موسوی: مهاجرت از گرمی اتفاقی کاملا طبیعی و عادی است

images

آزادلو : فرماندار گرمی مغان در جلسه شورای اداری شهرستان گرمی برنامه ریزی و تامین اعتبار آبیاری ۸۳ هزار هکتار از اراضی قابل کشت استان اردبیل را از دستاوردهای سفر دولت دانست گفت: این مصوبه استانی است و سهم اراضی گرمی هم از آن حدود ۲۰ هزار هکتار لحاظ شده است.
وی افزود: با عملیاتی شدن این مصوبه تحول عظیمی در کشاورزی و تولید محصولات زراعی استان رخ خواهد داد و برای ۷ هزار نفر در شهرستان اشتغالزایی خواهد شد.
وی همچنین از اختصاص ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل بزرگراه قفقاز در محور اردبیل به گرمی خبر داد و افزود: با تکمیل و بهره برداری از بزرگراه شاهد تحول و تحرک اساسی را در منطقه شاهد خواهیم بود. وی همچنین در ادامه از اتمام عملیات گازرسانی به بزرگترین کارخانه شیرآلات بهداشتی خاورمیانه در این شهرستان خبر داد و افزود:عملیات گازرسانی به این کارخانه ۳ ماه طول کشید و در آن ۷ کیلومتر لوله گذاری انجام شده است. رئیس شورای اداری شهرستان گازرسانی به ۴۰ روستای این شهرستان در سالجاری را از برنامه های آتی پروژه های گازرسانی در منطقه عنوان کرد.
حجت الاسلام موسوی نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تبریک هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس طی سخنانی از اختصاص ۳ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به ۱۷۰ روستای این شهرستان در قالب مجتمع و یا تک روستا خبر داد و افزود: این اعتبار از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ که در اختیار نمایندگان قرار گرفته است تخصیص یافته و با اتمام پروژه های آبرسانی روستائیان شهرستان از آب سالم و پایدار برخوردار خواهند بود.
وی همچنین با اشاره احداث ۶ سد معیشتی و کشاورزی در این شهرستان بصورت همزمان افزود:مبلغ ۲۹ میلیارد تومان علاوه بر اعتبارات سالیانه شهرستان برای احداث این سدها اعتبار اختصاص یافته است .
رئیس مجمع نمایندگان استان در ادامه با اشاره به اینکه یکی از اصلی ترین دستاوردهای سفر ریاست جمهوربه استان تخصیص ۱۰۰ درصد اعتبارات استانی است که در دو سال اخیر متجاوز از ۲۵ درصد نبوده است در ادامه با تاکید به اینکه اجرای پرخی پروژه ها در استان در طول سه سال گذشته با نگرانی همراه بود، افزود: تخصیص کامل اعتبارات استانی در سالجاری می تواند مقدمه آغاز پروژه های ملی، استانی و ملی استانی در استان باشد.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی همچنین دیگر دستاورد این سفر را طرح موضوع اتصال منطقه مغان به منطقه آزاد ارس عنوان کرد و افزود: این طرح بشدت از سوی مجمع نمایندگان استان از سوی مسئولان کشوری پیگیری می شود و اگر قرار است نقطه هایی از منطقه مغان به منطقه آزاد ارس الحاق شود باید سهم شهرستان گرمی نیز بعنوان مطالبه اصلی مردم درنظر گرفته شود.
موسوی جابه‌جایی مردم گرمی از مکانی به مکانی دیگر در طول سالیان گذشته برای کار یا زندگی به دلیل دور شدن از شرایط یا عوامل نامساعد دورکننده‌ای مانند فقر،، بیکاری وهمچنین شرایط و عوامل مساعد جذب کننده مانند امکانات بهداشتی بیشتر، آموزش بهتر، درآمد بیشتر و مسکن بهتر در مقصد مهاجرت و یا مراجعه مردم به بیمارستانهای دیگر شهرهای کشور را بدلیل بهره مندی از پزشکان مجرب را اتفاقی کاملا طبیعی و عادی عنوان کرد و افزود: این جابجاییها ممکن است در هر شهردیگر ازنقاط استان و یا کشور اتفاق افتاده باشد و بزرگنمایی و سیاه نمایی در این زمینه ها توسط افراد یا گروهها صرفا جنبه تخریبی دارد و پذیرفته شده نیست.

نظر شما چیست؟

۴۲ نظر

 1. یاسر نعمتی گفت:

  چرا مردم میترسن اسمشونو نمیزارن…………….اگر نمیتونی به مردم خدمت کنی برو که تا خیانت نکنی.(دکتر شریعتی)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ریش سفیدجوان گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشیدجای بسزایی است که از
  مدیریت محترم سایت،تشکرات ویژه بخاطراگاهی سازی
  ازکارهای خادمین وخاینین
  بعمل اید،بله باتوجه به جان مطلب بایست عرض کنم که طبیعی عوامفریبی ومظلومیت
  مردم، شهرم که خودم نیزجزوان هستم لااقل نمک نپاش به زخمی که برپیکرشهرزده ای
  خوب گفتن رابلدنیستی
  حرف نزدن راکه بلدی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. رضا ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  کاری ندارم چی به چیه و تو مطالبشون جناب چی گفتن ولی کاش یکمی فقط یکمی کمر همت می بستن و به گفته هاشون عمل می کردن مردم ما بدبخت نیستن به دست ادمایی افتادن که خوب بدبختشون می کنند …بابا به داد این مردم برسید بخدا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. اصیل گرمیلی گفت:

  اون ماست و شیر و… هست که طبیعیه نه مهاجرت مردم. واسه سطح فکرتون واقعا …. شما کجا و اعتماد مردم کجا. هرکی واسه انتخابات میاد واسه منافع خودش میاد….
  باید مردمه خوابیده گرمی به فکر گرمی باشن. نه اونایی که دنباله باند و باند بازیین. خدا خودش به گرمی رحم کنه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. علی گفت:

  خوب راست میگن کاملا” طبیعی است شما شهر را به یه استخر پر از آب تشبیه کنید اگر از یک طرف استخر آب بیرون نرود آب ورودی باعث سر ریز شدن استخر شده در نتیجه دیواره استخر خراب ودر نهایت کل استخر تخریب میشود شهر گرمی نیز به علت توسعه بیشتر (از لحاظ آبادانی واقتصاد واشتغال و…)در این چند سال گذشته ورودی بیشتری داشته است پس به تبع ورودی ها باید خروجی داشته باشد. این و نگم پس در جواب آقا چی بگم شما بگین؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. فاتحی گفت:

  زمانی که همه شهر فقط خاطره سه سال قبل را ذکر میکنند معلوم است ولی اسماعیلی برنده انتخابات است. و صمد شکری هم با هماهنگی ایشان است .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • شرکت کننده در جلسه ی آخر صمد شکری گفت:

   صمد شکری در جلسه ی آخرش شدیدا علیه ولی اسماعیلی بیش مردم سخنرانی کرد همان شبی که شایعه بود رد صلاحیت شدن بعضی از کاندید ها فرداش رفت بیش ولی اسماعیلی برا اون فعالیت کرد!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • سلامت فرد گفت:

    این حرف را کل گرمی میدانند مگر برای …. فرقی میکند برای گرفتن سهم حاضر است معامله کند ولی من شک دارم بدون هماهنگی ولی اسماعیلی بیایید چون باز رد صلاحیت میشود به نظرم ….

    Thumb up 0 Thumb down 0

 7. بیر گرمیلی گفت:

  میر قسمت این چه مصاحبه ایی هست کردین؟؟ یعنی چی مهاجرت عادی هست؟؟ یعنی ما اهل گرمی مگه آدم نیستیم که به ما خدمات ندند؟؟ بابا مسولین گرمی چرا اینطوری میکنند؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. گرمیلی اصل گفت:

  صمد شکری خودش رو بکشد هزار رای میاره….. حاضرم با کل گرمی شرط ببندم……. سایت رو خراب نکنید لطفا…… بعدش هم صمد صلاحیت شورا نداره چه برسه نمایندگی……

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. خداقلی گفت:

  آغا میر قسمت ترا به جدت قسم آیا در فارس آباد ومشکین مهاجرت به اندازه ی گرمی است؟شما لطفا ضعف خود مبنی بر اشتغال زایی جوانان وخرابی شهر خداشناس گرمی را به عهده دیگران نزارید وفرافکنی نکنید. شما در فکر تعویض نیروهای کارامد وبه جای آن از افراد …. استفاده می کنین که نتیجه آن همان مهاجرت بی رویه می باشد مردم گرمی فهیمند وشما …..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. وکیل گفت:

  فقط حاج صمد شکری میتواند واقعا با عرضه است. کسی که با جان دل میخواهد برای منطقه خدمت کند اما جریان سیاسی حاکم در منطقه بدلیل اینکه شکری خودش را لیاقتش را بیشتر از این نشان دهد میترسند و مانع خدمترسانی حاج صمد میشوند. اگر ما مردم قدرت نمایندگی را به حاج صمد بدهیم ایشان بی منت و مستقل به منطقه کار خواهد کرد .تا حالا انتخابمان دقیق و درست نبوده یکبار هم که شده از فرزند برومند خودمان حمایتن کنیم تا بسوی ابادانی قدم برداریم .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. مالک گفت:

  انشاله انتخابات اینده با اتحاد و انتخاب بی سابقه مردم قدرشناس منطقه با حمایت از حاج صمداله شکری نگرانیها از بین خواهد رفت.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. sara گفت:

  باسلام
  داستان قشنگی بود،خواستم مخاطبانتان هم بخوانند.
  روزی ، گرگی در دامنه کوه متوجه یک غار شد که حیوانات مختلف از آن عبور می کنند. گرگ بسیار خوشحال شد و فکر کرد که اگر در مقابل غار کمین کند، می تواند حیوانات مختلف را صید کند. بدین …سبب، در مقابل خروجی غار کمین کرد تا حیوانات را شکار کند.
  روز اول، یک گوسفند آمد. گرگ به دنبال گوسفند رفت. اما گوسفند بسرعت پا به فرار گذاشت و راه گریزی پیدا کرد و از معرکه گریخت. گرگ بسیار دستپاچه و عصبانی شد و سوراخ را بست. گرگ گمان می کرد که دیگر شکست نخواهد خورد.
  روز دوم، یک خرگوش آمد. گرگ با تمام نیرو به دنبال خرگوش دوید اما خرگوش از سوراخ کوچک تری در کنار سوراخ قبلی فرار کرد. گرگ سوراخ های دیگر را بست و گفت که دیگر حیوانات نمی توانند از چنگ من بگریزند.
  روز سوم، یک سنجاب کوچک آمد. گرگ بسیار تلاش کرد تا سنجاب را صید کند. اما سرانجام سنجاب نیز از یک سوراخ بسیار کوچک فرار کرد. گرگ بسیار عصبانی شد و کلیه سوراخ های غار را مسدود کرد. گرگ از تدبیر خود بسیار راضی بود.
  اما روز چهارم، یک ببر آمد. گرگ که بسیار ترسیده بود بلافاصله به سوی غار پا به فرار گذاشت. ببر گرگ را تعقیب کرد. گرگ در داخل غار به هر سویی می دوید اما راهی برای فرار نداشت و سرانجام طعمه ببر شد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. فرهان گفت:

  معلومه وقتی مهاجرت و خالی شدن شهر طبیعیه،با این وضع طبیعیه که شخصی مثل شما نماینده این شهر هست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. ني گفت:

  بشنو از نی چون حکایت می کند…!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. طرفدار گفت:

  مردم شریف و ولایتمدار گرمی واقعا بر فرمایشات جناب اقای موسوی نماینده گرمی بعد از گذشت ۳ سال متاسفم در منطقه بحران وفاجعه جان مردم را گرفته این طبیعی است شرم اوره. بنده دوره قبل طرفدار اتشین شما بودم و خیلی پشیمان هستم از همه مردم محروم خواهش میکنم این دوره از مدیر توانا وازموده شده جانسوز حاج صمداله شکری حمایت کنیم وتا منطقه از بحران نجات یابد انصافا حاج صمد میتواند چرا بعضیها مانعش میشوند ونمیخواهند کسی به گرمی خماترسانی کند.با امدن حاج صمد شکری نگرانیها و کوچ ب حداقلترین خواهد رسید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. قوتاز گفت:

  ایستیدم تشکر الیم از کرژ

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. عدالت علی گفت:

  البته که از نظر آقای موسوی این امری طبیعی است چرا که ایشان برای آبادانیاین شهر خیلی زحمت کشیدند. ولی این اهالی نتوانستند کاری دست و پا کنند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. tedirgin UNITED STATES گفت:

  özünsən!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. مامان گفت:

  الله ….، مردومون رفاهی اولسا نییه کوچیب گئدیلر
  ایاغو ائودن چوله گوییسن هی پالچیغ

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. گرمیلی گفت:

  موسوی خودشون در تهران نشسته برایش فرق نمیکنه بیچاره این مردم نمایده این حرف میزنه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. گرمیلی گفت:

  جناب موسوی اینکه گرمی آخرش بخش و روستا بشه عادی و طبیعی هست!!! متاسفم برا مردم گرمی ………

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. ش... گفت:

  مردم حقشون که موسوی مهاجرت ویا سایر کارهارا طبیعی بداند چون ایشان ….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. میر امین گفت:

  داداش راست میگین مهاجرت ویادنبال پزشک متخصص در مرکز استان وسایر مراکز مجهز امرطبیعی است اماوولی دیگر به بیله سوار وپارس آباد اعزام شدن نه تنها طبیعی نیست بلکه توهین است البته داداش شما مقصر نیستین نتیجه فکر مردم عوام ونخبگان عوامتراز مردم این شهر بدبخت است چون شما تخصصتون درمنبر وارشاد ورامنمایی مردم نه در کارهای تخصصی دیگر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. آراز گفت:

  جناب موسوس شکسته نفسی نفرمایید این مهاجرت حاصل زحمات جنابعالی است
  حالا مشکین و پارس آباد نماینده هاش کوتاهی کردند روند مهاجرت رو تسریع نکردند به ما چه
  نه؟؟؟؟؟
  شما که از عملکرد خودتان راضی هستید خب ماهم مجبورییم راضی باشیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. گرمی گفت:

  ببینید مشکل و راه حل خیلی ساده هست . مردم شهر ما سیاست زده هستند و البته احساساتی خودتان این نماینده د….. را انتخاب کردید یا نماینده قبلی یا قبل اون را . اگه موقع انتخابات بجای چایخوری در ستاد ها و شعار های ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰ من یه غاز برید سر کار و زندگیتان و مردم را احساساتی و گوششان را پر نکنید و با توجه به سایقه علمی و عملی و همییت و درستکاری و باهوش بودن نامزد ، به او رای بدهیم اینگونه نمی شود آبرویمان نمی رود اگه چنین نفری نداریم خوب رای نمی دهم من شخصا. نه اینکه این آقا از فلان دهات است یا اصلیتش مال دونقوزآباد هست. سیاست را باید سپرد دست سیاست مدارها مردم باید اقتصادی فکر کنند برای کل شهر. مردم شهر ما هم باهوشند و هم با اخلاق . ولی شهر چند هزار ساله ما هنوز مشکل تلفن همگانی و خط کشی و آسفالت خیابان آن هم خیابان اصلی و سطل آشغال و جوی آب و فضای سبز تاریک و ناقص و جوانان با استعداد (البته در شهر های بزرگ با استعداد هستند) و متحد نبودن و پسشگر نبودن … دارد .
  ۱ نکته : نامزد های انتخابات نمایندگی مجلس گاهی خانه به خانه راه می افتد و رای جمع می کند آنوقت مردم نمی روند در خانه نمینده که آقا فلان کار برای شهر چی شد.——- مسئولین محترم، نگویید این کار انجام خواهد شد ، اول انجام بده ، بعد بگو این کار انجام شــــد .—–در.غ نگوییم.

  ۱ سوال و تمام
  — چرا مردم درباره اتفاقات و خدمات شهری از مسئولان نمی پرسند؟
  —مردم گرمی هیچ انتظاری از مسئولین ندارند ، چرا؟اگه داشتند سینه شون را میدادند جلو گزارش کار انجام شده می خواستند . مطالبه خدمات می کردند . اما … هیچی.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد - مغان گفت:

   گرمی جان ناراحت نشو، گرمی جاییه که ما مردمش از روی احساس و طایفه گری رای میدیم و اینقدر هم نجیب هستیم! که رومون نمیشه مسولینمون رو بازخواست کنیم و مثلا بپرسیم آهای مسولین عزیز………….چرا این شهر سی ساله که آسفالت درست و حسابی نداره و تا بارون بیاد، باید تا زانو چکمه بپوشیم؟؟؟ چرا هیچ کسی نمیخواد توی گرمی سرمایه گذاری کنه و بمونه؟؟؟ چرا گرمی جای تفریحی مناسب نداره؟؟؟ چرا؟ چرا؟ چرا؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • sara گفت:

   باسلام
   شما فرمودین مشکل و راه حل ساده است،بله:درست می فرمایید،خیابان و کوچه های گرمی را به آسانی می توان آسفالت کرد،به راحتی می توان پزشکان متخصص vرا بادادن امکاناتی به آنها جذب منطقه کرد،به دلیل یرخی استعدادهای بالقوه منطقه می توان سرمایه گذار جذب کرد و اشتغال زایی کردو….به همین سادگی
   اما من از شما یک سوال دارم؟
   آیا می توان مردم سیاست زده را متوجه این موضوع کرد که تا زمانیکه افراد متخصص سر کارنیایند وضع همین است که می بینید،تا زمانیکه ریش سفیدان منطقه باتمام احترامی که به آنها قائلیم درجذب مردم برای رای دادن به شخص خاصی بر کارشناسان ما تعیین تکلیف میکنند،تا زمانیکه رای دادن بدون شناخت وباواسطه گری صورت می گیردواحترام به نظر بزرگترها حرف اول را میزند وضع منطقه همین است که می بینید،بااطمینان برایتان میگوییم که درمنطقه ما دو سه نفر هستند که سوادشان درحد ابتدایی است اما رای اکثریت دردست آنهاست،چرا؟چون بزرگن و احترامشان واجب است.تا زمانیکه مهم ترین مسئول منطقه با واسطه وریش سفیدی انتخاب می شود ،وضع همین است،خجالت میکشم که یک نفر از شهرستان دیگری بامن به داخل شهر بیاد و وضعیت خیابانها راببینه،مردم گرمی سیاست زده به تمام معنی هستند،یکی یه حرف خوبی میزد،میگفت دیدی داره مسابقه فوتبال پخش میشه و تراکتور و پرسپولیس باهم بازی میکنند یکی میگه من طرف پرسپولیسم،اون یکی برای اینکه کم نیاره من طرفدارتراکتورسازیم هرچند که نه طرفدار تراکتور سازی نه پرسپولیس بودن سودی به آنها نمی رساند،فقط ازروی نوعی تعصب دارن طرفداری میکنند.برخی تاکید میکنم برخی از مسئولان ما مثل شدن فرعون زمان و هرجا بشقاب پر می بینند سر اون سفره میشینن،دریغ ازروزی که باید جواب حق الناس رابدن.
   گرمی آباد نخواهد شد،مگر با روی کار آمدن متخصص.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • گرمی GERMANY گفت:

    سارا جان:
    مشکل مردم گرمی یک چیز است . که هیچ کس نمی تواند بگوید این نیست و آن این است : همه مردم(آدم بده – آدم خوبه – آدم رشوه بگیر – کشاورز- گرانفروش -داممدار درستکار و متقلب – بازاری خلافکار – قاچاقچی مواد – معلم خوب و بد و معلم بی سواد و باسواد و مسئول بی سواد و با سوادو…..) همه اینها در ظاهر می خواهند شخصیت مثبت و خوبی باشند . یعنی روباه بازی درمیآورند.
    بیایید شخصیت خودمان را داشته باشیم .انواع خصلت ها برای آدم ها هستند نه برای حیوانها . خوب و بد و حسود و بخیل و وسواس و ناراضی از همه چیز و ….. همه مال انسان است .
    اگه برای هم نقش بازی کنیم وضعیتمان همین می شود. واقعیت را بپذیریم گر چه تلخ باشد . بعدا می توانیم شیرینش کنیم

    الان در همین سایت و چند تای دیگر شروع کردند به بازارگرمی تبلیغات انتخاباتی . برای چه؟ صبح تا شب میگند فلان کارخانه را فلانی گرفته و یکی میگه گرمی را فلان نماینده از دولت خریده آزاد کرده و هزار تای دیگر. الان در چه وضعی هستیم ؟ آثار کار آنهایی که سنگشان را به سینه می زنید همین است بیکاری و مهاجرت.
    بــــــبینید وضعیت الان ما نتیجه ۴۰ سال اشتباه رای دادن ما و کار نمایندهگان ماست اگر از این وضعیت راضی هستید پس به شکل گذشته ادامه راه بدید که اون موقع خیلی مثل خود بنده و دیگران فرار را بر قرار ترجیح می دهند . و اگه ناراضی هستید خوب روشهای گذشته را کاملا عوض کنید جور دیگری بریم جلو . روش های گذشته بزنیم خراب کنیم . صاف و پوست کنده باشیم آسیبی نمی بینیم.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • گرمی GERMANY گفت:

    یک چیز دیگری از نظر قبلی یادم رفت :
    در هیچ جای دنیا لکه گیری خیابانها و آسفالت و جدول و تمیزکاری شهر خـــــــــبر محسوب نمی شود . این کار را نکنید انتظار از مسئولین را بالا ببریم. بقیه ماجرا را خودتان فکر کنید .

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • همشهری گفت:

    بنده هم به عنوان یک همشهری با نظرات این همشهری موافقم باید کارها را بدست افراد متخصص سپرد ما نمیتوانیم برای مثال جراحی یک بیمار را به مهندس بدهیم اگر این کار را بکنیم شما مطمئن باشید آن بیمار خواهد مرد اما اگر کار جراحی یک بیمار به متخصص اون بیماری سپرده شود نه بیمار می میرد بلکه بیماریش خوب خواهد شد و جامعه شهر ی هم همینطوره که زمانی بود شهرها توسط ریش سفیدان و کدخدا منشی و خانها و بگ ها اداره میشد اما الان با پیشرفت علم و فناوری نمیشه به عقب برگردیم بلکه با پیشرفت جوامع ما هم به تاسی از جوامع رو بهجلو حرکت کنیم و نگذاریم کسانیکه از اقصاد و اجتماع و سیاست هیچ چیزی نمیدونند نباید مملکت رو بدست اونها بسپاریم

    Thumb up 0 Thumb down 0

 26. دیدبان ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  ایشون خیلی بیخیال هستند که کم شدن ۲۰۰۰۰ نفری جمعیت یک شهرستان تقریباً صد هزار نفری رو در طول ۵ یا ۶ سال طبیعی می دانند، مسئولانی مثل شما اگر عرضه آوردن امکانات را به منطقه داشتند آنوقت همشهری های بدبخت ما مجبور نبودند قید شهر و دیار خود را بزنند!جناب موسوی شما در آخر صحیتهای خود یجورایی به …. خودتان هم اعتراف نموده اید، ممنون از این همه صراحت بیان.

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید