منطقه آزاد و تجاری جدید همه شهرها را در بر می‌گیرد

خبرگزاری فارس: منطقه آزاد و تجاری جدید همه شهرها را در بر می‌گیرد

آزادلو : رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: تصویب منطقه آزاد و تجاری استان اردبیل در جلسه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه زمینه‌ای را فراهم کرده تا همه شهرهای استان اردبیل از مزایای این منطقه آزاد تجاری و اقتصادی استفاده کنند.

یونس اسدی اظهار کرد: پیش از این تنها شمال استان و شهرهای بیله‌سوار، پارس‌آباد و گرمی از مزایای الحاق به منطقه آزاد تجاری ارس بهره‌مند می‌شدند که با مصوبه امروز شورای عالی مناطق آزاد این امکان فراهم شد تا همه ساکنان استان اردبیل از مزایای این منطقه استفاده کنند.

وی ادامه داد: ‌این حرکت زمینه‌ای را فراهم می‌آورد تا منافع توسعه‌ای و اقتصادی مناطق مختلف استان تامین شود که قطعا آثار خوشایندی را در بخش‌های تجاری و اقتصادی برای هموطنان فراهم می‌‌کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل تصریح کرد: ‌این مصوبه باید در قالب لایحه‌ای به مجلس فرستاده شود که سعی می‌کنیم در مجلس شورای اسلامی با جلب نظر مساعد نمایندگان نسبت به تصویب نهایی این منطقه اقدام عملی را انجام دهیم.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: برکات و ثمراتی که منطقه آزاد تجاری و اقتصادی به همراه دارد بیشمار است و شامل گروه‌های مختلفی است که در این حوزه فعالیت می‌کنند و به یقین زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا همه شهرهای استان با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های متفاوت در مسیر رشد و بالندگی حقیقی قرار گیرند.

خبرگزاری فارس: محوریت منطقه آزاد تجاری مناطق مرزی اردبیل است

همچنین نماینده پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: محوریت و محدوده راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری به شکل مستقل در استان اردبیل مناطق مرزی را در بر می‌گیرد که بیله‌سوار و پارس‌آباد در اولویت این کار هستند.

حجت‌الاسلام حبیب برومند اظهار کرد: هر چند در این مصوبه منطقه احداثی جدید شامل همه شهرهای استان است اما قوانین و مقررات مناطق آزاد و تجاری حکایت از آن دارد که شهرهای مرزی در اولویت اول قرار دارند تا امکان تقویت مباحث تجاری و اقتصادی در این مناطق فراهم آید.

وی ادامه داد: تلاش و جدیتی که در این زمینه انجام شده مربوط به سال‌های گذشته و طولانی است که با مصوبه اخیر شورای عالی مناطق آزاد امیدواریم هر چه سریع‌تر مراحل اجرایی و نشانه‌گذاری برای محدوده مناطق آزاد تجاری و اقتصادی در استان اردبیل فراهم شود.

نماینده پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم این استان به ویژه شهرهای شمالی سال‌های سال است که منتظر چنین رویداد و اتفاق مبارکی هستند تا با بهره‌مندی از مزایای این مناطق بتوانند در حوزه سرمایه‌گذاری بیش از گذشته ورود پیدا کرده و امکان مطلوبیت کارها را فراهم آورند.

برومند افزود: قطعا در مجلس شورای اسلامی نیز با جلب نظر نمایندگان سعی می‌کنیم با اولویت مناطق شمالی استان این منطقه آزاد با ظرفیت خوب توسعه‌ای در مسیر ایجاد تحول واقعی قرار گیرد.

به نقل از فارس

نظر شما چیست؟

۳۸ نظر

 1. اردبیلی گفت:

  به خدااین قدرکه پارس ابادیها به سیب زمینی ایراد می گیرند همش دروغه ؛هرغذایی که سیب زمینی نداشته باشه مزه نداره .سیب زمینی درشهرهای بزرگ وبافرهنگ یه دسر وپیش غذاست .تازه اگرسیب زمینی اردبیل نبودالا تعداد متکدیان پارس اباد ۲برابرمی شد ….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. مغان گفت:

  اخه حیف نیست امتیاز منطقه ازاد را اردبیل ببره در حالی که ما خودمان در نقطه صفر مرز هستیم از پارساباد تا اردبیل ۴ساعت راه است خودتان فکر کنیین این در شان اردبیلی نیست ارردبیل یک شهر مقدس است که همه شاهد هستن که در محرم حسینی چه غوغای میشه پس یک فرد حسینی هیچوقت حق لناس مغان را پایمال نمیکند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. هادی گفت:

  امیدوارم همه شهرستانهای استان اردبیل جز منطقه آزاد شوند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. یاشار گفت:

  اقای برومنداگه میخای اعتبارت تو مغان پابر جا بمونه نزار سیب زمینی خورا حق مغان و پایمال کنند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ع د س ی گفت:

  به نظر بنده نوشتن مطالب احمگانه درفضای مجازی بر علیحه استان خواست وبرنامه ریزی شهر دیگر میباشه می خوان توپو زمین ما بینداز ن نه مردم گرمی ونه مسولان نمی خوان به استان دیگر الحاق بشن این خاسته کسانی هس میخوان هم شهرخودشان استان ویا به به استان دیگر وصله بشن . واگه استان اردبیل منطقه ازاد بشه نه تنها امتیازی ازگرمی کسر نمیشه بلکه درسطح کلان مستقل میشیم اگه کسی دلش به گرمی میسوزه اب به اسیاب دشمن نریزد.قطعا اگه کسی شور سیاسی داشته باشه
  در این موقعییت جنین مطالب بجه گانه وتفرقه انگیز نمیزنه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. مغان بیله سوار گفت:

  سلام دوستان سیب زمینیکاران اردبیلی کجا مناطق ازاد تجاری کجا.اینا از حسودی دارن یه چیزی میپرونن وگرنه محوریت مغانه و فقط شمال استان که راسش بیله سوار وپارساباد هست رونق پیدا میکنه.انشالاه هرچه زودتر عملی بشه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • سورنا گفت:

   راست میگی داداش منطقه آزاد شدن حق پنبه کاران هست!!!!!!!!!
   هرشغل و منصبی احترام و ارزش خودشو داره انگار یه بچه مدرسه ای داره با همکلاسیش دعوا میکنه من جای دولت بودم هیچ حقی از منطقه آزاد شدن را به هیچ نقطه ای از استان اردبیل حتی یک مترش هم نمیدادم نه اینکه خدای نکرده استان اردبیل لیاقتشو نداشته باشه بلکه بخاطر حرفای بی معنی بعضی از شماها نمیدادم.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • اردبیلی گفت:

   آقا سیزین ائوده یئر الما یئمزلر.وقتی انتقاد الیسیز منطیقیز اولسون .بئله ایشلرنن دالی قالوبسوز

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • مرتضی گفت:

    دقیقا موافقم با حرفتون،رکن اول تو بیان ایده یا نظر حفظ و رعایت ادب هست،معلومه که همه سیب زمینی میخورن از این ور کره زمین تا اون ورش، اما ما نه به کسی یا بودن در مغان کنایه میزنیم و نه از کسی متنفرمتنفریم،چون این جلوی پیشرفتو خواهد گرفت

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • سید گفت:

    دقیقا موافقم با حرفتون،رکن اول تو بیان ایده یا نظر حفظ و رعایت ادب هست،معلومه که همه سیب زمینی میخورن از این ور کره زمین تا اون ورش، اما ما نه به کسی یا بودن در مغان کنایه میزنیم و نه از کسی متنفرمتنفریم،چون این جلوی پیشرفتو خواهد گرفت

    Thumb up 0 Thumb down 0

 7. سلجشور FINLAND گفت:

  اردبیل گناه ندارد گناه ما است چرا در زمان حاج ولی کسی جرات نداشت اسم مغان را بیاورد هر وزیری می آمد استان محبور بود از ترس حاج ولی اسماعیلی سری هم به گرمی بزند به طوری که ۱۸ وزیر در چهار سال آمدند اما الان نمایندگان مغان فقط بله قربان گویی نمایندگان اردبیل هستند . اسماعیلی اولین نماینده مغان بود که از هر نظر بالاتر از پرنفوذ تر از دیگران بود. پس خودمان کردیم که….

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   ۱۸ وزیر تو چهار سال آمده بودن چه کاری کردن .آمدن خوشک و خالی به درد … محترمشان میخورد.همه مردم میدونن دولت هیچ منبعی ندارد به مردم کمک بکند.چون آن ۱۸ تا وزیر و وزرا ….حالا تخصیر آقای نماینده فعلی چی هست.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ضابطه گفت:

   آقای….،دوران پیشیک بزمک دیگه تموم شد.بااصرار و التماس وزیر آوردن وکلنگ سددر انگوت که باد هوا بود زمین زدن نتیجه اش سوم شدن در رقابت خواهد بود
   لطفا فقط ۳نتیجه از این ۱۸وزیر نام ببر تا قضاوت کنند.
   در ضمن وزیر و گزیر آمدنها سیاست احمدی نژادی بود بیدار شو عزیزم روحانی برتاج و تخت دولت تکیه زده

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. مظلوم گفت:

  با عرض سلام خدمت همشهریان عزیزم داداش مسئولان اردبیل یاد گرفتن چگونه حق کشی کنن مگر یاد ندارید چگونه {کارخانه چرم مغان و کشتارگاه وکارخانه کاغذ سازی …} را از مردم مظلوم مغان{فلستین ایران} در اوردن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. آگاه UNITED KINGDOM گفت:

  با همت و تلاش مسولان استان اردبیل،قزوین و زنجان نیز به منتطقه آزادمغان ملحق شدند…خبرها حاکی از آن است که این پیشروی تا ساعاتی دیگر به مرکز ایران و قم و اصفهان نیز خواهد رسید………………پرودگارا این مسولان کجا درس خوانده اند؟ یا اگر درس و سوادی دارند چرا اینگونه خضعبل به خورد مردم میدهند؟؟ خدایا خودت بر آنان معنی مفهوم منطقه آزاد را بفهمان قبل از آنکه خود این موهبت را به آنان هدیه کنی…بار الها،دیگر مردم عوام نیستند و همه دارای شعور و علم و آگاهی هستند،قرن قرن ارتباطات و اطلاعات هست، پس این مسولانی که به پست و مسولیت خود غره شده و از گفتن هیچ حرف مفتی(برای مردم) ابا ندارند خودشان عوام هستند و مریض، تورا به قدرت و عظمتت برایشان شفای عاجل عنایت بفرما…آمین

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. خباز گفت:

  نباید قبل از اخذ مصوبه شورای عالی مناطق آزاد فرماندار محترم اجازه میداد تبلیغات سنگینی شروع و مردم الکی امید وار شوند تا الان با منتفی شدن آن یاس و نامیدی شهر را فرا بگیرد تاوان این را نماینده محترم خواهد دادمشورت با افراد ناپخته آخری جز این نخواهد داشت.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. اردبیلی گفت:

  ضمن تشکر از سایت خوبتون این طرح شامل همه استان میشه ومشکین شهر ونمین و گرمی هم به مناطق آزاد متصل میشن.واین برای مغان هم خوبه.متاسفانه بعضی از مغانیها به اردبیل بدبین هستند ولی دراشتباه اند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. انگوت گفت:

  فرماندارو نماینده یه چیزی فهمیده که خبری از بنر و تبلیغات نیست چون میدونند همش کشک اگه خبری بود اینها بنر باران میکردند

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • منصف گفت:

   فرماندار محترم از اینکه پشتوانه آقای معظمی بودید و از ۵ ماه پیش، ایشان را نماینده و مشاور خود انتخاب کرده اید. از شما متشکریم

   Thumb up 0 Thumb down 0

 13. صمدیان گفت:

  شماها مردم را فریب دادید مسولین عزیز جوابگویی خداوند باید باشید آخر هم مصوبه برای اردبیل اخذ شد . پس گرمی باید برود بمیرد …… عزیز مقصر اصلی حضرتعالی هستید؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. رضا UNITED STATES گفت:

  اگر بشینید و کاری نکنید طی یک سال اینده این حق مسلم مغان را ازمون میگیرند درسته اینجا هم ازاد میشه ولی منافعش را اردبیل خواهد برد نباید بزارید محدوده منطقه به نمین هم برسه اگر این بشه ان امتیاز گمرکی هم که مغان داره از دست میره

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. آذری گفت:

  این مصوبه به مجلس ارسال میشه و قطعا کل استان تصویب نمیشه شایدم کلا نشه.این بازی سیاسی دولت و ملت هست.با اینکار میخواهند مجلس با مردم طرف حساب بشه و باعث بدبینی مردم نسبت به مجلس بشه.من نمیدونم اینها دارن به کی خدمت میکنن .چرا کسی نیست به فکر مشکلاتت مردم باشه.اینها یعنی چی .اینکار آنها باعث شد اکثریت مردم نسبت به دولت بدبین باشن.یادمان نرفته حاج ولی با اون دبدبه و کبکبه میگفت گمرک آزادلو باز میشود.و حالا این .تو این بازیهایه سیاسی مردم ضرر میبینه.و ای مردمان گرمی تنها راه پیشرفت سرمایه گذاری کردن خودت مردم هست .من فقط برای این دولت که میگفتید تدبیر میکند …و دیگر هیچ.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. وطنم گرمی گفت:

  آقایان علایی و دیگر کسانی که برای تشکر رفتین اردبیل پس چی شد؟ فقط رفتین واسه خود شیرینی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. بیر بیله سوارلی گفت:

  اقای اسدی نماینده مشکین و نمایندگان استان…خدا ازتون نگذره اگه قیامتی هست….سوال جوابی هست….مردم مغان واگذارتون کرد به اون خدا…شما ها که از روی لج و بازی….فقط نخاستین که مغان پیشرفت کنه….این مصوبه رو به نتیجه رساندید…..خدایا خودت شاهد باش.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. شمیل گفت:

  آقای برومند میگویند سنگی که از پشت بزنند به پشت پا میخورد . چنان اردبیل ها این پروزه حیاتی را از دستت گرفتند که حالا حالاها باید بدوید گرمی که از اول نبود موسوی خیالش راحت بود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. شهاب گفت:

  عرض کرده بودم دعوای آقایان موسوی و برومند بهترین امتیاز را از دست ما خارج کرد حالا کل استان منطقه آزاد خواهدشد؟ جالب آنجاست بعضی میگویند بمب خبری برای گرمی واقعا خجالت هم خوب چیزی است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. پور قلی گفت:

  از شما خواهش می کنیم معظمی را برای مردم گرمی معرفی کنید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. ولی گفت:

  ازادلو جان از گرمی چه خبر ؟ این طرح میمون وبرکت است ولی به گرمی شامل نمی شود .و طرح استانی هم دور از عقل ومنطق است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. ودود ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  از نمایندگان محترم می خواهیم که تبلیغات انتخاباتی خود را به بعد از این ماجرا موکول کنند و بگذارند هم اعصاب و روان مردم منطقه آرام باشد و هم مسئولین با نظر کارشناسی و بدور از احسسات، تصمیم معقول بگیرند. نمایندگان محترم به حکم اخلاق نباید عوام فریبی کنند و بر موج احساسات و عدم آگاهی سوار شوند!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. رسول گفت:

  میگم این مسئولین محترم شهرمون چرا نظری ندادن؟نکنه بی خیالن؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید