نماینده مردم گرمی: عمده برنامه ما در سال ۹۳ توجه به عمران شهری می باشد

موسوی5

آزادلو : وجود دغدغه های فراوان در بین جوانان و مردم خونگرم شهرستان گرمی در رابطه با آینده شهر گرمی ما را بر آن کرد به سراغ نماینده مردم شریف مغان در مجلس شورای اسلامی برویم. وی از اقدامات فعال بخش دولت در شهرستان گرمی خبر داده و توسعه ای چشمگیر در گرمی را نوید می داد. پای سخنان حجت السلام میرقسمت موسوی می نشینیم.
برخی از نمایندگان نسبت به بودجه های عمرانی شهرشان اعتراض کرده و به دنبال آن استعفای خود را به مجلس تقدیم کرده اند. نظرتان در این مورد چیست؟ بودجه عمرانی سال ۹۳ نسبت به سال گذشته ۳۰درصد کاهش داشته و این باعث شده است که نمایندگان نسبت به آن به اعتراض کنند. در این میان برخی از نمایندگان اعتراض خود را به شکل استعفا نشان داده اند. از سوی نمایندگان استان اردبیل هم نسبت به کاهش اعتبارات عمرانی مربوطه اعلام ناخشنودی صورت گرفت اما بخاطر مصالح ملی از اقدام به استعفا صرف نظر کردیم. در شرایطی که دشمن برای القا ’ ناامیدی در مردم بهانه تراشی می کند نباید با استعفای گروهی، دشمن را خشنود و دل دوستان انقلاب را آزرده ساخت. باید برای حل این معضل با دولت مذاکره شود تا شرایط کمی بهبود یابد نه اینکه با استعفای خود به بار مشکلات بیافزاییم.
آیا هنوز هم به نمایندگان کارت  هدیه داده می شود؟ بله، کارت های هدیه عمدتا از ناحیه دستگاه های حمایتی نظیر کمیته امدادامام، بهزیستی و تامین اجتماعی در اختیار نمایندگان قرار می گیرد.
موجودی این کارت ها معمولا چقدر است و آیا به شخص نماینده داده می شود و آیا نمایندگان برای هزینه شخصی از این کارت ها استفاده می کنند؟ موجودی این کارت ها متفاوت است و معمولا در آستانه مناسبت های مذهبی نظیر ماه مبارک رمضان در اختیار نمایندگان قرار داده می شود تا به دست فقرا،نیازمندان و افراد بی بضاعت حوزه انتخابیه هر نماینده برسد. اصولا نباید شخص نماینده از موجودی این کارت ها برای مصارف شخصی هزینه کند و این امر بستگی به تقوی و تقید هر فرد به شرع و قانون دارد.
آقای موسوی آیا در حوزه انتخابیه شما از این قبیل کمک ها به نیازمندان صورت گرفته است؟ بله در این دو سال که در خدمت مردم هستم مبلغ قابل توجهی که اصرار دارم رقم آن اعلام نشود با تلاش من، نظارت مسوول دفتر من و توسط ادارات بهزیستی و کمیته امدادامام  گرمی به نیازمندان و افراد مستحق کمک مالی شده است.
یک نماینده مجلس چقدر حقوق می گیرد؟ حقوق بنده به عنوان نماینده مجلس حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است که البته با کسر حدود ۴۰۰ هزار تومان کسورات، آنچه به عنوان خالص دریافتی به دست من می رسد حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. البته باید این را بگویم که من قبل از ورود به مجلس شورای اسلامی در دانشگاه تدریس می کردم و حقوق من به مراتب بیشتر از حقوق یک نماینده بود. حقوقی که یک نماینده مجلس با آن همه دغدغه و سنگینی وظایف محوله دریافت می کند در مقایسه با یک استاد دانشگاه، مبلغ قابل توجهی نیست.
عمده برنامه شما در سال ۹۳ در رابطه با شهر گرمی چیست؟ برنامه ریزی شده است در سال ۹۳ بیشتر موضوع عمران و آبادانی شهر گرمی مد نظر قرار گیرد. سعی می شود با دریافت تسهیلات ویژه از مسؤلین کشوری ، به شهرداری در رابطه با عمران شهری کمک شود.
موضوع شهرستان شدن انگوت آیا همچنان بررسی می شود و اقدامی صورت گرفته است؟ ۲۶ نماینده حوزه شهرهای شمالغرب کشور از شهرستان شدن انگوت حمایت لازم را انجام دادند. درخواست را به وزارت کشور ابلاغ کرده ایم و منتظر جوابی از سوی این وزارت می باشیم. همچنین درخواست تبدیل مرکز بخش موران به شهر را ارایه کرده ایم که در اینصورت توسعه ای چشمگیر در روستای زهرا را شاهد خواهیم بود.
در بحث توسعه دانشگاهی گرمی چه اقداماتی انجام داده اید؟ خوشبختانه با پیگیری های لازم توافقات ابتدایی برای ایجاد واحد اقماری دانشگاه محقق اردبیل در گرمی را فراهم کرده ایم. در کنار این موضوع وجود دانشکده فنی در گرمی بسیار ضروری می باشد. تاکنون به دلیل برخی مشکلات نتوانسته ایم مجوز ایجاد این دانشکده در گرمی را فراهم کنیم.همچنین سعی می شود با فراهم نمودن امکانات لازم برای خوابگاه و محیط دانشکده پرستاری ، این محل آموزشی را گسترش دهیم.
آیا عزل و نصب ها با نظر مستقیم نماینده صورت می گیرد ؟ این روند عادی و قانونی هر دوره است و به منظور انسجام بیشتر بین دستگاه ها جهت خدمتگزاری به مردم و عمدتا با دخالت مستقیم من انجام می شود. تغییر در مناصب باید با هدف خدمت رسانی بیشتر، اعمال شده و از ایجاد رانت جلوگیری شود. در حکومت اسلامی سیاست، برگرفته از دین و به معنی تدبیر امور به شکل احسن است اما در غرب به فریب و زر و زور معنی می شود. اگرچه در خصوص عزل و نصب ها گاها با اطرافیان مشاوره می شود اما همواره این امکان وجود ندارد و در بسیاری  اوقات بر اساس مصالح منطقه و به نیت خدمت به مردم شخصا تصمیم می گیرم.
در مورد شیرآلات قهرمان چه اقداماتی انجام داده اید؟ با توجه به اینکه وجود چنین محل صنعتی در گرمی در بحث اشتغال بسیار ضروری می باشد تمام تلاش خود را برای توسعه آن به کار گرفته ایم. سعی می کنیم با تسهیلات ویژه دولتی کمی به فعالیت این کارخناه سرعت بدهیم. همچنین در رابطه با تأمین امکانات اساسی و ابتدایی نیز تمام توان خود را بکار گرفته ایم. این کارخانه نوید توسعه چشمگیر منطقه را به مردم می دهد.
مردم گلایه دارند در سخنرانی های خود در میان مردم شهرستان بیشتر به مسایل کشوری و بین المللی می پردازید و از انعکاس عملکرد خود و پیگیری مشکلات مردمی شهر گرمی سخنی به میان نمی آورید. در این مورد توضیح دهید؟ در این مورد باید بگویم که اصلی ترین وظیفه نمایندگان قانون گذاری است. اگر به کلیپ های سخنرانی من در مجلس توجه کنید همیشه مشکلات مردم را منعکس کرده ام. اما گلایه مردمی در این باره شاید در برخی موارد بجا باشد.

نظر شما چیست؟

۴۲ نظر

 1. عیسی زاده ROMANIA گفت:

  با سلام
  آقای موسوی بفرمایند به کدام قشر از مردم گرمی و اطراف آن از این پول ها کمک کردند؟
  ……….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. مهاجری از گرمی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  من نمی گویم حاج ولی نماینده خوبی بود ولی این را میدانم و در عمل هم دیدم لااقل کارخانه شیرالات و چند سد که در آینده دست چند نفر از مردم بدبخت گرمی را از بیکاری نجات می دهد و این را می دانم که موسوی هم در دوره قبل و هم در دوره فعلی هیچ کاری برای مردم گرمی انام نداده است .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. علیسان گفت:

  آقای قاسمیان تز ناصر نصیری نماینده آینده گرمی مطلب بزنید زیاد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. بیر انسان گفت:

  من جای آقای موسوی بودم حتما جواب محبت دوستان نصیری و شاهی رو میدادم بلاخره اونا اومدن منت گذاشتن خوبی کردن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!۱

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. طرفدار نصیری و شاهی گفت:

  آقای موسوی شما در سایه حمایت ناصر نصیری و یاسر شاهی نماینده مجلس شدید چه طوری جواب لطف این بزرگواران رو دادین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • وطن اوغلی گفت:

   طرفداران محترم نصیری وشاهی مگه شما به خاطر منافع خودتان به میرقیمت کمک کردید پس کجارفت اتحادوهمدلی به خاطر گرمی/

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • وجدان بیدار گفت:

    چه ربطی داشت؟!؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! موسوی تا اخر عمرش باید بدانه نصیری شاهی ایشان رو نماینده کردن!!!!!!!!!! دو سال بعد باز انتخابات میادها.این رسم دوستی نیست بخدا!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

 6. سیروس جهانی گفت:

  ترا به پیرپیغمبر بترسیدازقیامت وسخنان مغرضانه درباره سید نزنید بابا شهربه ابادانی احتیاج دارد نه تشویش اذهان .گرمینی ابادالییرموسوی/غصه دن آزادالییرموسوی/

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد - مغان گفت:

   قربان جد سید بروم، ولی آخه کو عمران و آبادانی که گفتی؟؟ بیش از یک و نیم سال از نمایندگی گذشته، ولی آیا خدمت در خور مردم و رفع مشکلات عمرانی و معیشتی، انجام گرفته؟ من از سید تقاضا میکنم در باره گرمی تلاش صد چندان به خرج بدهند چون ایشان فعلا قبل از آنکه مقام سید و روحانی داشته باشن، نماینده ما هستن و روزی که این سمت رو قبول کردن، در حقیقت مسولیت مردم حوزه انتخابیه خود رو به گردن گرفتن. و البته این حق مردم هست که از مسول خود مطالبات خود را بخواهند. این را هم بدان، ما همه مسلمانیم و در مورد مسولیتشان، کسی با سید اولاد پیامبر اختلاف شخصی ندارد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 7. سیروس جهانی گفت:

  سیدجان خسته نباشی میدونم بادرایت خود شهرمن را ابادخواهی کرد دست مریزادسیدجان

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. ناشناس گفت:

  باتشکراز زحمات نماینده محترم: ایشان مانند همه ما دلشان برای توسعه وابادانی شهرمی تپد واز شعارانتخاباتی هم می باشدلعنت بربیگانگانی که شهرومردم شهر رابه این روزوحال انداخته اند ودست از سراین شهربرنمی دارند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. از انگوت گفت:

  من با نظر زیوه خیلی موافقم
  شما فکر میکنید در طول ۵ سال گذشته کجای گرمی و مغان و استان گلستان شده که گرمی در طول یک ونیم سال گذشته پیشرف کند دوما پرونده مرتضوی و تامین اجتماعی و کارت هدیه مربوط به سه سال پسشه که حاج ولی نماینده گرمی بودند سوما در مورد مسئولین که عملکرد موسوی بازهم بهتر است فقط کافی است فرمانداران را مقایسه کنید
  ایا خبر دارید که در زمان حاج ولی بخشدار انگوت آقای قسمتعلی یوسفی مدرکش سیکل هم نبود و به زور براش جور کردند وچندین آیاهای دیگر

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد - مغان گفت:

   از انگوت:
   سوما: برای دیدن توسعه استان، اردبیل را ببینید که هر هفته به لحاظ عمرانی، چهره اش عوض می شود.
   دوما: مبلغ یکصد و سی و سه میلیون تومان در اردیبهشت امسال به سی و هفت نفر از نمایندگان مجلس از سوی تامین اجتماعی بصورت کارت هدیه پرداخت شده. وانگهی؛ اسمی از کسی نبردم که چه کسی گرفته، بلکه گفتم نماینده محترم این عمل رو خلاف ندونستن، ولی کمیته تحقیق و تفحص مجلس از تامین اجتماعی، در این مورد و چندین مورد مشابه در سال گذشته، دارن بررسی میکنن!
   اولا: عوض کردن فرماندار، دردی رو از هزاران مشکل شهرستان دوا نمیکنه چون فرماندار تا بودجه ای در دستش نباشه، کاری نمیتونه بکنه هرچند خیلی هم لایق باشه، پس باز هم نقش اصلی در دست نماینده و توان او در جذب بودجه برای شهرستان هستش.
   در ضمن دوره حاج ولی به خودشان و افرادشان مربوط میشه و بنده در موردی که هیچگاه داخلش نبودم، اظهار نظر نمیکنم! هرچند اون موقع هم توی گرمی میگفتن حاچ ولی به انگوت خیلی توجه داره.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • وطن اوغلی گفت:

   خداقوت برادرم از انگوت واقعا حق گفتی هنوز یه سال ونیم ازنمایندگی میرقسمت موسوی نگذشته که افرادمغرض ولجبازشروع به تخریب کرده اند بدبختها خودتونو خسته نکنید سیدما دوباره نماینده دوره بعدی هم خواهد شد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • سیروس جهانی گفت:

   خداقوت برادرم از انگوت واقعا حق گفتی هنوز یه سال ونیم ازنمایندگی میرقسمت موسوی نگذشته که افرادمغرض ولجبازشروع به تخریب کرده اند بدبختها خودتونو خسته نکنید سیدما دوباره نماینده دوره بعدی هم خواهد شد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 10. محمد - مغان گفت:

  زیوه جان! خسته نباشی، خیلی زحمت کشیدی از یه انتصاب به عنوان عملکرد نماینده اسم بردی؟؟؟؟؟؟؟؟
  اگه انتصاب افراد با لیاقت جزو عملکرد نماینده محسوب میشه، پس انتصاب افرادی که بازدهی بالایی ندارن هم باید جزو ضعف نماینده حساب بشه؟؟ آیا واقعا همه انتصابات نماینده، درست و بجا هستن؟؟ اصلا مگه ملاک فعال بودن نماینده، جابجایی افراد در سمت های مختلف هستش؟؟
  بیچاره گرمی، پیشرفتمون فقط به تعویض افراد در ادارات مختلف هستش…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • زیوه گفت:

   خدمت محمد-مغان:اگر انتخاب ضعیفی حاج آقا داره اونوقت می توانید ادعا کنید

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • محمد - مغان گفت:

    آقای زیوه: اینجا دادگاه عمومی و علنی نیست که من بخوام اسم یه نفر رو به عنوان فرد شایسته بیارم و یکی دیگه رو بی لیاقت و کم توان خطاب کنم واز کسی اسم ببرم ولی این رو بدون که افراد زیادی در ادارات مختلف عوض شدن که اگه همه این افراد لیاقت کمتری ار آنچه نماینده محترم تشخیص داده اند، داشته اند، پس مسولین قبلی ما در خواب تشریف داشتن که چنین افرادی را در پست های مختلف گداشتن!
    در ضمن، عملکرد نماینده به کارهای عملی هستش که به عینه در زندگی مردم دیده بشه نه اینکه بگن نماینده کی رو برداشت و کی رو سر جای دیگری نشوند!

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • سیروس جهانی گفت:

    سیدجان خسته نباشی میدونم بادرایت خود شهرمن را ابادخواهی کرد دست مریزادسیدجان

    Thumb up 0 Thumb down 0

 11. زیوه گفت:

  در جواب کبابچی
  برای شما متاسفم که چشمانتان را بر حقیقت می بندید و فریاد می زنید و به تشویش اذهان عمومی مشغول هستید شما هیچ برداشتی از وضع کنونی مملکت ندارید مغرضانه به موضوع نگاه نکنید چرا به گونه آفتاب خاک می پاشید مردم آگاه هستند. شما عقده ای هستید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • کبابچی گفت:

   برادر بزرگوار من عقده ای نیستم،شما کبک تشریف دارید که سرتان را از زیر برف بیرون نمی کشید.این نظر من نیست،نظر قاطبه ی ملت اینست، اگر موافقید به دفتر نماینده محترم بگویید که از جناب قاسمیان بخواهند یک نظر سنجی در مورد عملکرد حاج آقا موسوی بگذارد،تا سیه روی شود هر که در او غش باشد…

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • آگاه گفت:

   زیوه جان چرا بیخودی جوش میاری زیاد حرص نخور شیرت خشک میشه از قدیم گفتن حرف حق تلخه

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد - مغان گفت:

   آقای زیوه
   همه ما در این جامعه زندگی می کنیم و نیازی نیست شما وضع اقتصادی مملکت را به ما گوشزد کنی!!
   در ثانی، وضع بد اقتصادی مملکت فقط در شهرستان گرمی باید بروز کنه؟؟
   در ضمن نگفتی منظورت از نماینده بین المللی چی بود؟؟
   گونه آفتاب دیگه چیه؟؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

 12. ممد گفت:

  در سال ۹۲ مشکلات بیکاری ریشه کن شد انشاءاله در سال ۹۳هم مشکل عمرانی حل میشه !!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. محمد - مغان گفت:

  نماینده محترم در جایی دیگر فرموده بودن که گرفتن این کارتهای هدیه از سوی نمایندگان، هیچ مشکلی نداره ولی نفرمودن کارتهایی رو که آقای مرتضوی دادستان سابق انقلاب و رییس سازمان تامین اجتماعی به بیش از یکصد نفر از نمایندگان بخشیده اند، از کدام منابع تامین شده؟؟ مگر نه اینکه این سازمان با مبالغ واریزی از سوی بیمه شدگان و نیز دولت، داره اداره میشه ؟؟ خوبه بدونید که قضیه بذل و بخشش جناب مرتضوی، به همراه پرونده دیگر افتخارات قبلیشون هنوز در جریانه و به سرانجام نرسیده…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. محمد - مغان گفت:

  زیوه! نکنه فکر کردی نماینده ما، نماینده کشورهای همجوار هم هستن که ایشون رو نماینده بین المللی!!!!! خطاب کردی؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. زیوه گفت:

  ما به نماینده ی کشوری و لشگری و بین المللی مثل آقای موسوی واقعا افتخار میکنیم متاسفانه از شانس بد کشور از لحاظ اقتصادی با مشکل مواجه است و گرنه حاج آقا مرد پرتلاش وبا ایمانی هستند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. آ.ص گفت:

  حرفایی که خودمونی هست البته یکم!
  حق باشماست که مهمترین وظیفه نماینده مجلس تقنین وقانون گذاری هست ولی باید در نظر داشت که این نگرش فرامنطقه ای زمانی امکان پذیر هست که ما پس از گذشت ۳۴ سال از انقلاب هنوز هم که هنوزه داریم گل لقد میکنیم !پس…
  عدم پیشرفت در هر زمینه ای که به ذهن می رسه باعث هجرت مردم از شهرمون شده هر کسی که دستش به دهنش میرسه در اولین فرصت فرار رو بر قرار ترجیح میده تا زمانیکه ،حقوق اولیه ای
  شهروندی مردم محقق نشده نمیشه از مردم انتظار داشت که به مساعلی از این دست فکر کنن!البته به تعبیری هم میشه گفت از ماست که بر ماست…
  یعنی تقصیر ما مردم هست که با شور وهیجان در انتخابات شرکت میکنیم بیشترین آمار مشارکت رو داریم ولی در پیگیری از نماینده بسیار منفعل عمل میکنیم،تا کی میخواد این وضعیت بر گرمی حاکم باشه الله اعلم…!؟
  حاج آقای موسوی فرصت زیادی باقی نمونده براتون سعی کنید از فرصت باقیمانده استفاده کنید.به خداوندی خدا روز قیامت پاسخگو خواهید بود…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ص . آ UNITED KINGDOM گفت:

   انشالله با پیگیری های شما ایشون هم هدایت میشن و در فرصت باقیمانده پاسخی معقول برای روز قیامت خویش آماده می کنن
   کاش شما هم به عنوان یک انسان پر شور رای دهنده ، نقش ، وظیفه و عملکردتونو در پیگیری مطالبات به صورت بینی و بین الله بیان کنید نه از روی منافع شخصی بلکه منافع ملی منطقه ای !!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 17. خبر گفت:

  حاجی باهدایا کاری نداریم …ازمردم باشعور گرمی تقاضا دارماین جواب به سوال نماینده محترم راچاب کنند وبه عنوان سند باارزش نگه دارند تاسال بعد ببینیم چه میشه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. yanan UNITED STATES گفت:

  “گوزوم اولمه یاز گله جک”

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید