این نظر تمام دوستانت هست. خواهش میکنم دیگه رهاش کن

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   آقای مورانلی ، اولا خوب است سعه صدر داشته باشید و کمی تحمل شنیدن نظرات مختلف را داشته باشید نه اینکه همه با هم یا به به و چه چه کنید و یا اینکه همگی نفرین و دشنام

   شنیدن نظرات مختلف ، تاثیر مثبتی در دیدگاه افراد می گذارد

   دوما نطر شخصی خودت را نظر همه فرض نکنید
   سوما نظر دادن در موضوعات شرط بیکار و باکار ندارد . نظر مودبانه هر چند اشتباه ، باز هم از توهین و افترا و تهمت بهتر است

   خلاصه اینکه نظرات برای مظالعه همه نیست اگه شما مقالات و اخبار رو بخوانی کافیسیت .
   لازم نیست نظرات افراد بیکار را مطالعه کنی

   ضمنا تا روزی که نظرات بنده تایید میشود در موضوعاتی که اطلاعاتی داشته باشم نظرمو بصورت مودبانه خواهم گفت و لازم نیست کسی آن را بخواند

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. محمد گفت:

  اقا ممد.حتما نمایندگان ایلام واردبیل در مجلس جوحاکم رو میبینن.که احتمال داره رای نیاره.بخاطر اون دنبال یک فوریتی هستند..هرچی باشن اونا تو مجلس چن تا دوست وآشنایی دارن…میدونن که دوفوریتی رای نمیاره.شاید نمیخوان ریسک بکنند…فقط باید دعا کنیم هرچه زودتر در صحن علنی بررسی وتصویب شه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   سلام
   مطرح کردن درخواست تغییر دستور مجلس ریسکی ندارد . نهایتش رای نمیاره
   آنگاه باز هم می توانند بصورت یک فوریتی بررسی کنند
   ضمنا برای یک درخواست یک فوریتی ، کافی است هیات رییسه درخواست را تایید کند نه کل نمایندگان .

   اما ریسک اصلی اینجاست که اگه نوبت لایحه در این مجلس نرسد . در مجلس بعدی ، دوباره باید از صفر شروع بشه و لایحه اولیه دولت در کمیسیون اقتصادی و کمیسیون های فرعی دیگر مجلس جدید بررسی بشه و بیاد صحن علنی . که یقینا این به مصلحت شهرهای حذف شده از طرح اولیه می باشد مضاف بر اینکه ترکان نیز به سختی با حذف یکی از شهرها موافقت کرده بود .

   اما مصلحت کل استان این است که لایحه هر چه سریعتر به سرانجام برسد و از اختلافات بیشتر جلوگیری بشه

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ramin گفت:

    به احتمال قوی اگه منطقه ازاد تو این مجلس تصویب نشه همون طرح اول یعنی منطقه ازاد مغان تصویب خواهد شد

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • قوتاز گفت:

     تو به فکر قلی خان و قلی بیگ و قلی بیگو باش
     بیش از این با رفتار بچه گانه ات مغان را زیر سوال نبر رامین قره داغی ارسبارانی

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • ramin گفت:

      ممد خودتی .مشکلت چیه با مغان

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

      جناب رامین یکمی اخلاقتو اصلاح کنی بد نمیشه ها
      بازم مثل همیشه نظر خودت را عین واقعیت می پنداری
      من با کسی رو دربایستی ندارم هر حرفی داشته باشم با نام ممد می نویسم . عجبا !!!!!

      Thumb up 0 Thumb down 0

 4. محمد گفت:

  حاج اقابرومنددرجمع خبرنگاران گفت:باجمع آوری۶۰امضاازنمایندگان مجلس به دنبال تصویب نهایی زود هنگام در مجلس هستیم..وی ادامه داد بنده در روزهای اول مخالف منطقه ازادمستقل بودم اما بعدا فهمیدم استقلال منطقه ازادمستقل خیلی بیشتر از الحاق است..انشالا تمام تلاشم را میکنم تاپایان سال در مجلس منطقه ازاد اردبیل به تصویب نهایی برسد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ramin گفت:

  محدودهای که معیین شدن کاملا مشخص هست. محدوده گرمی از نظر زیر ساخت و دوری از مرکز فقط اسم منطقه را یدک خواهد کشید.محدوده بیلسوار هم که بیشترین محدوده ان اطرف شهر بابک قرار داره به نوعی زیر ساخت مناسب و راه اسفالتی نداره و دور از جاده اصلی میباشد فقط چند کیلومتر از نزدیکی شهر بیلسوار کامل سرمایه گذاری هست .در این بین فقط محدوده شهرستان پارس اباد تا حدودی امکانات و زیر ساخت های مناسب برای سرمایه گذاری هست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   برادر رامین با تفکراتی که دارید هیچ سرمایه گزاری براحتی حاضر به سرمایه گزاری نمیشود چون شماها به سرمایه گزاران هم خواهید گفت که حقتان را خورده اند !!

   ضمنا اون خطی که در نقاط مرزی گرمی و بیله سوار می بینید حداقل عرض آن ۳ کیلومتر و به طول حدود ۶۰ کیلومتر است که کلا کاربری های صنعتی اختصاص داده میشود و چند سال بعد کل ان نقاط مرزی با صنایع بزرگ و صادراتی پر خواهد شد

   در منطقه شما فرودگاه جدید احداث خواهد شد و بقیه را زراعت می کنید تا محصولات را از طریق بیله سوار بفروشید . شاید یک دانشگاه کشاورزی هم ایجاد بشه

   آنچه مسلم است بیله سوار نگین منطقه ازاد خواهد بود و محوریت آن را خواهد داشت ضمنا بیشترین محدوده در شهرستان بیله سوار است .

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • قادر گفت:

   آقای رامین اون مسیرها بعلت نزدیکی به گمرک انتخاب شده اند برای ایجاد مرکز ساختمان اداری چندین انبار و سوله اونم به مساحت صد هکتار نزدیکی بابک و پاسگاه شهریار در نزدیکترین نقطه به گمرک

   اگه بخاطرجاده بود که گرمی به جاده نزدیکتره

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. ممد گفت:

  برومند نماینده پارس آباد و بیله سوار :

  برومند با یادآوری اینکه به دنبال پیگیری‌ها بالاخره اعلام شد که به جای الحاق قرار است منطقه آزاد تجاری استان شکل بگیرد که بنده در ابتدای امر از این موضوع ناراحت بودم اما بعدها متوجه اهمیت استقلال منطقه آزاد تجاری استان شدم،

  http://farsnews.com/newstext.php?nn=13940726001391

  ایشان بعد از آنهمه مخالفت با منطقه آزاد مستقل ، با فرستادن چندین نامه به رییس جمهور و مخالفتهای اشکار با قرار گرفتن سرعین و مشکین شهر و اردبیل در محدوده منطقه ازاد ، حالا میفرمایند بعدا متوجه اهمیت منطقه آزاد مستقل شده است !!!!!

  در این میان حق مردم مشکین شهر و سرعین که بر اثر این مخالفت ها و کارشکنی ها ضایع شد چه کسی جوابگو خواهد شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  حالا انتظار هم دارد که مثلا نماینده مشکین شهر در تصویب لایحه کمک کند . و از نمایندگان دیگر گلایه هم دارند . عجبا !

  تاریخ در مورد عملکرد همه قضاوت خواهد کرد .

  ______________________________—–

  مخالفت هم استانیها با لایحه منطقه آزاد مستقل ۲ گونه میتوانست باشد .

  ۱-اول اینکه گفته بشه چرا فلان نقطه یا شهرستان جزو محدوده منطقه آزاد نشده است .این نوع مخالفتها قابل درک است.

  ۲-دوم اینکه گفته بشه چرا فلان نقطه مثلا سرعین یا مشکین شهر یا اردبیل جزو محدوده منطقه آزاد شده است . در حالیکه منطقه خودش نیز ۳ برابر مساحت فعلی منطقه آزاد فعلی جزو محدوده باشد .
  این نوع مخالفتها قابل درک نیست و با هیچ منطقی سازگار نیست .!!

  ____________________
  این هم قابل توجه دوستانی که تکیه کلامشان حسادت و حسودی … است

  حسود یعنی تحمل دیدن شهرهای دیگر ی همراه شهرهای خودت در محدوده منطقه آزاد را نداشته باشی و حاضر بشی محدوده در شهرستای خودت به یک سوم مساحت قبلی کاهش پیدا کنه ولی شهرهای دیگر حذف بشه !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  ظاهرا نمایندگان در نظر ندارند درخواست تغییر دستور مجلس و یا درخواست ۲ فوریت به لایحه بدهند ( شاید از عدم تصویب این درخواست واهمه دارند )

  با جمع اوری امضای ۵۷ امضا ، تقاضای ۱ فوریت برای لایحه به هیات رییسه داده اند تا با تصویب هیات رییسه و بدون نیاز به تصویب مجلس ، لایحه در نوبت لوایح یک فوریتی ها قرار گیرد

  با این وضعیت و با توجه به زیاد بودن لوایح یک فوریتی در نوبت ، باید تلاش زیادی انجام شود تا نوبت به این لایحه برسد

  البته هفته آینده نماینده محترم ولی فقیه و استاندار محترم و نمایندگان استان با لاریجانی دیدار خواهند داشت .

  امید است قبل از لایحه برنامه ۵ ساله ششم ، نوبت به لایحه منطقه آزاد برسد و گرنه عمر مجلس به لایحه نخواهد رسید .

  من شخصا امید دارم نماینده محترم ولی فقیه و استاندار می توانند لاریجانی را قانع کنند تا لایحه در صحن علنی زودتر مطرح شود با اینکه لاریجانی هم طبق آیین نامه داخلی مجلس براحتی قادر نخواهد بود نوبت لوایح را به هم بزند

  با درخواست تغییر دستور مجلس که ۵۰ امضا نیاز دارد میتوانستند یکروزه ، لایحه را به سرانجام برسانند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. محمد گفت:

  منطقه آزادتجاری اردبیل در مجلس فعلی به تصویب می رسد.حاج آقا برومند امروز در بازدید از طرح های عمرانی پارس آباد گفت:با تلاش نمایندگان استان و استاندار اردبیل ونماینده ولی فقیه به زودی منطقه ازاد اردبیل در صحن علنی تصویب میشود..ایشان گفتن هفته ی آینده با رییس مجلس مذاکراتی داریم تا بتوانیم این طرح مهم رو در مجلس اولویت بگیریم….. اما ای کاش حاج آقا برومند همون روز اول که گفتی منطقه ازاداردبیل قطعا در مجلس رای نمی آورد..همون روز موافق بودی.ومیگفتی با تلاش بنده انشالا به سرانجام میرسانم..الانکه نزدیک انتخاباته موافق شدی؟ولی مردم دیگه آگاه هستند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  حبیب برومند :
  منطقه آزاد تجاری اردبیل در مجلس به تصویب می‌رسد
  رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: با تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی و استاندار اردبیل و اهتمام ویژه نماینده ولی فقیه در استان اردبیل منطقه آزاد تجاری اردبیل در مجلس فعلی به تصویب می‌رسد.

  رئیس مجمع نمایندگان مردم اردبیل بیان کرد: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل توجه و حمایت‌های ویژه‌ای به تصویب منطقه آزاد تجاری اردبیل دارد و امیدواریم هرچه زودتر با تصویب این طرح بسیار بزرگ دل مردم منطقه را خوشحال کنیم که تصویب این طرح دستاوردهای بسیار بزرگی را برای منطقه خواهد داشت.

  برومند داشقاپو تصریح کرد: طرح تصویب منطقه آزاد تجاری اردبیل یکی از طرح‌های بسیار بزرگ برای استان اردبیل است که در این راستا تمام تلاش خود را برای تصویب این منطقه به کار گرفته‌اند و باید در این راستا مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان اردبیل همدلی و تعامل همه‌جانبه‌ای داشته باشند.

  وی بیان کرد: متأسفانه منطقه آزاد تجاری اردبیل در زمان دولت سابق مورد پیگیری بود و به نتایج مثبتی نرسیده بود که با تلاش‌های همه جانبه مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صدد هستیم این آرزوی دیرینه مردم اردبیل را برآورده کنیم.

  رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل افزود: تصویب منطقه آزاد تجاری اردبیل علاوه بر اینکه توسعه دشت مغان را به دنبال خواهد داشت سبب حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در منطقه می‌شود که این امر استان اردبیل را از رکود اقتصادی خارج می‌کند.

  http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/07/26/891786/%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%A8-%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%D8%AF

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. کمال گفت:

  فقط مغان والسلاممممممممممم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. محمد گفت:

  بعدشم اقا ممد.کی شورای عالی مناطق آزاد۷شهرستان و تصویب کرده بود؟ مگه اون نقشه اول که توسط استانداری اردبیل طراحی نشده بود؟از اصلاندوز گرفته بود تا سرعین–بعد از اینکه نقشه به شورای مناطق آزاد ارسال شد کارشناسان مناطق ازاد قبول نکردن.نه مخالفت های حاج اقا برومند.حاج اقا برومند یعنی اینقد تو مناطق ازاد نفوذ داره؟اگه داشته میتونست به ارس الحاق کنه….پس هی گردن حاج اقا ننداز که بخاطر مخالفت ایشون بود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   برادر محمد در شورای عالی مناطق آزاد ، منطقه مستقل برای ۷ شهرستان تصویب شده بود تا در حوزه ۷ شهرستان ، محدوده منطقه آزاد تعیین گردد . دلایل و توجیهات تصویب منطقه آزاد مستقل را مطالعه کنی بخوبی مشخص است

   چه کسی گفته است آن نقشه قبلی را شورای مناطق ازاد قبول نکرده است ؟
   این حرف شما کاملا غلط است
   اتفاقا همان نقشه به کمیسیون اقتصادی فرستاده شده بود ولی چون همانند نقشه مهران و بوشهر ، مهر دولت نخورده بود کمیسیون در جلسه ۲۶ خرداد تاکید داشت تا نقشه ها مهر دولت بخورد و به این ترتیب اختیار محدوده از دولت سلب شود

   به گفته آقای برومند ظاهرا ایشان به رییس کمیسیون پیشنهاد داده اند از دولت بخواهد تا محدوده کوچکتر شود ( این را که خود آقای برومند چنین می فرمایند و دلیلش را اینطور می فرمایند که مجلس حتما تصویب نمی کرد. حالا شما قبول ندارید شاید دلیل خاصی برای خود دارید )

   در ضمن آقای ترکان به حذف یکی از شهرها از محدوده به هیچ وجه راضی نبود که بعد از توافق میان مسئولان استان ، به حذف آن شهر راضی شدند و در نظر ایشان منطقه آزاد بدون آن شهر ارزش زیادی نداشت . فعلا بخاطر پرهیز از تفرقه نام آن شهر را نگفتم در صورت لزوم میتوانم اثبات کنم

   واقعیت این است که علت اصلی تغییر محدوده ، مخالفت فعالانه آقای برومند با منطقه آزاد مستقل که چندین نامه به رییس جهور فرستاد و حتی حضوری اعلام مخالفت کردند و همچنین نامه مفصل یکی از شهروندان شاغل در تهران که به مقامات بلند پایه داده بود . می باشد

   که ادامه همین روند باعث میشد منطقه ازاد استان بکلی از برنامه خارج بشه
   که مسئولان و نمایندگان استان ، مصلحت دیدند بخاطر حذف نشدن منطقه آزاد استان به تغییر محدوده رضایت بدهند

   ضمنا شما که می فرمایید آن نقشه را استانداری تهیه کرده بود .
   خوب است به این نقشه هم دقت کنید که با امضای استاندار ارسال شده است .
   اصولا شرط اساسی برای ایجاد مناطق آزاد ، موافقت استانداری همان استان با محدوده است و در غیر اینصورت امکان ایجاد مناطق آزاد میسر نمی باشد .
   مخالفان منطقه آزاد مستقل چنین پخش کرده بودند که نقشه توسط استانداری تهیه شده است تا بتوانند محدوده را بکوبند و گرنه در همه جا کارشناسان شورای عالی با همکاری استانداری نقشه ها را تهیه می کنند که هم آن نفشه و هم نقشه فعلی چنین تهیه شده اند و حتما نقشه باید به امضا استاندار می رسید که هم آن نقشه و هم نقشه فعلی چنین شده است.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 12. محمد گفت:

  باسلام خدمت اقاممد عزیز..اقاممد از حرف های شما من اینو استنباط کردم که آقای ترکان زیر بار حرف نمایندگان نمیره.همان طور که در انتخاب مدیر پروژه زیر بارش نمیره..پس اینو من قبول ندارم که اقای ترکان بخاطر کارشکنی و مخالفت حاج اقا برومند..شهرستان سرعین ومشگین شهرو از محدوده منطقه آزاد حذف کرده.یا۲۳۰هزارهکتارو بیارن به۴۱هزار هکتار… همان طوری که اقای زیادلو مدیر پروژه مناطق ازاد گفتن ما به خواست نمایندگان منطقه ازاد ایجاد نمیکنم.مامنافع ملی کشور ودرنظر میگیریم…. امروزم اقای افضلی فرد در مصاحبش گفتن که شورای نگهبان بخاطر مخالفتش با ۲۳۰هزار هکتار و سرعین ومشگین شهر از این محدوده حذف شدند… من فقط ازت یه سوال دارم:آیا واقعا حاج اقا برومند تو دولت روحانی اینقد نفوذ داره که به خاطر مخالفتش.دولت وشورای مناطق ازاد تصمیم گرفتن سرعین ومشگین شهرو حذف کنند؟امیدوارم جوابت قانع کننده باشه.یاعلی.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ramin گفت:

   جواب قانع کننده برای اون ادمای که================ عقل ندارن

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   سلام بر شما
   شورای عالی مناطق ازاد ، با اکثریت قاطع و بدون رای مخالف ، منطقه مستقل را برای ۷ شهرستان و بعبارت دیگر برای شهرهای ساوالان و مغان تصویب کرده بود ( این دیگه کاملا واضح است و علت مخالفت حاج آقا هم قرار گرفتن شهرهای ساوالان در محدوده بود ، بیانات ایشان در آنزمان این مطلب را بوضوح نشان میدهد )

   اما جواب سوال شما : خیر
   اما مخالفت ایشان سبب حساسیت در مردم شمال استان شده بود و این موضوع بهانه ای برای شعله ور شدن اختلافات درون استانی شده بود و در شمال استان اینگونه القا کرده بودند که گویا مسئولین استانی در مقابل پیشرفت مغان سنگ اندازی می کنند و مانع پیشرفت هستند
   و اصولا مناطق آزاد در هر استانی که سبب بروز اختلافات درون استانی شود غیر قابل اجرا میشود نمونه این موضوع منطقه آزاد در استان مازندران است که از دهها سال پیش بخاطر اختلاف شهرستانها کم لم یکن مانده است
   و این اختلافات درون استانی و رقابت شهرستانها سبب شد یکی از شهروندان محترم نامه مفصلی به مقامات بلند پایه ارسال کند و این نامه سبب شد تا دولت ، منطقه ازاد استان را(کاربری های زراعی و گردشگری) بررسی جدی تری بکند و این بررسی تا آستانه لغو و کنسل شدن منطقه آزاد استان پیش رفت

   و در اینجا بود که مسئولین و نمایندگان استان تصمیم تاریخی گرفتند که بخاطر از دست ندادن منطقه آزاد ، اختلافات کنار گذاشته بشه و منطقه آزاد در شمال استان و منطقه گردشگری در ساوالان تصویب شود و این پیشنهاد به معاون اول رییس جمهور و مهندس ترکان دادند و ترکان با اصرار معاون اول موضوع را پذیرفت و گرنه ترکان با حذف گردشگری به جد مخالف بود
   و قرار شد نقشه منطقه آزاد اصلاح بشه و منطقه گردشگری ساوالان هم در اولین جلسه شورای عالی مناطق ازاد تصویب بشه و طی لایحه جداگانه ای به مجلس ارسال بشه
   کمیسیون هم از فرصت استفاده کرده بند ب برای لایحه اضافه کرده و بخاطر اینکه قانونی بشه با قید سرمایه گزاری غیردولتی ۷ منطقه ویژه به لایحه اضافه کرده
   و این موضوع غیر از توافق مسئولان و نمایندگان استان با معاون اول و مهندس ترکان است و آنها متعهد هستند منطقه گردشگری را نیز در اولین جلسه شورای عالی به تصویبرسانده و طی لایحه ای به مجلس ارسال کنند
   این خلاصه ای از کل ماجراست

   Thumb up 0 Thumb down 0

 13. ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  منطقه آزاد بنام اردبیل خواهد بود تا برای همیشه بزرگواری مردم مشکین شهر و سرعین و اردبیل ، در زمینه گذشت از حق مسلم خودشان به نفع هم استانیهای خودشان در شمال استان بر همگان مشخص شود تا این خصیصه بخشش و گذشت در کشورمان همگانی شود

  شورای عالی مناطق آزاد ، منطقه آزاد اردبیل را در محدوده ۷ شهرستان و به وسعت ۲۳۰ هزار هکتار و کمتر از نصف محدوده ماکو و بر اساس اهداف تعریف شده ی مشخصی تصویب کرده بود اما با نهایت حیرت و تعجب گروهی ، مستقل را نمی پسندیدند و دنبال الحاق به جلفا بودند و با این بهانه مشغول ایجاد تفرقه بودند .

  اما مردم بزرگوار شهرستانهای مشکین شهر و سرعین و اردبیل ، بخاطر ناراحتی برخی از هم استانیها از قرار گرفتن این شهرها در محدوده منطقه آزاد ، بدون کوچکترین اعتراضی ، خودشان را از محدوده بیرون کشیدند و از حق مسلمشان گذشتند تا ناراحتی آن دوستان را نبینند

  بالاخره افراد در موقعیتهای خاص باید خودشان را نشان دهند و مشکینی ها و سرعینی ها و اردبیلی ها در این آزمون با سربلندی بیرون آمدند و الگویی برای آیندگان خواهند بود .
  اگر چه با این وضعیت هم گروهی اصل موضوع را نمی فهمند و طبل اختلاف در دست دارند شاید هم میدانند ولی سودشان در اختلاف است الله اعلم

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ramin گفت:

   افضلی‌فرد دبیر مجمع نمایندگان استان اردبیل در مورد پیگیری منطقه آزاد تجاری استان بیان کرد: قرار بود در وهله اول این منطقه در ۲۱۰ هزار هکتار تعریف شود که با ایراد شورای نگهبان قرار شد محدوده تعیین شده و پس از مطرح شدن در کمیسیون اقتصادی مجلس مقرر شده در شهرهای شمالی استان شامل پارس‌آباد، بیله‌سوار و گرمی این منطقه اجرایی و عملیاتی شود.
   ممد اینو بدون کسی ایرادی نگرفت به محدوده اول بدون شورای نگهبان مخالفت کرد اینم از حرف نمایندتون

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    ایشان بخاطر رفع ناراحتی مردم حوزه انتخابیه اش ،حالا چیزی گفته است
    فرد عاقل که نباید مثل طوطی هر حرفی را بدون فکر تکرار کند

    این را که دیگه هر بیسوادی هم بخوبی میداند که شورای محترم نگهبان بعد از تصویب کامل لوایح نظر میدهد نه قبل از تصویب در مجلس

    جناب رامین خوب است در بیان نظرات دیگران که بنابه مصالح توجیه میشوند با تفکر عمل کنی

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد گفت:

    ایشان یه چیزی برای آرام جو موکلینش گفته است
    حالا این دلیل نمیشه که ما هم بدون تفکر چنین حرفی را تکرار کنیم

    این را همه میدانند که شورای نگهبان بعد از تصویب لایحه در مجلس نظر می دهد نه قبل از تصویب

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • حامد مغان گفت:

   ممد باز الکی چرت گفتی
   ببین مردم که هیچی هفت جدو اباد مردم هم بیاد دولت هر کاری در هر منطقه ای که بخواد اجرا میکند و در نواحی یا منطقه ای که استحقاشو داره سرمایه گذاری میکند تو هم دیگه کم تورویاها برو مردم مردم بگو
   در ضمن شماها که تو نقشه نبودین خودتون خودتون رو نقشه جا داده بودین

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   اقای محترم ما تو مرز هستیم …مشکین یا سرعین برا چی ناراحت باشه؟چرت نگو لطفا

   Thumb up 0 Thumb down 0

 14. گئرمیلی گفت:

  از زحمات استاندار محترم و آیت الله عاملی تشکر میکنیم.
  دوستان توجه کنند الان وقت اختلاف نیست و من هم با آقای ممد موافقم. همه باید دست بدست هم بدهیم تا این طرح ملی بتصویب برسد . مطمئنأ سودش نصیب همه استان خواهد شد . خدای ناکرده اگر تصویب نشود مغان بیش از هر نقطه استان متضرر خواهد شد. لطفا دنبال فرعیات و اسم آن نباشید. اردبیل و مغان و آذربایجان بدون یکدیگر معنی ندارد. از زحمات اطلاع رسانی آقای ممد متشکریم .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  روزی می گفتند مستقل بد است باید الحاق بشیم به ارس ، تا زودتر آباد بشیم
  روز دیگر می گفتند مستقل رای نمی آورد
  می گفتند ۲۳۰هزار هکتار زیاد است و تصویب نمیشود در حالی که ماکو با ۵۰۰ هزار هکتار تصویب شده است
  نمی دانند همین الان هم ، اردبیل نام استانشان است .
  نمی دانند با تلاش اردبیلی ها بود، منطقه آزاد مستقل تا این مرحله پیشرفت داشته است
  نمیدانند جمع آوری ۵۷ امضا برای اولویت با تلاش نمایندگان حوزه اردبیل اتفاق افتاده است
  نمی دانند همین الان نمایندگان ایلام هم بخاطر لایحه مشترک ، خوشحالند و امیدوار به تصویب لایحه بخاطر احترامی که نام اردبیل در بین نمایندگان دارد .
  حالا که باید تلاش کنند تا آباد شوند چون عادت به نق زدن و بهانه گیری دارند دنبال بهانه می گردند
  آباد کردن ، همت می خواهد ، بهانه گیری با همت داشتن نسبت معکوس دارد
  در زمان بررسی لایحه خواهید دید احترامی که نمایندگان ایران اسلامی به اردبیل ابراز خواهند کرد آنموقع باید توهین کنندگان به مرکز استانشان باید از خودشان خجالت بکشند

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • شهروند پارس آبادی گفت:

   ممد
   تو چه میدانی که خواستن چیه ؟
   ما اول الحاق را خواستیم چون اردبیل یک ظلم کار کار هست بنا به دلایل خیلی زیاد.
   دوم اینکه گفتیم مستقل رای نمی آورد آن هم به دلایل اول که آن هم بماند .
   سو ماینکه الان میگیم مستقل رای بیاورد چون فقط پارس آباد بیله سوار و بخشیب از گرمی منطقه آزاد می شود و اردبیل هیچ نقشی ندارد . بخاطر همین قبول کردیم که مستقل بشود .
   چهارم ممد اینو بدون ما خودمون خوب میدونیم اردبیل چاره ای ن داشت جز اینکه قبول کنه پارس آباد بیله سوار گرمی منطقه آزاد بشه . چون اگه قبول نمی کرد محو و نابود میشد . در واقع عاجز بود ناتوان بود پشیمان بود از کارهایی که علیه شهرهای شمالی کرده بودن .
   بالاخره مجبور شدن قبول و تصویب کنن.
   توهم زیادی خودتو جو گیر نکن . تو یه اردبیلی هستی و خون اردبیلی تو رگ هاته. و اصلا نمیشه تو رو به صراط مستقیم هدایت کرد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    جناب شهروند با عرض معذرت باید بگم آنچه از نوشته شما برمی آید این است که شما روحیه فاشیستی دارید و متاسفانه نمی توانید افکار بلندی داشته باشید .
    آخه من مانده ام که این عیب است برای کشورمان که یک هموطن مسلمان ما مثل نازی ها فکر کند.
    تو که اصلاح شدنی نیستی امیدوارم سلامت و موفق باشید بالاخره هموطنیم دیگه

    Thumb up 0 Thumb down 0

 16. ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  بقول رامین طرح منطقه آزاد کاملا ناقص است
  نباید چنین طرح ناقصی تصویب شود حتما باید بر اساس اهداف اولیه که سبب تصویب منطقه مستقل گردید نقشه محدوده تعییر یابد و بر اساس کاربری های در نظر گرفته شده ، محدوده تعیین گردد
  محدوده فعلی هرگز دنبال منطقه آزاد مستقل نبود و اصلا ظرفیت منطقه مستقل را نداشت و خودشان نیز پیگیر الحاق به منطقه ازاد دیگران بودند . و همواره در مقابل منطقه آزاد مستقل کارشکنی می کردند
  حالا که بر اساس سعه صدر مسئولان استانی و کشوری و بززرگواری مردم قهرمان سرعین و مشکین شهر و اردبیل که از حق مسلمشان در جهت رفاه هم استانی هایشان در شمال استان گذشته اند .
  باز هم ، بقایای همان باند معروف اختلاف افکن و شایعه ساز دنبال شانتاژهای همیشگی و ایجاد شایعات و دلسردی مردم و تلخ کردن شیرینی این مصوبه را در کام هم استانیها دارند
  اهداف اصلی که در جلسه دولت باعث تصویب منطقه آزاد مستقل برای استان اردبیل شد حتما باید محدوده بر اساس همان اهداف تعیین شود
  نباید این لایحه تصویب شود . نمایندگان اردبیل باید لایحه را به کمیسیون برگردانند تا دولت محدوده کارشناسی شده منطقه آزاد اردبیل را به محوریت شهرستان مرزی اردبیل تعیین کند .
  آنهایی که با چشمان بسته و کینه توزانه می گفتند که مرزهای کوهستانی نمی توانند جزو محدوده باشند دقت کنند در این نقشه حتی یک متر از نقاط مرزی پارس آباد جزو محدوده نیست تنها حدود ۶۰ کیلومتر نقاط مرزی بیله سوار و گرمی در محدوده است

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. علی خان گفت:

  ای کاش دولت روحانی همون روز اول که منطقه ازاد مستقل تصویب کرد. اسمشو مغان میذاشت..نه الان که تو کمسیون اقتصادی تصویب شده.به هر حال خدا به داد مردم مغان برسد..اگه مدیر پروژه انتخاب نکنند.معلومه دولت هم راضی نیست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   ترکان فردی نیست که زیر بار توصیه های افراد ، در انتخاب مدیر پروژه منطقه آزاد بره ، تا برای خودشان بهره برداری انتخاباتی کنند

   ضمنا ترکان به هیچ وجه حاضر به حذف سرعین از محدوده نبود در نظر او ، منطقه آزاد مستقل بدون سرعین و ساوالان ارزشی ندارد و حتی به خودش زخمت نداد از شمال استان بازدید کند
   منتها در برابر توافقی که بین نمایندگان استان و مسئولان و استاندار انجام شد ایشان راضی شدند

   Thumb up 0 Thumb down 0

 18. ramin گفت:

  سازگار نبودنه محدوده با نام منطقه ازاد دلیل تعیین نشدن مدیر منطقه ازاد استان شده.کارشناسان هنوز باورشون نمیشه این طرح ناقص در مجلس تصویب بشه.اگه تصویب بشه یکی از عجایب جهان خواهد بود . اردبیلیها انقدر خودخواهن بزورم که شده حداقل اسم خودشونو میزارن .هنوز یاد نگرفت از استانهای دیگر.
  بودن اسم منطقه ازاد اردبیل در مغان بیشتر گینه دوزی های داخل استان را افزایش خواهد داد دلیلش مردم میدادن جای که خودش اسمو نسب داره لزومی نبود نامی دیگری در ان گذاشته شود .
  اردبیلها با اسم مغان مشکل دارن

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   حداقل طوری حرف بزن که کمی قابل باور باشد

   تو هنوز این را نمیدانی که مدیر پروژه منطقه آزاد فرق دارد با مدیر عامل و اعضای هییت مدیره منطقه آزاد .

   مدیر پروژه منطقه آزاد تنها برای زمان قبل از تصویب نهایی منطقه آزاد انتخاب میشود تا مقدمات کار از جمله بودجه بندی ، مراحل تهییه طرح جامع و … غیره را فراهم کند

   بعد از تصویب منطقه آزاد توسط هیات مدیره و مددیر عامل اداره میشود

   بنابرای این استدلال تو واقعا خنده دار و بنابه ملاحظات خاصی بیان میشود

   ضمنا مغان هم جزو استان اردبیل است و هیچ ایرادی نیست که نام منطقه آزاد اردبیل باشد
   همچنانکه نام منطقه آزاد بوشهر است

   در ضمن باید این را بفهمی که منطقه آزاد اردبیل برای ۷ شهرستان توسط دولت تصویب شده بود که با کارشکنی دوستان شما اینچنین شد و اگر قرار بر کینه توزی باشد به ضرر شماست

   شماها کمترین کمکی در مسیر تصویب نکرده اید بلکه کارشکنی کرده اید و تا چند هفته ثبل دنبال الحاق به جلفا بودید

   این را باید بفهمی که اردبیلی ها اسم خودشان را نزاشته اند
   بلکه اردبیل نام استان شماست این را دیگر نمی توانید منکر بشید
   نه تنها ایران بلکه کل شیعیان جهان به اردبیل افتخار می کنند بغیر از اندکی از افرادی مثل شما

   اتفاقا تنها نکته مثبت این منطقه آزاد برای رای آوری ، نام آن است که نمایندگان ایران بخاطر احترام به این نام رای خواهند داد و گرنه نتیجه غیر از این خواهد بود

   Thumb up 0 Thumb down 0

 19. ramin گفت:

  به احتمال قوی رای اوردن این طرح سخت بنظر میرسد همه میدونن اسم منطقه ازاد اونم اردبیل یکی از مشکلیترین حرفو حدیث را بین نمایندگان مجلس خواهد داشت دلیلش محدوده کلان در مغان قرار دارد و نمیشود اسم محدوده با نام دیگر نامگذاری شود .علت دیگری که ترکان مدیر منطقه ازاد اردبیل را انتخاب نکرده همین هست که در مجلس مخالفت و تغییر نام این منطقه پیشنهاد بشه . با پیشنهاد کمسیون اقتصادی مجلس قرار هست طرح تغییرات نام محدوده از اردبیل به مغان در مجلس به رای گذاشته شود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   دلیل اصلی انتخاب نشدن مدیر پروژه منطقه آزاد اردبیل ، پیشنهاد افراد خاص از طرف نماینده ، جهت بهره برداری انتخاباتی است که ترکان هرگز زیر بار چنین درخواستهایی نمیره و نخواهد رفت

   ضمنا مدیر پروژه منطقه آزاد تنها برای زمان قبل از تصویب کلی است

   دروغ پردازی ممنوع جناب رامین

   بعد از تصویب منطقه ازاد ، مناطق آزاد توسط هیات مدیره و مدیر عامل اداره میشود نه مدیر پروژه

   Thumb up 0 Thumb down 0

 20. ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  افضلی فرد نماینده اردبی :

  ایجاد منطقه آزاد تجاری استان اردبیل در اولویت تصویب مجلس

  دبیر مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: بعد از تعطیلات پیش‌روی مجلس با رئیس مجلس مذاکراتی را خواهیم داشت تا در اولین فرصت شاهد تصویب نهایی طرح منطقه آزاد تجاری استان و گردشگری و صنعتی باشیم

  http://farsnews.com/newstext.php?nn=13940725000802

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. آريا گفت:

  سلام ممد یه سوال داشتم محدوده تردد خودرو های منطقه آزاد کجا خواهد بود ؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   سلام بر شما
   هنوز مشخص نیست بعد از تصویب لایحه در مجلس ، اساسنامه منطقه آزاد در دولت تصویب میشود آنگاه در مورد محدوده تردد تصمیم گیری میشود

   ولی بصورت کلی دولت بخاط اهداق اصلی مناطق آزاد که صادرات و ارزآوری به کشور است تصمیم دارد محدوده تردد خودرو تنها خود محدوده منطقه آزاد باشد تا از واردات جلوگیری شود

   Thumb up 0 Thumb down 0

 22. محمد گفت:

  چه خبر از مدیر پروژه منطقه آزاد؟بالاخره اقای ترکان کی میخواد اقدام کنه؟ مدیر منطقه ازاد مهران یک ماه پیش انتخاب شده.اماخبری از ازاد اردبیل نیست……نمایندگان استانمون نتونستن درخواست تغییر دستور جلسه دهند؟لطفا اطلاع رسانی کنید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. آزنام منیم گفت:

  ببخشیدا ولی من اسمی از گرمی در نامه های بالا ندیدم یا اینکه ممد آقا خودش تنهایی تصویب کرده! اونم با این هوش و زکاوتی که نزد آقا ممد میباشد خیلی بعید نیست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. حامد مغان گفت:

  خب بعد از چن روز بدون گذاشتن کامنت سلامی دوباره به شما سروان
  و تبریک این اتفاق مهم به همه عزیزان استان
  من سوالم اینه که ممد خدایی چی شد گفتی فرودگاه پارساباد به فرودگاه بین الملمی تبدیل خواهد شد خوب اینکه معلون بود ولی تو چن ماه پیش میگفتی فرودگاه مغان یه فرودگاه برای سم پاشی هستش حالا چی شد یهویی بین الملی میشه حالا دیدی از چیزی خبر نداشتی و الکی حرف میزدی ممد اونم از رو کینه و حسادتت
  تو که میگفتی دولت هیچ ریالی در این مناطق خرج نخواهد کرد پس چی شد اینا که نوشتن با سرمایه گذاری دولت در مناطق ازاد و در مناطق اقتصادی و همون نیر اردبیل و سرعین تو با سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا شود حالا من کاری به این کارا ندارم میخوان چیکار کنن وقت میخوام بدونم و بگم که چرا این همه دروغ گفتی و هدفت از این کارا چی بود؟؟؟ ممنون میشم جوابمو بدی
  در ضمن رامین نام منطقه تعغیر خواهد کرد و اصلاندوز هم جز منطقه خواهد شد یه مدت صبر کنی خبر اینا هم منشتر میشه

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   سلام بر شما حامد
   همه چی را نمیشه گفت . فعلا دغدغه اصلی همه باید ، تصویب هر چه سریعتر منطقه آزاد باشد و گرنه تعلل در این کار باعث میشود عمر این مجلس به لایحه نرسد و در این صورت می ماند به اواخر ۹۵ . پس مطالبه اصلی همه هم استانیها فعلا باید تصویب هر چه سریعتر منطقه آزاد باشد

   در مورد فرودگاه باید بگم فعلا این فرودگاه موجود بعنوان ماکت فرودگاه برای منطقه آزاد عمل خواهد کرد و بصورت عملی نمی تواند کارایی داشته باشد و پروازهای بین المللی داشته باشد بعد از اتمام تعمیرات فعلی تنها هواپیماهای فوکر ۱۰۰ میتونند نشست و برخاست کنند که با آن هواپیما نمیشه پرواز خارجی دایر کرد .

   اما قطعا در کنار این فرودگاه ، فرودگاه جدید بین المللی منطقه آزاد احداث خواهد شد که زمانبر خواهد بود .
   امکان ایجاد تغییرات در باند فرودگاه فعلی برای نشست و برخواست هواپیماهای پهن پیکر وجود ندارد حتما باید فرودگاه جدید ساخته بشود

   ضمنا من کینه و حسادتی به هیچ نقطه ای از کشورمان ندارم . من هرگز ادعا نکرده ام از چیزی خبر دارم ولی با این حال همه حرفهای من تا لحطه درست بوده است اگر چشم بصیرت داشته باشی که نداری !

   این شما ها هستید که حسادت و کینه دارید نه من . مخصوصا کینه و حسادت به مرکز استانتان در شماها موج میزند . همیشه فکر می کنید مرغ همسایه غاز است . دیگران را بزرگ میدانید ولی افتخارات استانتان را بی ارزش می نامید و در حقیقت هویت خودتان را لگد مال می کنید .
   و حتی نماینده تان با افتخار از کارشنی هایش سخن می گوید و دلیل آنرا عدم تصویب مجلس بخاطر زیاد بودن محدوده بیان می کند گویا علم غیب دارند
   این در حالی است که منطقه ازاد ماکو با ۵۰۰ هزار هکتار در مجلس تصویب شده است ۲۳۰ هزار هکتار کمتر از نصف آن بود .

   در مناطق ازاد دولت ریالی خرج نمی کند . در امد منطقه آزاد در خودش صرف میشود در اوایل کار ممکن است دولت به زیر ساختها کمک کند ( اینها دیگه جای بحث ندارد اینها را همه میدانند تو هم اگه نمیدانی و قبول نداری مشکلی نیست تو هر جور راحتی فکر کن )

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • فرزند مغان گفت:

    چند چیز میگم آقا ممد یادت باشه: ۱-روزی نام پارس آباد به عنوان یک شهر زیبا در تمامی زبان ها مردم دنیا خواهد افتاد
    ۲-موقیعت پارس آباد یه چیزه دیگه است در آینده خواهید دید. ۳-حسادت شما نیز برا ما معلوم و به اثبات رسیده هر چه بیهوده از خودت حرف می زنی بزن ضمنا آقا ممد شما هیچ کاره وفردی بیکارهستی . همه حرف هارو از خودت می زنی چون تا به حال هیچ حرفت عملی نشده.موفق باشید

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

     آرزوی قلبی ماست که پارس آباد و کل شهرهای ایران ما زیباترین شهرهای دنیا باشند .

     بقیه حرفهای تو بی ارزش است و نشان از عدم اطلاعات کافی شماست .
     و احتمالا، تو معنی و مفهوم حسادت و کینه را نمی فهمی یا خودتو به اون راه زدی

     Thumb up 0 Thumb down 0

    • مهدی گفت:

     حیف این استان که بعضی فاشیستهایی مثل شما درش زندگی میکنید
     من و امثال من به کدام پیشینه و اصالت شما حسادت کنیم
     خواهشا اصلاح بشید

     Thumb up 0 Thumb down 0

   • فرزند مغان گفت:

    فرودگاه جدید واقعا نظرت احمقانه است. آقا ممد خار فرودگاه پارس آباد به چشم حسودان انشاالله خواهد رفت.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ممد گفت:

     فرزند مغان ما مغانی های اصیل را افرادی با شخصیت و مودب و قابل احترام میدانیم ( برخلاف مهاجران که خوشان را مغانی جا زده اند و مشغول اختلاف افکنی هستند )

     تو که خودت را فرزند مغان میدانی ، واقعا نمی توانستی بجای کلمه (احمقانه ) از کلمه بهتری استفاده کنی ؟؟؟

     بهتر است بجای توهین ، زحمت بکشی از فرماندار پارس آباد سوال کنی که چه برنامه ای برای فرودگاه دارند
     یا از کسانی که کمی در مورد فرودگاهها تخصص داشته باشه بپرسی آیا امکان تغییر در باند فعلی برای نشست و برخاست هواپیمای پهن پیکر نه فوکر ۱۰۰ هست یا نه ؟؟؟

     ضمنا این به خیر و صلاح شماست که فرودگاه مدرن ساخته بشه . این که ناراحتی نداره . حداقل سعی کن مصلحت خودتان را بدانی فرودگاه جدید به احتمال قوی در کنار فرودگاه فعلی خواهد بود

     Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   حامد ضمنا متن لایحه را بدقت بخوانی متوجه میشوی

   متن اصلی لایحه را با توضیحات سایت نماینده تان اشتباهی گرفتی ! آنگاه به من تهمت دروغگویی میزنی !!
   در متن لایحه گفته شده به دولت اجازه داده میشود منطقه آزاد تجاری صنعتی اردبیل در استان اردبیل ایجاد نماید .
   خب هدف اصلی از ایجاد مناطق ازاد جذب سرمایه گزاران خارجی و داخلی است نه اینکه سرمایه گزاری دولت .
   توضیحات سایت نماینده تان شاید دلیل خاصی از جمله شاد کردن تو و امثال تو باشد .
   در ضمن همانطوری که در متن لایحه بوضوح گفته شده است منطقه ازاد مستقل برای این استان است و بعد از تصویب برای همیشه این محدوده ۴۱۴۲۶ هکتاری طبق این قانون جزو استان اردبیل خواهد بود
   و گرنه شماها که تا چند روز قبل مخالف منطقه ازاد مستقل بودید و پی گیر الحاق به ارس
   اگه بازم قانع نشدی بگو تا توضیحات مفصل بدم ولی امیدوارم قانع شده باشی و از این به بعد کمی هم به مرکز استان خودت احترام قایل باشی

   استانی که در زمان بررسی این لایحه خواهید دید که نمایندگان استانهای دیگر ایران اسلامی چگونه از نام مقدس اردبیل به نیکی یاد خواهند کرد و بیانات غرور انگیز نسبت به این استان خواهند داشت
   که آنموقع ماها باید از خودمان خجالت بکشیم نسبت به این همه نامهربانی هایی که به مرکز استانمان روا میداریم

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • حامد مغان گفت:

    با سلام اولا ممد اول تو خودتو قانع کن که اردبیل از منطقه شوت شده نامش هم مسه خودش شوت میشه

    منطقه آزاد تجاری صنعتی مذکور با سرمایه گذاری دولت در این محدوده ایجاد خواهد شد. لازم بذکر است در بند دوم این مصوبه به دولت اجازه داده می شود تا در ۸ شهرستان ، صرفا با استفاده از سرمایه بخش خصوصی منطقه ویژه اقتصادی ایجاد نماید. که مشگین ، سرعین و نیر جزء این هشت منطقه ویژه اقتصادی هستند.

    این متن هم بالای سرته خوب بخون شاید قانع بشی اگر نشدی بگو قانعت کنم تو برو به فکر الحاق به استارا باش شاید به جای برسین

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ناشناس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

     تو هر جور راحتی فکر کن مشکلی نیست
     هدف از تاسیس مناطق آزاد جذب سرمایه های بخش خصوصی است و گرنه اگه قرار به سرمایه گذاری دولت باشد مگر دولت دیوانه است منطقه آزاد ایجاد کند و از حاکمیتش بگذرد

     Thumb up 0 Thumb down 0

 25. ممد گفت:

  محدوده منطقه ازاد ماکو = ۵۰۰ هزار هکتار

  محدوده منطقه آزاد قشم = ۱۴۲ هزار هکتار

  این محدوده ها قبلا توسط مجلس براحتی تصویب شده است

  ولی می گویند ۲۳۰ هزار هکتار برای این منطقه ازاد حتما رای نمی آورد !!!! شاید علم غیب دارند !!

  منطقه آزاد اردبیل ۴۱۴۲۶ هکتار

  یعنی
  محدوده منطقه آزاد ماکو ۱۲/۵ برابر محدوده منطقه آزاد اردبیل
  محدوده منطقه آزاد قشم ۳/۵ برابر محدوده منطقه آزاد اردبیل

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ramin گفت:

   افضلی‌فرد دبیر مجمع نمایندگان استان اردبیل در مورد پیگیری منطقه آزاد تجاری استان بیان کرد: قرار بود در وهله اول این منطقه در ۲۱۰ هزار هکتار تعریف شود که با ایراد شورای نگهبان قرار شد محدوده تعیین شده و پس از مطرح شدن در کمیسیون اقتصادی مجلس مقرر شده در شهرهای شمالی استان شامل پارس‌آباد، بیله‌سوار و گرمی این منطقه اجرایی و عملیاتی شود.
   ممد اینو بدون کسی ایرادی نگرفت به محدوده اول بدون شورای نگهبان مخالفت کرد اینم از حرف نمایندتون

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • مغاني اصل گفت:

    سلام خدمت برادران عزیز چه منطقه مغان وچه مرکز استان لطفا بحث بیهوده نکنید درسته نام منطقه ازاد باید مغان باشدنه اردبیل چون در محدوده مغان ایجاد میشود ولی به نظرتون مهمتر از نام منطقه .باید همه تلاش کنن تا تصویب بشه اگه تصویب بشه تو کل مغان یک نفر بیکار نمیمونه این مهمتره یا نام منطقه مهمترین برداشت از منطقه ازاد مال جوانان مغان خواهد بود وتمام سودش مال مردم ان منطقه پس بیخودی باعث تفرقه وکندتر شدن مراحل تصویبش نشوید نام ان منطقه هیچ سودی برای کسی ندارد از تمام مردم مغان میخوام دعا کنن هر چه زود تصویب بشه

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    ایشان بخاطر رفع ناراحتی مردم حوزه انتخابیه اش ، چیزی گفته است
    فرد عاقل که نباید مثل طوطی هر حرفی را بدون فکر تکرار کند

    شورای نگهبان بعد از تصویب کامل لوایح نظر میدهد نه قبل از تصویب در مجلس
    خوب است در بیان نظرات با تفکر حرف بزنی

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • عباس ROMANIA گفت:

   محدوده منطقه آزاد ماکو ۵ هزار هکتار ه ممد آقا

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد گفت:

    سلام بر شما برادر عباس

    اولا محدوده منطقه آزاد ماکو ۵۰۰ هزار هکتار یا بعبارت دیگر ۵۰۰۰ کیلومتر مربع و یا بعبارتی یک سوم کل مساحت استان اردبیل است نه ۵۰۰۰ هکتار ، این را که دیگر همه می دانند
    منطقه ازاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد کشور و دومین منطقه ازاد بزرگ جهان است

    ثانیا : طبق نوشته خود شما در کامنت بالایی محدوده مصوب منطقه آزاد قشم در دو مرحله ۳۰۰ کیلومتر مربع می باشد تا اینجا درست
    اما آخرین تغییرات قشم اشاره نکردی
    ضمنا اظلاعات آن سایت بروز نیست و سایتهای مناطق ازاد مساحت محدوده شان را بدرستی درج نکرده اند

    شما مظمئن باشید که اطلاعات من در مورد مناطق ازاد کامل است و یقینا من بسیار بیشتر از دوستانتان پی گیر تصویب منطقه ازاد بوده و هستم و اگر انتقاداتی دارم بخاطر موضعگیری های ناجوانمردانه بعضی از دوستانتان است

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • عباس ROMANIA گفت:

   سلام
   آقا ممد
   کل مساحت جزیره قشم ۱۴۹۰ کیلومترمربع
   که میشود ۱۴۹ هزار هکتار
   ولی فقط بخشی از ضلع شمال شرقی این جزیره بزرگ منطقه آزاد است.
   محدوده مصوب در دو مرحله تصویب شده و مجموعا
   ۳۰۰ کیلومتر مربع می باشد.
   یعنی کل محدوده منطقه آزاد قشم عبارت است از :
   ۳۰ هزار هکتار.(هر ۱ کیلومتر مربع برابر است با ۱۰۰ هکتار)

   لطفا با دقت بیشتری و با ذکر سند و لینک آمار بدهید.
   این هم منبع از شورای عالی مناطق آزاد ریاست جمهوری :
   http://www.freezones.ir/Default.aspx?tabid=232
   که گفته محدوده کل ۳۰۰ کیلومتر مربع ه که در دو مرحله تصویب شده.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • عباس ROMANIA گفت:

   آقا ممد من تصحیح می کنم
   در مورد ماکو صحیح فرمودین و محدوده مصوب ۵ هزار کیلومتر مربعه که میشه همون ۵۰۰ هزار هکتار
   اما در مورد کیش آمارتون صحیح نیست

   Thumb up 0 Thumb down 0

 26. بیربیله سوارلی گفت:

  اول از همه باید از آقای خدابخش استاندار اردبیل تشکر و قدردانی کرد.واقعا تلاش مضاعفی دررابطه با منطقه ازاد کردن.هم در دولت هم در جلسه کمسیون اقتصادی با دفاع جانانش..دوما از نمایندگان مغان واردبیل که اختلاف و کنارگذاشتن.وتونستن به یه راه حل خوبی برسند.انشالاه با تغییر دستور جلسه مجلس.هرچه زودتر منطقه ازاد اردبیل در محدوده مغان به تصویب نهایی برسد تا باعث رشد وشکوفایی منطقمون واستانمون بشود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 27. ممد گفت:

  این نکته را هم به مخالفان سینه چاک محدوده اولیه ( نقشه اولیه منطقه آزاد ) که با اشتباه تاریخی شان ، محدوده را چنین کردند

  منطقه آزاد ماکو ۵۰۰ هزار هکتار است که براحتی در مجلس تصویب شده است ولی اینجا می گویند ۲۳۰ هزار هکتار حتما تصویب نمی شد !!!! لابد علم غیب دارند ؟؟؟؟؟!!!!!

  می گفتند مرزهای کوهستانی نمی تواند جزو محدوده باشد

  این در حالی است که حتی یک متر از مرزهای پارس اباد جزو محدوده نیست

  ضمنا آن دوستی که اظها میدارد حق اصلاندوز به گرمی داده شده است توجه کند .

  بعد از کنسل شده نقشه اولیه قرار شد تنها ۲۰ هزار هکتار در محدوده شهرستان بیله سوار + فرودگاه پارس آباد بعنوان محدوده تصویب شود که با پی گیری های نماینده ولی فقیه در استان و استاندار و مسئولان گرمی محدوده اضافه شد و به ۴۱ هزار هکتار رسید
  و اصلاندوز درست همزمان با مشکین شهر و سرعین حدف شده بود

  Thumb up 0 Thumb down 0

 28. ممد گفت:

  بیله سوار نگین منطقه آزاد
  همچنانکه در نقشه هم مشخص است شهر بیله سوار بعنوان محور منطقه آزاد استان ، بصورت جزیره ای داخل محدوده منطقه آزاد محصور است و بنظر میرسد اولین تغییر در محدوده منطقه آزاد ، ورود شهر بیله سوار به داخل محدوده خواهد بود تا توسعه شهر با شتاب بیشتر و بدون مشکل اتفاق بیفتد ، که البته این حق بیله سوار است که بعنوان مرزداران غیور ایران اسلامی بتوانند بعنوان نمایندگان شایسته ملت ایران در داخل محدوده منطقه آزاد زندگی کنند .

  ۲ شهر دیگر هم از این نعمت منطقه آزاد بخوبی برخوردارند

  اگر چه قسمت کمی از محدوده منطقه آزاد در شهرستان بیله سوار است اما فرودگاه پارس اباد به منطقه آزاد تحویل داده خواهد شد و با سرمایه گزاری منطقه آزاد ، این فرودگاه بین المللی خواهد شد . که قطعا در آبادانی و توسعه شهر پارس آباد بعنوان دومین شهر پر جمعیت استان تاثیر فراوانی خواهد داشت .

  در گرمی هم ، همانند نقشه اولیه ، کاربری صنعتی منطقه آزاد قرار دارد که با توجه به محرومیت شدید این منطقه ، باعث رونق ، آبادانی و اشتغال مردم قهرمان آن دیار خواهد بود

  امید است با تصویب هر چه سریعتر این لایحه و راه اندازی آن ، شاهد خوشحالی هم استانیها و مهمتر از آن رشد و توسعه سریع شهرستانهای مغان و سرتاسر استان اردبیل و ایران اسلامی باشیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   ضمنا بیشترین مساحت محدوده منطقه آزاد به ترتیب در شهرستانهای بیله سوار و گرمی و پارس آباد قرار دارد ( جهت اصلاح اشتباه تایپی در کامنت بالایی )

   Thumb up 0 Thumb down 0

 29. ممد گفت:

  بالاخره بعد از کش و قوسهای فراوان ، منطقه آزاداستان به خط پایانی نزدیک میشود
  اگرچه نقشه اصلی محدوده بخاطر کارشکنیها ، تغیر یافت
  اما همچنانکه می بینید بخشی از همان نقشه اولیه است که محدوده بی نظیر ۲۳۵۰۰۰ هکتار کوچکتر شده و تبدیل به ۴۱۴۲۶ هکتار گردید

  با همه این حرفها ، همه باید بدور از اختلافات منطقه ای ، تقاضای تصویب هر چه سریعتر این لایحه را داشته باشند
  اگر نمایندگان کمی تعلل کنند با توجه به درپیش بودن بودجه ۹۵ و برنامه ۵ ساله ششم و انتخابات ، در این مجلس نوبت به این لایحه نخواهد رسید

  بنابراین باید با پرهیز از هر گونه اختلافات منطقه ای ، تصویب سریع لایحه، به یک مطالبه عمومی مردم استان تبدیل شود تا نمایندگان مجلس با درخواست تغییر دستور مجلس موافقت کنند و خیلی سریع لایحه نهایی شود

  Thumb up 0 Thumb down 0

 30. ramin گفت:

  متاسفانه در محدوده جدید اصلاندوز هیچ سهمیه ای ازین محدوده ندارد .دلیل حذف اصلاندوز گرمی بود .پارتی بازی اینجا نشون میده منطقه ای که لیاقت داره حذف کردن جای که با التماس در محدوده قرار دادن .گرمی کلاشو بی اندازه بالا چرا که در محدوده قرار گرفت هر چند که کوچک باشد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   بهتر است به جای ایجاد حساسیت منطقه ای ، تصویب منطقه آزاد استان به یک خواسته و مطالبه عمومی و اصلی همه مردم استان تبدیل شود و این خواسته و مطالبه ، با هر طریق ممکن بگوش نمایندگان ملت برسد تا نمایندگان استان بتوانند براحتی و با همراهی نمایندگان ملت درخواست تغییر دستور مجلس را به تصویب رسانده و لایحه خیلی سریع نهایی شود .
   ضمنا فقط اصلاندوز حذف نشده است . کارشکنی حاج آقای شما ، با اهمیت ترین منطقه آزاد خاورمیانه با کاربری های متنوع و بی نظیر را ، تبدیل به محدوده ۴۱۴۲۶ هکتار غیر مسکونی و بدون کاربری مشخص تبدیل کرد که آیندگان هم از این فرصت سوزی و بی تدبیری و اشتباه استراتزیک ایشان ، با تاسف یاد خواهند کرد .
   گدشته ها گدشته ، فعلا همه باید تلاش کنند تا حداقل ، این محدوده نهایی شود . دود اختلافات به چشم خودتان خواهد رفت .

   Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید