همایش روز ملی روستا در بخش مرکزی گرمی +تصاویر

آزادلو : میر علی رحیمی زاد فرماندار گرمی در همایش روز روستا که در محل جهادکشاورزی این شهرستان برگزار شد با اشاره به اینکه نژاد دامهای موجود شهرستان گرمی از گونه های کم بازده هستند بر اصلاح نژادی دامهای روستائیان تاکید کرد وگفت:باید دامهای سنتی کم کم به دامهای صنعتی که راندمان تولید شیر بالائی دارندو از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند تبدیل شود.
رحیمی زاد اظهارداشت: بدلیل نبود صنایع قابل توجه در گرمی ،کشاورزی ودامپروری و اخیر” باغداری محور توسعه اقتصادی گرمی بوده است و برنامه ریزی جامع وعلمی در این بخش بیش از پیش ضروری است.
فرماندار گرمی توسعه روز افزون باغات در گرمی را خاطر نشان کرد و گفت:ایجاد صنایع تبدیلی علاوه بر اشتغال باعث افزایش ارزش افزوده محصولات باغی میشود.
رئیس شورای برنامه ریزی شهرستان گرمی بر جلب وجذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد صنایع کوچک وبزرگ تاکید کرد و گفت:نباید به اعتبارات اندک دولتی دل خوش کرد .
پیش از سخنان فرماندار گرمی ،حسن ندائی بخشدار بخش مرکزی با اشاره به خدمات دولت به روستائیان و عمران و آبادانی روز افزون آن از مهاجرت معکوس روستائیان بخش مرکزی خبر داد وگفت:با تامین زیرساختهای توسعه روستائی بخش مرکزی مهاجرت معکوس روستائیان کلید خورده است وامیدواریم در اولین سرشماری عمومی نفوس ومسکن شاهد افزایش آمار جمعیتی روستائیان باشیم.
احمدی جانشین رئیس جهادکشاورزی و از کارشناسان بخش کشاورزی نیز به تشریح پتانسیلها و استعدادهای کشاورزی ودامپروری منطقه پرداخت.احمدی خاک حاصلخیز و شرایط آب وهوائی بخصوص گرمی این شهرستان را برای تبدیل شدن به قطب کشاورزی،باغی و دامپروری مستعد میسازد.
سرهنگ نوری فرمانده سپاه ناحیه گرمی نیز گزارشی از اقدامات سپاه در محرومیت زدائی و اشتغال زائی روستائیان ارائه کرد و از پرداخت ۱۵میلیارد ریال تسهیلات بانکی به طرحهای تولیدی واشتغال زائی روستائی خبر داد.
پخش کلیپ و قرائت شعر ، اهداء جوایز به تولید کنندگان برتر روستائی و برگزاری نمایشگاهی از تولیدات روستائی از دیگر برنامه های اجرا شده در همایش روز ملی روستا در بخش مرکزی بود.

نظر شما چیست؟

۳ نظر

 1. همشهري گفت:

  نوشداروی بعداز مرگ سهراب آمد .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. علی گفت:

  فرماندار فقط بلده جوایز پخش کنه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. محسن گفت:

  منبع؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید