موانع تسهیلات بانکی و مالیاتی برای واحدهای تولیدی برطرف شود

آزادلو : سرپرست استانداری اردبیل گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی استان نیازمند تسهیلات هستند و براین اساس بانک ها و سازمان امور مالیاتی باید برای حمایت از واحدهای تولیدی موانع موجود آن را برطرف کنند.

اقبال عباسی روز سه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود:ضروری است بانک ها و سازمان امور مالیاتی با هدف حمایت از اشتغال واحدهای تولیدی و صنعتی توجه بیشتری داشته باشند.

وی اضافه کرد: واحدهایی که به بانک ها معرفی می شوند نباید بلاتکلیف بمانند و در صورت مصوب نشدن وام و یا مراجعه نکردن متقاضی برای دریافت وام، ابلاغیه به متقاضی صادر شود تا تعیین تکلیف شده و در صورت مراجعه نکردن فرد دیگری به جای وی معرفی شود.

سرپرست استانداری اردبیل گفت: دولت موظف است زیر ساخت های لازم برای بخش خصوصی در راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی تامین کند و همه مدیران دستگاه های اجرایی نباید در تامین زیر ساخت ها کوتاهی کنند .

عباسی در باره تامین زیر ساخت ها برای واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک های صنعتی افزود: دولت زیر ساخت های لازم را در شهرک های صنعتی تامین می کند ولی در داخل شهرک خود شرکت ها موظف هستند آب ،برق و گاز را تامین کنند .

حامد عاملی رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان اردبیل هم در این جلسه گفت:تا کنون ۲۳۱ واحد تولیدی و صنعتی در سامانه بهین باب ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۲۲۲ مورد ارزیابی شده است .

وی افزود:از این تعداد ۱۱۲مورد سرمایه در گردش، ۳۷ مورد طرح های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و چهار مورد هم مربوط به واحدهای نوسازی و بازسازی است.

تاکنون در استان اردبیل ۹۰۰ واحد تولیدی و صنعتی پروانه فعالیت گرفته اند که از این تعداد ۶۰۰ واحد فعال و نیمه فعال هستند. پارسال حدود ۲۴۰ طرح و واحد تولیدی راکد استان با استفاده از تسهیلات دولتی فعال شدند.

http://img8.irna.ir/1396/13960718/82690988/n82690988-71917793.jpg

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید