مقاوم‌سازی ۲۵۵ واحد مسکونی روستایی شهرستان گرمی در سال‌جاری

آزادلو : مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گرمی مغان گفت: در ۹ ماه نخست سال‌جاری ۲۵۵ واحد مسکونی در روستاهای شهرستان گرمی مغان مقاوم‌سازی شده است.

محمدعلی رحیمی امشب در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در طول سال‌جاری به نسبت سال گذشته شاهد افزایش مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی هستیم و امیدواریم مالکان ۴۵ درصد باقیمانده واحدهای مسکونی کم‌دوام و بی‌دوام روستاها نسبت به مقاوم‌سازی مسکن روستایی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در بازدیدی که از خانه‌های بی‌دوام روستاهای شهرستان داشتیم، ترویج مردمی برای مقاوم‌سازی انجام شد، افزود: کارشناسان این بنیاد به صورت متوالی به روش‌های مختلف به فرهنگ‌سازی برای مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی می‌پردازند.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گرمی مغان از آمادگی کامل این بنیاد برای مقاوم‌سازی مسکن در سطح روستاها خبر داد و تصریح کرد: از آغاز طرح، ۵ هزار و ۵۰۰ واحد مقاوم در سطح روستاها اجرا شده است و امیدواریم با فرهنگ‌سازی و ارائه به‌موقع تسهیلات این رویه ادامه داشته باشد.

معاون فرماندار گرمی مغان نیز در حاشیه بازدید از خانه‌های بی‌دوام روستایی در بخش موران به خبرنگار فارس در اردبیل گفت: با توجه به احتمال وقوع بلایای طبیعی در هرلحظه و هر مکانی، یکی از لازمه‌های زندگی مناسب داشتن خانه‌ای امن است.

کامل کریمی اظهار کرد: اهالی از ظرفیت تسهیلات مقاوم‌سازی بنیاد مسکن که با نظارت فنی عالی  این نهاد برای ساخت مسکن  در حال  اجراست استفاده کنند و در زمان حوادث طبیعی از جمله زلزله با داشتن مسکن ایمن از لحاظ جانی و مالی  در امنیت باشند.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید