نامزدهای مورد حمایت گروههای اصلاح طلب و اصولگرای استان اردبیل

آزادلو : گروههای اصلاح طلب و اصولگرای استان اردبیل با انتشار بیانیه و مصاحبه های مطبوعاتی نامزدهای مورد حمایت خود در حوزه انتخابیه استان را اعلام کردند.
بر اساس اعلام کمیته انتخاباتی شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان اردبیل، ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین از ‘ محمد رضا سرداری ، رضا کریمی و محمد فیضی’ در حوزه انتخابیه گرمی از ‘ میرحمایت میرزاده ‘ در حوزه انتخابیه مشگین شهر از ‘ یونس اسدی’ ، در حوزه انتخابیه ‘ پارس آیاد و بیله سوار مغان از ‘ عباس جهانگیرزاده’ و در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر نیز از ‘ ضرغام مقربی ‘ حمایت کرده است.
در این حال ۱۳ حزب و تشکل اصلاح طلب استان اردبیل نیز در بیانیه ای با دعوت مردم برای حضور گسترده در انتخابات لیست نامزدهای مورد حمایت خود را اعلام کرده اند که در تمامی حوزه ها به جز حوزه انتخابیه خلخال و کوثر همان نامزدهای مورد حمایت ائتلاف اصلاح طلبان می باشد.
این گروهها در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر از ‘جلیل جعفری’ حمایت کرده اند.
این گروههای اصلاح طلب شامال انجمن اسلامی معلّمان استان اردبیل، جبهه اعتدالگرایان اسلامی اردبیل، حزب آزادی استان اردبیل، حزب اسلامی کاراستان اردبیل، حزب اعتماد ملی استان اردبیل ، حزب وحدت و همکاری ملی استان اردبیل، حزب جوانان ایران اسلامی استان اردبیل
حزب همبستگی استان اردبیل، خانه ی کارگر استان اردبیل، کانون همبستگی فرهنگیان استان اردبیل ، مجمع اسلامی فرهیختگان استان اردبیل
، مجمع فرهنگیان ایران ، استان اردبیل، مجمع مشارکت اسلامی جوانان استان اردبیل می باشند.
در این حال احزاب اصلاح طلب در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از ‘ آیت الله سید حسن عاملی و آیت الله سید فخرالدین موسوی ننه کران’ حمایت کرده اند.
در اردوگاه اصولگرایان نیز، ائتلاف اصولگرایان در حوزه انتخابیه اردییل ، سرعین ، نیر و نمین ‘ منصور حقیقت پور، مصطفی افضلی فرد و صدیف بدری’ ، در مشگین شهر ‘محمود عباس زاده مشگینی’ ، در گرمی مغان ‘ولی اسماعیلی’ ، در پارس آباد و بیله سوار’ امید علی رعنایی’ و در خلخال و کوثر نیز ‘بشیر خالقی’ را بعنوان نامزد مورد حمایت خود معرفی کرده است .
در این حال جبهه ایستادگی اردبیل متشکل از چندین تشکل اصولگرا در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین ‘ اکبر نیکزاد، سید کاظم موسوی ، منصور حقیقت پور’ در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر ‘ حجت الاسلام رئوف احرابی’ و در حوزه انتخابیه مشگین شهر’ محمود عباس زاده مشگینی’ را در لیست مورد حمایت خود قرار داده است.
این تشکل در حوزه انتخابیه گرمی و حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله سوار نامزد مورد حمایت خود را اعلام نکرده است.
گروههای اصولگرا در انتخابات مجلس خبرگان نیز از ‘ آیت الله سید حسن عاملی و آیت الله سید صادق محمدی ‘ حمایت کرده اند.
استان اردبیل با پنج حوزه انتخابیه هفت نماینده در مجلس دارد.
استان اردبیل با ۱۰ شهرستان، یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد وبر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، جمعیت واجد شرایط برای رای دادن در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری ۹۹۸ هزار و ۴۹۹ نفر می باشد.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

بر اساس اعلام  شورای اسلامی استان اردبیل در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین شورای استان اردبیل از حجت‌الاسلام محمدرضا سرداری، رضا کریمی، و صدیف بدری حمایت می‌کنند.
بر همین اساس از حوزه انتخابیه مشگین‌شهر محمود عباس‌زاده‌مشگینی، خلخال و کوثر جلیل‌جعفری بنه خلخال، و از حوزه انتخابیه گرمی میرحمایت میرزاده مورد حمایت شورای استان اردبیل قرار گرفتند.
در بیانیه‌ای که شورای استان صادر کرد آمده است: بدون شک یکی از عوامل موثر در مشارکت گسترده مردم در انتخابات و خلق حماسه سیاسی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی و رفع تهدیدهای بین‌المللی و کاهش مسائل و چالش‌های داخلی حضور فداکارانه و حمایت از داوطلبان عرصه انتخابات است.
از آنجا که شوراها به عنوان نماد مردم‌سالاری دینی از بطن جامعه و مردم برخواسته و طبق اصل هفتم قانون اساسی از ارکان تصمیم‌گیری و اداره امور کشور می‌باشند بنابراین با توجه به جایگاه و تاثیرگذاری شوراها در پیشرفت و آبادانی کشور ایجاد شور و نشاط و همدلی در جامعه ما، تشویق و ترغیب مردم برای شرکت حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری مورد توجه قرار گرفته و انتظار می‌رود با توجه به سوابق و عملکرد و توانمندی نامزدها افراد جامعه به شایستگان رای داده و با مبنا قرار دادن قرآن‌کریم و روایات ائمه اطهار و سنت پیامبر اکرم (ص) در سایه منویات مقام معظم رهبری برخوردار از قدرت و تفکر ملی و پاسدار ارزش‌های جامعه اسلامی، استفاده از نظرات تمام قشرها اعم از مردم و مسئولان و عدم سوءاستفاده از جایگاه و مقام خویش و قدرت تحمل نظرات منتقدان و مخالفان را که مصداقی از شوراباوری و شورایاوری مدنظر قرار دهند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: شوراها به عنوان پارلمان محلی در کنار منتخبان مردم برای حضور در جایگاه مجلس خواهند بود و نه تنها در تقابل با آنها بلکه در کنار آن گامی موثر با همدلی و تعامل بین شوراهای اسلامی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران و پیش‌برد اهداف نظام حرکت کنند.
شورای اسلامی استان با سنجش میزان کارآمدی با اهداف یادشده و با تاکید به شوراباوری و شورایاوری از کاندیداهایی که معرفی کرده در حوزه‌های انتخابیه حمایت واقعی را انجام می‌دهد.

نظر شما چیست؟

۳ نظر

 1. ممد گفت:

  اگر کاندیداهای اصلاح طلب رد صلاحیت نمی شدند حداقل در مرکز استان هر ۳ نفر اصلاح طلب می توانستند در مرحله اول رای لازم را کسب کنند .

  متاسفانه وضعیت طوری شد که در مرکز استان کاندیدای اصلاح طلبی نمانده است

  گروههای اصلاح طلب بناچار و بخاطر جلوگیری از ورود افراطیون به مجلس لیستی شامل یک نفر از اعتدال و ۲ نفر اصولگرای معتدل معرفی کرده است و مفهوم ان این نیست که این ۳ نفر اصلاح طلبند

  در وضعیت موجود رای به این لیست بهترین گزینه است که هم از ورود افراطیون که افراد قدری هم هستند به مجلس جلوگیری می کند و هم این سه نفر افراد معتدل و توانمندی هستند که میتوانند با وحدت و همدلی ۷ منتخب استان در جهت رفع مشکلان کلان استان تلاش کنند

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   در پاسخ به جواب شما باید خدمتتون عرض کنم که آقای رضا کریمی رییس دفتر آقای محسن رضایی در انتخابات ۹۲ بود و درکمال ناباوری در لیست اصلاح طلبان قرار گرفته و موجب اعتراض بزرگان اصلاح طلب اردبیل از جمله آقای اروجعلی محمدی و آقای غریبانی شده است. آقای غریبانی هم دیشب در تالار حافظ از آقای حبیب زاده و فیضی حمایت کرده. بهترین گزینه ها آقای حبیب زاده که تنها کاندید اصلاح طلب اردبیل هسش و آقای فیضی و سرداری هسش.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ناشناس گفت:

  صدیف بدری عجب بویوگ آدام دی هم اصولگرا حمایت میکنه هم اصلاح طلب!!! اشتباه نوشتین فک کنم. تو اردبیل اصن اصولگرا اصلاح طلب نمیدونن کدوما هسن. آقای کریمی رییس دفتر انتخاباتی آقای رضایی در سال ۹۲ بود تو لیست اصلاح طلب قرار داره. در حالی که آقای حبیب زاده اصلاح طلب نه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید