نشست تخصصی توسعه کسب و کار در حوزه ICT در گرمی +تصاویر

آزادلو : سیزدهمین نشست توسعه اشتغال و کسب و کار در حوزه ICT به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل و با همکاری فرمانداری گرمی در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی برگزار شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در این نشست با اشاره به اهمیت و جایگاه فضای مجازی و فناوری اطلاعات اظهار داشت: رشد و توسعه هر منطقه با توجه به قابلیتها و استعدادهای بالقوه آن به بالندگی و شکوفایی می رسد. و ما متاسفانه تا کنون در بخش آی سی تی از زیرساختهای ارتباطی موجود بهره کافی نبرده ایم.

بهروز رزمی گفت: اولویت ما در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد اشتغال و خلق ثروت است که با برگزاری این نشستها سعی می کنیم در این مسیر گامهای مفیدی را در جهت تشویق و ترغیب فارغ التحصیلان و جوانان علاقمند برای راه اندازی کسب و کارهای حوزه آی سی تی برداریم.

وی در این جلسه با اشاره به برگزاری اولین رویداد رقابت‌های استارت‌آپ ویکند شهر گرمی در آینده ای نزدیک گفت: این رویداد بزرگ با همکاری و محوریت بنیاد ملی نخبگان استان و دانشگاههای شهرستان گرمی  برگزار خواهد شد.

رزمی هدف از برگزاری این رویداد را توسعه کار آفرینی مبتنی بر فناوری دانست و افزود: محک زدن ایده ها، وارد شدن به دنیای کسب و کار ، یافتن شرکای تجاری آینده و استفاده بهینه از تجربیات و دانش کارشناسان حاضر در استارت اپ ویکند از مزایای برگزاری این برنامه است.

مدیرکل دفتر ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصلی‌ترین مزیت برگزاری چنین رقابت‌هایی را شناسایی ایده‌های برتر، کارآفرینی و ایجاد اشتغال عنوان کرد و خاطر نشان شد: ایده تجاری افراد توسط داوران که اغلب از سرمایه گذاران هستند بررسی و سپس ایده های منتخب با حمایت تسهیلات اعطایی در استان تجاری سازی می شود.

فرماندارگرمی هم در این نشست طی سخنانی با بیان اینکه کار اصلی حوزه فناوری ارتباطات تولید محتواست افزود: دولت، دانشگاه و بخش خصوصی سه ضلع مثلثی است که در این زمینه باید به آن توجه داشت تا پای کاربیایند.

وی با بیان قابلیت های حوزه آی سی تی برای رونق کسب و کار از حمایت همه جانبه از فعالان این حوزه در شهرستان خبرداد.

سید یعثوب حسینی

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید