نقاط حادثه خیز رودخانه برزند ساماندهی می‌شود

آزادلو : رئیس امور آب گرمی مغان گفت: با در نظر گرفتن اعتبار ۴ میلیارد ریالی مراحل مطالعه و ساماندهی نقاط حادثه‌خیز رودخانه برزند اجرایی خواهد شد.

رضا بدرزاده صبح امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: اعتبار ۴ میلیارد ریالی از محل اعتبارات ماده ۱۲ و تملک دارایی که با توجه فرماندار شهرستان گرمی برای حوزه آب بود، به منظور ساماندهی رودخانه برزند مصوب و پیمانکاری طرح نیز انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از روستاهای نصرالله بیگلو و توسانلو با مساعد شدن هوا اجرایی خواهد شد، افزود: علاوه بر این طرح در راستای حفاظت کمی و کیفی رودخانه‌ها و به منظور تعیین پهنای بستر و حریم رودخانه مرزی بالهارود و برزند چای تمامی طول رودخانه بالهارود در حوضه شهرستان گرمی و ۱۰ کیلومتر از رودخانه برزند چای با صرف هزینه ای بالغ بر ۳ میلیارد ریال روپرگذاری شده است .

رئیس امور آب گرمی بیان کرد: سالجاری به منظور اصلاح الگوی مصرف آب در بخش کشاورزی و در جهت حمایت از کشاورزان زحمتکش منطقه ، با همکاری و معرفی مدیریت جهاد کشاورزی برای ۳۰۰ هکتار از اراضی پایاب نهرهای سنتی مجوز استفاده از سیستم آبیاری کم فشار و قطره‌ای صادر شده است.

وی از نظارت مستمر امور آب بر بستر و حریم رودخانه‌ها خبر داد و گفت: این اداره با ایجاد اکیپ‌های گشت و بازرسی، ضمن حفاظت مستمر از بستر و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها، به میزان ۱۶ هکتار از اراضی تصرف شده بستر و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها با دستور مقامات محترم قضایی گرمی و انگوت آزادسازی شده است.

بدرزاده در رابطه با سد گیلارلو تصریح کرد: مشکلات سد و کانال آب آور سد گیلارلو که برای آن طبق مصوبه جلسه اقتصاد مقاومتی مبلغ ۲۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است، در مرحله فرآیند انتخاب پیمانکار بوده و به محض انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد و همچنین مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ماده ۱۲ و تملک دارایی برای این مهم مصوب شده است.

وی از آزادسازی ۵۰ میلیون متر مکعب از آب سد سبلان برای کشاورزان حاشیه دره رود خبر داد و افزود: همه ساله در فصل تابستان کشاورزان حاشیه دره رود با مشکلات زیادی در زمینه کمبود آب مواجه می‌شوند که با تلاش مسؤولان ارشد شهرستان و مدیرعامل آب منطقه‌ای این مشکلات مرتفع می‌شود.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید