موشکافی منطقه آزاد استان اردبیل به قلم مهندس نصیری

منطقه آزاد تنها خواسته مردم شریف گرمی

آزادلو : در آستانه سفر رئیس جمهور وقت آقای دکتر احمدی نژاد به شهرستان گرمی جلسه ای در حضور حاج آقا صفری امام جمعه معزز و با شرکت فرماندار وقت مهندس صمدی و برخی مسئولین شهرستان، گفتم دولت در این سفر طرح چشم گیری برای گرمی ندارد و رئیس جمهور فقط در خصوص بیمارستان و آب شرب که در حال اجرا بودند سخن خواهند گفت، لذا فقط منطقه آزاد تجاری صنعتی را تقاضا کنیم و از طرح درخواستهای پراکنده بپرهیزیم و مورد موافقت قرار گرفت.

قبل از سخنرانی دکتر احمدی نژاد ،طی سخنرانی کوتاهی اعلام کردم هر مقامی به شهرستان ما سفر میکند فقط بحث پروژه های بیمارستان و آب شرب که با لطف و عنایت ویژه مقام معظم رهبری شروع شده می پردازد. اما این دو طرح نیز سرعت و پیشرفت خوبی ندارد ولی آقای رئیس جمهور مردم معیشت میخواهند. سرپرستان خانواده شغل و درآمد نداشته و شرمنده خانواده خویش هستند.

اینجانب بعنوان نماینده مردم از طرف این مردم فقط منطقه آزاد تجاری صنعتی را از شما میخواهیم و دیگر هیچ. که با پاسخ  مشهور و مثل گواهینامه ایشان مواجه شدیم بطوریکه تعداد کثیری از مردم به نشانه اعتراض استادیوم را ترک نمودند. چند سال بعد جناب آقای دکتر محمد باقر بهشتی ایده الحاق بخشهایی از سه شهرستان مغان به منطقه آزاد ارس را مطرح کردند اما مورد استقبال مسئولین وقت واقع نشد تا اینکه دولت تغییر کرد و اتفاقا دکتر بهشتی معاون برنامه ریزی جناب دکتر خدابخش استاندار جدید گردید. و این ایده در سفر دکتر روحانی رئیس جمهور محترم به استان اردبیل توسط استاندار خوش فکر و فعال و مجرب مطرح و مورد استقبال و موافقت رئیس دولت تدبیر و امید قرار گرفت و اعلام موافقت رئیس جمهور محبوب و عزیز ، بارقه امیدی در دل مغانی­ها و بخصوص مردم گرمی به وجود آورد.

آیت اله دکتر عاملی امام جمعه معزز اردبیل و ائمه جمعه شهرستان مغان با خوشحالی مسئولان را به پیگیری امر ترغیب کردند و دو نماینده محترم مغان، آقایان برومند و موسوی به شدت پیگیر موضوع شده و استاندار عزیز را یاری نمودند، اما علی­رغم تلاش­ها و موفقیت­هایی که در مراحل طرح انجام گرفت، در نهایت کارگروه مناطق آزاد کشور آن را رد کرد، اما با اصرار استاندار مدّبر و پیرو قول رئیس جمهور محترم با ایجاد منطقه آزاد اردبیل موافقت کردند و چند ماه قبل لایحه آن بدون نقشه تقدیم مجلس شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می­گفت بنا به نظر شورای نگهبان باید نقشه منطقه پیشنهادی به مجلس ارائه شود و آقای ترکان دبیر مناطق آزاد معتقد بود وقتی دولت می­تواند نقشه مصوب مجلس را تغییر دهد، ارسال نقشه چه لزومی دارد، به علاوه در گذشته مصوبه بدون نقشه وجود داشته است. این اختلاف بین کمیسیون اقتصادی مجلس و دبیرخانه منطقه آزاد موجب توقف چند ماهه بررسی این لایحه شده است، تا اینکه حاج آقا دکتر صفری، امام جمعه گرانمایه گرمی در یکی از خطبه­ های اخیر نماز جمعه مطالب ارزنده و مؤثری مطرح و فردای آن روز به همراه فرماندار محترم با جناب استاندار دیداری داشتند که در نتیجه آن، جان و حرکت جدیدی به این پروژه بخشیده شد و استاندار ساعی و توانمند با انگیزه بیشتری برای رفع مشکل همت گماشتند و بحمدالله به کمک نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به نتایج خوبی دست یافته­ اند.

اتفاقا در جلسه ای که آقایان موسوی نماینده محترم گرمی ، فتحی­ پور رئیس محترم کمیسیون اقتصادی مجلس و استاندار محترم داشتند و آقای برومند نماینده پارس­ آباد و بیله­ سوار با تماس تلفنی به جناب استاندار وکالت دادند، حضور داشتم و از میزان پیگیری‌های استاندار کوشا و معزز و دو نماینده محترم آگاهی یافتم و مطلع شدم آقای ترکان موافقت کرده نقشه‌ای با مهر دبیرخانه به کمسیون اقتصادی مجلس ارسال نمایند و آقای فتحی پور قول مساعدت برای تصویب آنرا دادند. آقای استاندار به آقای حافظی فر دستور دادند نقشه‌ای را که قسمتی از شهرستان گرمی را نیز شامل می‌شود جهت ارائه به مجلس در اختیار دبیرخانه مناطق آزاد قرار دهند.

اما این احتمال وجود دارد که آقای ترکان با نقشه پیشنهادی آقای استاندار موافقت نکنند در این صورت چه باید کرد؟

هرچند وجود گمرک مرزی در منطقه آزاد ضرورتی ندارد اما بودنش امتیاز بزرگی محسوب  می‌گردد. لذا  قرار گرفتن گمرک مرزی بیله سوار در منطقه آزاد بسیار خوب است. اما اختصاص زمین‌های کشاورزی که هزینه‌های کلانی برای مکانیزه شدن آبیاری و کشت آنها صرف شده برای فعالیت‌های تجاری و صنعتی موجب هدر رفت سرمایه‌های ملی می‌شود اما مراتع و زمین‌های وسیعی در حوزه گرمی وجود دارد که برای فعالیت‌های تجاری و صنعتی بسیار مناسب است ، بنابراین تخصیص زمین‌های کشاورزی پر بهره در حوزه‌های دیگر برای منطقه آزاد به دلیل بالا بودن منافع در فعالیت‌های تجاری و صنعتی موجب تخریب زمین‌ها و تعطیلی فعالیت کشاورزی می‌شود که هم با  سیاست حمایت از تولید محصولات استراتژیک در تضاد است و هم با ترویج اقتصاد مقاومتی ،پس در انتخاب زمینهای بیله سوار و پارس آباد باید دقت بیشتری صورت پذیرد ولی در حوزه گرمی چنین محدودیتی وجود نخواهد داشت

داشتن ۹۳کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان وامکان گشایش گمرک آزادلو و نیز نزدیکی به گمرگ بیله سوار و همچنین نزدیکی به مرکز استان از امتیازات دیگر حوزه گرمی است. مورد مهم دیگر محرومیت شهرستان گرمی و عدم سرمایه گذاری مناسب دراین شهرستان و کم توجهی دولت در طی سالهای گذشته به این شهرستان است.

مقام معظم رهبری امام خامنه ای در سفر مبارکشان به گرمی در زمان دولت اصلاحات محرومیت این شهرستان را به مسئولان گوشزد کرده وبرای رفع محرومیت تاکید داشتند، اما هنوز غبار محرومیت از این شهرستان زدوده نشده و منطقه آزاد بهترین فرصت برای اجرای امر ولی امرمسلمین است. لذا با بررسی جمیع شرایط گرمی شاید مستحق ترین شهرستان استان برای داشتن منطقه آزاد باشد و لازم است دراین خصوص رایزنیها در سطوح مختلف به خصوص توسط نماینده محترم مجلس صورت پذیرد.

اما ممکن است دبیرخانه منطقه آزاد یا دولت توجیهات و دلایل  مسئولان منطقه و استاندار محترم را نپذیرفته و نقشه  متفاوتی در نظر بگیرند که در آن صورت نباید رقابت داخل استانی بین شهرستانها باعث سلب این امتیاز از استان گردد، چرا که اصل ایجاد منطقه آزاد استان اردبیل صرفنظر از مکان آن برای کل استان و آحاد مردم آن مهم و مفید است و همگان باید به جناب استاندار محترم اعتماد کنند و هرنقشه ای که جناب استاندار و آقای ترکان توافق کردند به مجلس تقدیم شود. نمایندگان استان می توانند پیشنهادات الحاقی خود را به مجلس بدهند.

و برای تصویب آن نمایندگان فعلی و ادوار استان در مجلس شورای اسلامی باید همت گمارند. تاکید می گردد اصل ایجاد منطقه آزاد که باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد بسیار مهم است و توسعه منطقه آزاد بدون نظر مجلس توسط دولت نیز میسر می باشد وهر چه شهرستانهای بیشتری از استان را شامل شود به همان نسبت خوشحال کننده تر خواهد بود.

ناصر نصیری
نماینده  مردم شریف شهرستان گرمی(مغان)
در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی

نظر شما چیست؟

۶۰ نظر

 1. موران ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  نصیری محبوب دلهاست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ناشناس گفت:

  درود برشما اقای نصیری

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. داودي گفت:

  اقای نصیری در این دولت قرار بود وزیر شوی چه شد که بیکار هستی دریغ از یک پست کوچک

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. رشيدي گفت:

  با این موشکافی به تو پیشنهاد می شود دوباره بر گردی رییس مخابرات گرمی بشوی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. شهرام گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای قاسمیان مدیریت سایت ازادلو.
  مهندس نصیری فردی لایق و کار بلد میباشد انشاالله با پیروزی مهندس آینده ای روشن در انتظار گرمی هست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. ناشناس گفت:

  به نظر شما کجای این سخنان موشکافی است بابا به خدا یکک بقال هم رسز تر ازنصیری قضیه منطقه آزاد را می داند.دوم اینکه این دل نوشته مظلونمایی برای اخذ صلاحیت است سوم اینکه مردم دیگه از اینجور کاغذبازی خسته شده اند نصیری به درد نمایندگی نمیخورد این دفعه میرزاده یا حاج ولی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. رسول گفت:

  شیرمرد روزگار ما مهندس ناصر نصیری.ایشان از کسی نترسیده و همیشه حرفاش یکی بوده.مثل بعضی ها کارش چاپلوسی و تملق برای تصدی مناصب مهم نبوده . درود بر شرفت ای مرد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. علی رضا UNITED KINGDOM گفت:

  مهندس نصیری هم زمان جنگ خودشو ثابت کرده هم زمان مسولیتش تو مخابرات هم زمان نمایندگیش .ایشون به معنای واقعی کلمه تک سرباز شجاع مغان ماست .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. مهدی گفت:

  تو مملکت ما اگه افراد دلسوز و نترسی به امثال نصیری بود مشکلاتمون کمتر بود .یاشا سنی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. گرملي با مرام(خطاب به همشهريان) گفت:

  ……….
  عیب مردم ایران اینه که زود همه چیو فراموش میکنن و با یک کلام احساساتشون فوران میکنه.بهتره خودمونو قول نزنیم داریم تاوان احساسات بیهومونو میدیم امیدوارم تو انتخابات با چشم باز و عقل ناطق به یکی رای بدهیم که مستحق و لایق یک رای شما رو داشته باشیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. خدادادی گفت:

  با آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون برای برادر عزیز و همسنگر شجاع و باغیرتم مهندس ناصر نصیری

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. میلاد گفت:

  به امید پیروزی مهندس نصیری

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. گرمیلی گفت:

  درود بر مهندس ناصر نصیری درود بر شرفت ای بزرگ مرد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. انگوت.موران. گرمی گفت:

  مهندس عزیز ما همیشه پشتیبان شما خواهیم بود بر ما ثابت شده که همیشه وفادار بر این مردم ومنطقه بندهای همانطور که در دوران نمایندگی تان راضی شد دولت احمدی نزاد از گود خارج تان کنند ولی به آنها باج ندادی واسلام زیاده خواهی آنان نشدی، الله الله یا الله توکلت علی الله

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. از اردبیل گفت:

  ظاهراآقای نصیری فراموش کرده که چه ظلمی اردبیل در حق مردم مغان کرده و این بارهم همه چیز را برای خود می خواهند و این نیاز نمی دانم به چه علت متقاعد شده است منطقه آزاد گمرک فرودگاه جاده و کنار مرز میخاد که مغان همه را یکجا دارد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. انگوت ایگیدی گفت:

  درود بر مهندس ناصر نصیری که همیشه طرف این مردم بوده ولیاقت خود را نشان داده وخودش را فدای این مردم کرده همانطور طور که دردور هفتم مجلس با جسارت وشهامت خود که برازنده مردم مغان بود در مقابل زیاده خواهی و کارشکنی دولت احمدی نزاد ودارودسته ایشان که مملکت را فلج کردند ایستادگی کرد وتمام کارشناسی های مهندس در مورد دولت محمود درست بوده وبه واقعیت تبدیل شدو……. درود به شرفت مهندس دوست داشتنی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. مهدی گفت:

  جوانان گرمی پشت مرد عمل مغان خواهتد ایستاد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. مهدی NETHERLANDS گفت:

  من خودم شخصا از آقای نصیری حمایت میکنم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. حامد NETHERLANDS گفت:

  از زحمات مهندس نصیری واقعا سپاسگذاریم مرد عمل نه شعار

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. حسین NETHERLANDS گفت:

  نصیری مرد عمل

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. انگوت گفت:

  مهندس نصیری از جنس مردم می باشد..بنده در دوران مسئولیتشان در مخابرات با چشمهای خودم دیدم که ایشان همراه کارگران درروستاهای انگوت کار میکرد….شخصیت ایشان ستودنی است….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. حسن ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  نصیری بامردم ومردم با نصیری است.پاکدست واخلاق منش است.سه ردیف ملی دردوره نمایندگیش برای گرمی اخذ کرده.۱-بزرگراه قفقاز۲-سدعمار۳-توسعه بهره برداری ازرودخانه های ارس وبالهارود که همه آبهای گرمی راشامل میشودامامتاسفانه بعداز ایشان پیگیری نشد.حتی بااغلب طرحهای ایشان مثل بازارچه مرزی آزادلوومجتمع دامپروری وشهرک گلخانه ای وآموزشکده فنی ودرمانگاه تامین اجتماعی و…دایی جان مخالفت نشان دادند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. آصف LATVIA گفت:

  مهندس نصیری ،

  اصلاح طلب ،

  اما متعهد و شریف و دور ازتزویر و ریا هستند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. محمد گفت:

  نصیری صدای رسای منطقه ماست.همیشه حرفاش از روی دلسوزی بوده و هست.یاشاسین مغانین گور سسی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. اﻛﺒﺮ گفت:

  اﺯ ﺗﻼﺷﻬﺎﻱ ﻣﻬﻨﺪﺱ ﻧﺼﻴﺮﻱ ﺳﭙﺎﺳﮕﺰاﺭﻳﻢ اﻳﺸﺎﻥ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺑﻪ ﻓﻜﺮ ﺷﻬﺮ و ﻣﺮﺩﻡ ﺑﻮﺩﻫ ﺎﻧﺪ

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. همشهری GERMANY گفت:

  نظر آقای نصیری فرق نمی کنه که گرمی باشه یا جای دیگر استان !!!
  عجب نماینده ای داریم !!!!
  این ناصر کجا و اون ناصر ( معظمی ) کجا !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 27. گیهلو گفت:

  نظر بعضی از دوستان در خصوص مهندس نصیری مغرضانه می باشد این در حالی است که مهندس فردی است چه در دوران نمایندگی و فرمانداری هیچ گونه نفع شخصی خود را دنبال نکرده ودر حقوق مردم با جدیت تمام وقاطع دفاع نموده که در شهرستان پارس در مدت زمان کوتاه مسئولیت خود دست چپاولگران و راندخواران را برید این کاری است ستودنی جای دارد ازاین بزرگوار که یک چهره ملی و استانی است تشکرو قدردانی نماییم . نظراقای موسوی فردی حقیقتی است باید همگان دانست .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • شهروند گفت:

   آقای گیهلو ضمن احترام به اشخاص ،اگر آقای نصیری به دنبال منافع فردی نبودند و نیستند چرا در دور قبل انتخابات از شخص دیگری حمایت کردند؟ از خدا بترسیم و حرف حق را بگوییم.شاید نصیری گرمی را چهار سال عقب نگه داشت تا بتواند به اهداف ذهنی خود …برسد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد گفت:

    در سیاست اینطوری نیست که همه حرکات افراد را بر اساس منافع فردی سنجش کنید
    ائتلاف کردن و یا جمایت از گروهها یا افراد از خصوصیات افراد سیاستمدار و متمدن و روشنفکر است و گرنه انحصار طلبان و خودبزرگ بینان بغیر از خودشان تاب تحمل کسی را ندارند

    گاهی لازم میشود از بین وبد و بدتر یکی را انتخاب کرد و در اینگونه موارد افراد سیاستمدار با حمایت از بد در مقابل بدتر نه تنها دنبال منافع خود نیستند بلکه بخاطر منافع کلان کشور و منطقه به زیان خود عمل می کند طوری که افرادی مانند تو ، همان حمایتها را پیراهن عثمان می کنید در حالیکه حمایت از بد در مقابل بدتر قطعا به صلاح مملکت و استان و شهرتان است

    Thumb up 0 Thumb down 0

 28. یدالله گفت:

  عجب متن پر از تملقی است!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • هادی ROMANIA گفت:

   نصیری فردی صادق، دلسوز، منصف،حق طلب وجسوروفداکار
   است.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • اوجاقی GERMANY گفت:

   بهتان تملق به نصیری نمیچسبد.نصیری نشان
   داده نترس وجسوراست.ودراینجا به نوعی ازکسانی که نقش داشته اند منصفانه وباشهامت قدردانی کرده وموجب عصبانیت انحرافیون که نه تنها نقش مثبتی نداشتند
   بلکه مانع توسعه منطقه بوده اند شده است.نفرین برمنافقان اختلاف افکن.درودبرنصیری اخلاق مدار.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 29. انگوت گفت:

  آقای نصیری با آنکه مسئولیتی اخیرا نداشته ولی مشکلات شهرستان را دنبال میکرده بی نهایت متشکریم…مطمئنا مردم در انتخابات از قهرمان بلامنازع خود دفاع خواهند کرد

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • سهند ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   به کدام یک از مشکلات شهر رسیدگی کردند با کدام پست و مقام با کدام نفوذ بعضی از دوستان زیادی تمجید می کند.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 30. شهروندی ازگرمی گفت:

  آقای نصیری ادم روشنفکر وتحصیل کرده وباکلاسی می باشد ودر صورت موفقیت ایشان درانتخابات اتی می تواند سرنوشت گرمی راطوردیگری رقم بزند که پیامد ان ابادانی این شهرستان وایجاداشتغال برای جوانان می تواند باشد .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 31. موسی فردی گفت:

  بیانات مهندس نصیری بسیار عالی و قابل توجه و تأمل بود اما چیزی که مرا آزار داد آنهایی هستند که بی نام و نشان که هیچ هویت معلومی ندارند به بزرگان شهر ما بی احترامی روا می دارند . آقا یا خانم ناشناس باور کنید علت عقب ماندگی شهر ما از وجود مبارک افرادی مثل شما هستند که همیشه در این شهر معرکه گیری کردند.
  بنده در زمان اولین امام جمعه گرمی مرحوم فرخی عضو فعال ستاد نماز جمعه گرمی بود و آن زمان آقای اکبر اعلمی فرماندار گرمی بود همین افراد ناشناس اعلمی را “دلی فرماندار” نامگذاری کرده بودند . آقای ملک زاده بهترین شهردار تاریخ گرمی را “دلی شهردار” . حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا فروغی نماد علم و تقوا و امام جمعه موقت اردبیل را چه اهانت ها و تهمت روا داشته اند . دکتر محمدباقر بهشتی افتخار علم وسیاست را چه بر چسب ها زده اند . دکتر نادرپور بهترین پرشکان شمال غرب کشور را چندین بار رد صلاحیت کردند و بالاخره با چه مصیبت هایی وارد دانشگاه شد . دکتر نوین رنگ را که نماد احترام در ایران است چه مصیبت ها در این شهر بر سرش آوردند . و جا دارد یاد آوری کنم اولین نشریه رسمی در تاریخ مغان هفته نامه یاشیل مغان که درد و رنج مردم را منعکس می کرد مدیر مسئولش علی فردی از زندان اوین سر در آورد . و اگر حوصله ی مخاطبان عزیز اجازه میداد صد ها نمونه را ذکر می کردم .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   نه بابا !!!!!!!!!!!!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   ازنطق آتشین آقای فردی شاگردی کردیم .استاد بفرمایند اگردلت برای گرمی می سوزد چرا شهرراترک کرده واستان نشین شده ای ؟آقای مهندس نصیری در دوران نمایندگی خود واینکه دم میزد دردولت اعتدال نفوذ دارد جز جنگ وجدال با برومند وحرافی وبلوا وکارها انتخاباتی چه کاری برای منطقه کرده است؟ به هایهو نگاه نگن مردم در اسفند مشخص می کنند…

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • نظر میدم نظر نخورم گفت:

   نه بابا : و شما هم که معلم فدارکار و بس ………….

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   درود خدا برشما ای عزیز

   Thumb up 0 Thumb down 0

 32. جوان گرمی گفت:

  اقای نصیری شما که همیشه در جنگ و دعوا هستید اول خودت اصلاح کن بعد به فکر جامعه باش

  Thumb up 0 Thumb down 0

 33. ناشناس گفت:

  درود بر اقای نصیری سخنان صریح وروشن زدند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 34. قادر گفت:

  نظر آقای نصیری که گمرک زمینی در منطقه آزاد ضرورتی ندارد کاملا غلط است ما هفت منطقه آزاد داریم که همگی یا بندر هستن یا گمرکی قانون هم میگه باید گمرک زمینی وجود داشته باشه تا در مرزی منطقه آزاد شکل بگیره اگه غیر این بود الان هر شهرستانی کنار مرز هستش بایستی درخواست ایجاد منطقه آزاد میکردن حرفهای ایشان قبل انتخابات کاملا جنبه تبلیغاتی دارد ضمنا خود بیله سوار بالای چندین هزار هکتار زمین مرتع صاف آماده بلا استفاده دارد که نقشه آن یک ماه پیش توسط فرماندار که نماینده ویژه رییس جمهور به بیله سوار سفر کرده بود جهت آگاهی از نحوه ایجاد و آگاهی از فعالیت گمرک و حل مشکلات آن در جهت راه اندازی منطقه آزاد کل نقشه مرتع بیله سوار که وسعتش خیلی خیلی بیشتر از شهرستانهای اطرافه و کاربری کشاورزی ندارند تسلیم ایشان شد که فقط ده تا یک ربع کل مرتع بیله سوار با گمرک بیله سوار فاصله داره که قطعا آقای نصیری بعنوان نماینده سابق شهرستان گرمی مغان در مجلس و سابقه اجرایی در پارساباد از آن به خوبی اطلاع دارن که این حرفها در این برهه از زمان رنگ و بوی سیاسی دارد و تبلیغاتی است فقط د. صورتی گرمی میتواند از نعمت منطقه آزاد بهره ببرد که قسمتی از زمینهای خودرا بایستی در اختیار منطقه آزاد بیله سوار بگزاره که در این صورت به آن الحاقی میگن که زیر نظر منطقه آزاد قرار میگیره.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   در قانون چنین چیزی وجود ندارد اگر چه داشتن آن میتواند مزیت بحساب بیاید همچنانکه گمرک بیله سوار مزیتی مهمی برای منطقه آزاد اردبیل خواهد بود
   منطقه آزاد قشم که نه بندر است و نه گمرک مرزی بلکه جزیره ای است و مزکر این جزیزه منطقه آزاد است

   بعنوان مثال: مگر صادرات منطقه آزاد ارس به عراق و یا کشورهای خلیج فارس از گمرک جلفا انجام میگیرد ؟؟ نخیر بصورت ترانزیت از بندرعباس یا قصر شیرین انجام میشود

   و به همین علت است که بخشی از صادرات منطقه آزاد اردبیل به قفقاز قرار است از گمرک و بندر آستارا انجام گیرد و صادرات به کشورهای عربی هم با ترانزیت به بندر عباس عملی خواهد شد
   و اگر قرار باشد همه صادرات و واردات از گمرک مرزی همان منطقه ازاد انجام گیرد که وجود منطقه آزاد به ضرر تمام میشود و بعنوان بازارچه مرزی عمل می کند

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   جناب قادر اگه از بیله سوار هستی زیاد خودتو اذیت نکن

   چند سال بعد بیله سوار بلاشک نگین استان اردبیل خواهد شد و منطقه آزاد در هر وسعتی که باشد نگین منطقه آزاد بیله سوار خواهد بود

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    آقای ممد اولا قشم زیر مجموعه منطقه آزاد کیش فعالیت میکند یعنی در محدوده منطقه آزاد کیش محسوب میشود دوما اون اوایل که بحث الحاقی به ارس بود و از طرف اربیل و استاندارو نمایندگان مخالفت شد بحث منطقه آزاد مستقل استان اردبیل باز شد که آقای ترکان در شبکه سبلان اردبیل گفتند که میتوانیم منطقه آزاد مستقل استان اردبیل را در منطقه گمرک زمینی استان اردبیل در مرز جمهوری آذربایجان ایجاد کرد که قانون رو هم مطالعه کنی همین رو میگه اقا ممد ضمنا من نگفتم از گمرکات دیگه صادرات صورت نمیگیره من فقط قانون رو گفتم همه مسوولان استانی و مربوطه هم بر این تاکید میکنن و شما قانون رو جور دیگه تفسیر میکنین.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

     ناشناس تو دیگه از قانون صحبت نکن
     تو هنوز نمیدونی منطقه آزاد قشم یک منطقه آزاد مستقل و جزواولین های مناطق آزاد کشور است چطور راجع به مناطق آزاد نظر میدهی ؟ من که نمی دانم

     جهت اطلاع شما : در ایران تاکنون ۷ منطقه آزاد با کاربری های متفاوت فعال است که عبارتند از
     ۱- کیش ۲ – قشم ۳ – چابهار ۴ – اروند ۵- ارس ۶- انزلی ۷ – ماکو

     ضمنا ۷ منطقه آزاد در این دولت در حال تصویب است
     که لایحه ۴ مورد بشرح ذیل تصویب و در مجلس است
     ۱ -اردبیل ۲ – جاسک ۳- بوشهر ۴- مهران

     و منطقه آزاد اینچه برون نیز در دولت تصویب شده و در راه مجلس است

     منطقه آزاد سیستان در کارگروه تصویب و در نوبت تصویب در شورای عالی است
     منطقه آزاد بانه در کارگروه در حال بررسی است

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • قادر گفت:

      آقا ممد بحث رو اینورو اونور پرت نکن من در مورد منطقه خودم حرف میزنم نه جاسک و مهران و اینچه برون همه مناطق آزاد ایران دارای گمرک و یا بندر هستن قانون مناطق آزاد رو مطالعه کنی میفهمی برای ایجاد منطقه ویژه اقصادیه که گمرک زمینی لازم نیست مثل نمین که دارن راه اندازی میکنن فکر کنم منطقه ویژه اقصادی رو با آزاد تجاری اشتباه گرفتی

      Thumb up 0 Thumb down 0

   • قادر گفت:

    آقای ممد اولا قشم زیر مجموعه منطقه آزاد کیش فعالیت میکند یعنی در محدوده منطقه آزاد کیش محسوب میشود دوما اون اوایل که بحث الحاقی به ارس بود و از طرف اربیل و استاندارو نمایندگان مخالفت شد بحث منطقه آزاد مستقل استان اردبیل باز شد که آقای ترکان در شبکه سبلان اردبیل گفتند که میتوانیم منطقه آزاد مستقل استان اردبیل را در منطقه گمرک زمینی استان اردبیل در مرز جمهوری آذربایجان ایجاد کرد که قانون رو هم مطالعه کنی همین رو میگه اقا ممد ضمنا من نگفتم از گمرکات دیگه صادرات صورت نمیگیره من فقط قانون رو گفتم همه مسوولان استانی و مربوطه هم بر این تاکید میکنن و شما قانون رو جور دیگه تفسیر میکنین.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 35. ممد گفت:

  اقای نصیری به نکته قانونی مهمی هم اشاره کرده است که

  هرچند وجود گمرک مرزی در منطقه آزاد ضرورتی ندارد اما بودنش امتیاز بزرگی محسوب می‌گردد
  قابل توجه آنهایی که بخاطر کاربری گردشگری ، زمین و اسمان به هم بافتند و ضربه تاریخی به استان وارد کردند که فکر نکنم نسلهای اینده این افراد را حلال کنند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 36. ممد گفت:

  درود بر آقای نصیری که در این چند مدت تنها فردی هستند که گزارش درستی را از پشت پرده لایحه منطقه آزاد گفتند
  متاسفانه بعضی از نمایندگان و برخی مسئولان با حرفهای نسنجیده باعث تشویش و نگرانی مردم میشوند
  اصولا مردم عادی نباید به چنین طرحی حساسیت نشان دهند و تنها بایستی پیگیری تصویب اصل منطقه ازاد را داشته باشند

  قابل توجه حامدها که من یک بار تاریخچه داستان الحاق را توضیح دادم که ساخته و پرداخته ذهن آقای بهشتی که آنزمان از مسئولان بلند پایه اذربایجانشرقی بود که متاسفانه بعضی ها در استان ما از ایشان فریب خوردند و همین الان هم پی گیر الحاق به منطقه ازاد استان همسایه هستند و موجب خنده مسئولان کشوری میشود ( چون از نظر قانونی الحاق غیر ممکن است و پی گیری امری غیرممکن باعث خنده دیگران میشود)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 37. عا شق ایران آذربایجان گرمی گفت:

  اینجا مملکت جمهوری اسلامی ایران هست ولایت مطلق فقیه داریم و جانمان فدای ایشان هست…. در این مملکت ستارگان ما رفتند شهید شدند راهشان تا ابد ادامه دارد اینها خطوط قرمز ما در این کشور هست و همه همیشه باید مواظب رفتار افکار و سخنان خودمان باشیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 38. ramin گفت:

  شما از همان روزی که فرمانداری پارس اباد را در دست گرفتی معلوم شد ادمه کاره ای نیستی در کل کار مثبتی در فرمانداری انجام ندادی معلوم بود کسی که با سیاست فرمانداری بدست بگیری همینه.من هیچ استعداد و پشتوانه در شما نمیبینم ادمه ضعیفی هستی

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گیهلو گفت:

   نظر بعضی از دوستان در خصوص مهندس نصیری مغرضانه می باشد این در حالی است که مهندس فردی است چه در دوران نمایندگی و فرمانداری هیچ گونه نفع شخصی خود را دنبال نکرده ودر حقوق مردم با جدیت تمام وقاطع دفاع نموده که در شهرستان پارس در مدت زمان کوتاه مسئولیت خود دست چپاولگران و راندخواران را برید این کاری است ستودنی جای دارد ازاین بزرگوار که یک چهره ملی و استانی است تشکرو قدردانی نماییم . نظراقای موسوی فردی حقیقتی است باید همگان دانست .

   Thumb up 0 Thumb down 0

 39. ناشناس گفت:

  آقای مهندس نوشته شما خبرسوخته ای است که همه مردم مشروحتر از نوشته تان بصورت آنلاین میدانندچیز تازه ای داری بفرما،اما این که هرجای استان تصویب شود خوب است پیشنهاد خوبی است برای اردبیل

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید