همت اداره منابع طبیعی گرمی برای توسعه پوشش سبز

آزادلو : رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمی گفت: این اداره حسب وظیفه بر توسعه پوشش سبز در مناطق مختلف بیش از پیش همت گمارده است.

امیر بدرزاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: به مناسبت هفته درختکاری ۵ هزار اصله نهال در سطح هر سه بخش شهرستان گرمی توزیع شده است.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی ۱ هزار اصله نهال برای کاشت در نقاط مختلف شهری در اختیار شهرداری گرمی قرار داده است، افزود: این اداره حسب وظیفه ذاتی خود برای توسعه پوشش سبز در نقاط شهری و مناطق مختلف بیش از پیش همت گمارده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمی مغان بیان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته، هفته آتی در ورودی شهر گرمی از سمت گیلارلو ۳ هزار و ۵۰۰ اصله نهال تا مسافت ۶ کیلومتری کاشته خواهد شد.

وی بر لزوم همکاری مردم برای حفظ و نگهداری از این نهال‌ها تأکید کرد و ادامه داد: محل کاشت این نهال‌ها آماده‌سازی شده و در فصول گرم سال نسبت به آبیاری آن‌ها اقدام می‌شود اما این اقدام بدون نظارت خود مردم نتیجه‌بخش نخواهد بود.

بدرزاده همچنین به ایجاد پارک آبخیزداری در محله اله درق گرمی اشاره کرد و گفت: عملیات این پروژه که برای تکمیل آن ۱۷ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز بوده و پیمانکار مربوطه نیز انتخاب شده است، در آخرین روز از هفته درختکاری آغاز خواهد شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمی مغان گفت: با تلاش‌های صورت گرفته احداث بند آبخیزداری در روستاهای کلان، اوماسلان و لنگان گرمی مغان آغاز شده و این بندها به منظور حفظ رسوبات سیل و تقویت حفره‌های آبی زیرزمینی احداث می‌شود.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. ناشناس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    از بذل و بخشش های اراضی ملی جهت باصطلاح کشت درخت و اجرای طرح طوبی که عمدتا به افراد غیر متخصص واگذار می کنید تا پوشش طبیعی سطح زمین را از بین برده و تبدیل به شخم خالی میکنند بمنظور تملک بی دردسر اراضی ملی،………..

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید