ناعدالتی در انتخابات هیأت مدیره سهام عدالت گرمی

Image result for ‫سهام عدالت‬‎

آزادلو : نحوه برگزاری انتخابات هیأت مدیره سهام عدالت در شهرستان گرمی مغان یکی از موضوعات مهمی است که این روزها مورد توجه مسؤولان ارشد و محافل مردمی شده است.

انتخاب اعضای هیأت مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت در سطح شهرستان‌ها به مدت بیش از ۳ سال جهت اجرای سیاست‌های سازمان خصوصی سازی، موضوعی است که همه ساله حواشی مختلفی دارد و زمینه تکیه زدن اعضای هیأت مدیره سابق به صورت متوالی و موروثی بر مسند سهام عدالت است.

موضوع شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستان گرمی که در آن افرادی به صورت مکرر بعنوان اعضای هیأت مدیره این شرکت‌ها از طریق اعضا انتخاب می‌شوند، به حدی نگران کننده است که امام جمعه گرمی از طریق تریبون نماز جمعه با انتقاد از روش برگزاری انتخابات خواستار نظارت دقیق شد.

امام جمعه گرمی مغان در این زمینه گفت: برخی رانت خواران در شهرستان گرمی کارهایی می‌کنند که باعث صدمه خوردن کل مردم گرمی می‌شود و باید با آن‌ها برخورد شود.

حجت الاسلام صفری اظهار کرد: چند روز پیش در انتخاب هیأت مدیره سهام عدالت شهرستان گرمی که یک حرکت نمایشی بود، به صورت مکرر تعدادی مشخص به عنوان هیأت مدیره انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه اعضای مجمع تعدادی از فامیل‌های افرادی که از هیأت مدیره سهام عدالت سود می‌برند است، افزود: این تعداد افراد فضایی ایجاد کردند که هیچ کس نمی‌تواند برای انتخابات هیأت مدیره ثبت نام کرده و رأی بیاورد.

خطیب نماز جمعه گرمی بیان کرد: اگر کسی یا مسؤولی هم با این تعداد افراد مخالفت کند، از طریق مراجع استانی موضوع را حل می‌کنند که اینگونه موارد زمینه دلخوری اهالی از دستگاه‌های نظارتی را افزایش می‌دهد و باید نسبت به بررسی آن اقدام شود.

چند تن از اقلیت شرکت کنندگان در انتخابات هیأت مدیره سهام عدالت نیز با انتقاد از شیوه برگزاری این انتخابات گفتند: اعضای ۲۰۰ نفره مجمع عمومی اکثریت به اتفاق با برنامه‌ریزی قبلی از بین دارندگان سهام عدالت در شهرستان بصورت فامیلی، قومی و قبیله‌ای در گرمی انجام شده است.

این شهروندان اهل گرمی تصریح کردند: رایزنی بر کسب صلاحیت افراد شرکت کننده از طریق دست‌های پشت پرده سیاسی در مرکز استان باعث شده است همچون گذشته افراد تکراری بتوانند هیأت مدیره سهام عدالت گرمی مغان را بر دست بگیرند که این وضعیت در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، از مسؤولان شهرستان گرمی مغان به خصوص دستگاه‌های نظارتی و امنیتی این انتظار است که با برررسی سوابق شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستان گرمی زمینه حضور اکثریت عموم مردم وبرگزاری انتخابات شایسته که در راستای احقاق حقوق سهامداران است، حرکت اساسی انجام دهند.

نظر شما چیست؟

۲ نظر

  1. شهروند گفت:

    مجمع عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نیز مثل مجامع عمومی سایر تعاونیهابرابر آئین نامه های اجرایی و اساسنامه تعاونی اجرا می گرددو اینکه در این وسط خواسته برخی از افراد باوجود اعمال نفوذ برآورده نمیشود ونمیتوانند رای بیاورندو به عنوان هیات مدیره انتخاب شوند دلیل بر نا عدالتی نیست .

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. گرملی گفت:

    می گویند هیت مدیره فامیلیاز حمایت قاطع برادر آقای ن ن بصورت موروثی دوباره انتخاب شدند

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید