معدوم‌سازی یک هزار و ۸۹۱ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در طرح نوروزی گرمی

آزادلو : مدیر شبکه بهداشت و درمان گرمی از معدوم سازی یک هزار و ۸۹۱ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در طول اجرای طرح نوروزی شهرستان گرمی خبر داد.

حسین قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در طول طرح نوروزی با همت کارشناسان این شبکه تعداد کل بازرسی‌ها از مراکز و محل‌ها و سامانه‌های  آبرسانی ۷۷۳ مورد بوده است.

وی با بیان اینکه در طرح نوروزی در بازرسی‌های انجام شده مواد غذایی فاسد توقیف شد، افزود: نزدیک به ۲ تن مواد غذایی فاسد از سطح شهرستان گرمی مغان جمع آوری و نسبت به معدوم سازی آن اقدام شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گرمی بیان کرد: در کنار بازرسی مجزای کارشناسان شبکه بهداشت، تعداد ۲۳ مورد بازرسی‌های مشترک با دستگاه‌های دیگر انجام پذیرفته و ۲۱ مورد مراکز و اماکن متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی اضافه کرد: همچنین تعداد ۷۰ مورد صدور اخطار بحرانی و غیر بحرانی، ۴۱ مورد نمونه برداری مواد غذایی و ۲۱۶ مورد سنجش با تجهیزات پرتابل در طول این طرح انجام شده است.

قربانی با بیان اینکه تعداد موارد کلرسنجی ۲۳۷ مورد و موارد نمونه برداری میکروبی آب آشامیدنی ۱۸ مورد انجام شده است، تصریح کرد: تعداد موارد رسیدگی به شکایات مردمی که از طریق سامانه ۱۹۰ اطلاع داده شده بود، ۲۶ پیگیری صورت گرفت و در بخش آموزشی نسبت به چاپ وتوزیع رسانه آموزشی اقدام و ۹۷ کارت بهداشت صادر شده است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید