واحدهای بوم‌گردی در روستاهای اردبیل راه‌اندازی می‌شود

آزادلو : سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: واحدهای بوم‌گردی در روستاهای استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود و در این زمینه ایده‌ها و طرح‌های ارائه شده مستعد حمایت همه‌جانبه می‌شود.

واحدهای بوم‌گردی در روستاهای اردبیل راه‌اندازی می‌شود

نادر فلاحی بعد از ظهر امروز در جلسه آخرین وضعیت اقامتگاه‌های بوم گردی اردبیل اظهار داشت: با توجه به اهمیت مولفه گردشگری برای رونق و توسعه استان و نقش بوم‌گردی در این زمینه قابلیت‌های روستاهای استان نیازمند توجه همه‌جانبه است تا بتوانیم در این زمینه موانع موجود را از سر راه برداشته و با کم‌ترین هزینه راه رسیدن به توسعه گردشگری استان را هموار کنیم.

وی با اشاره به این که اداره میراث فرهنگی استان حمایت خود را برای راه‌اندازی واحدهای بوم‌گردی در مناطق مستعد روستایی استان اعلام می‌کند گفت: بی شک در صورت اهمیت به این مسئله می‌توان از تنوع و ظرفیت‌های بالقوه‌های که در استان داریم بهره برد و در جذب گردشگران به شکل مطلوب و ایده‌آل گام برداشت.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: واحدهای بوم‌گردی در روستاهای استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود و در این زمینه ایده‌ها و طرح‌های ارائه شده مستعد حمایت همه‌جانبه می‌شود تا بتوانیم زمینه رشد و توسعه بخش گردشگری استان را فراهم کنیم.

فلاحی با اشاره به شناسایی ۴۸ روستای هدف گردشگری در سطح استان تصریح کرد: آماده دریافت ایده‌های و طرح‌های نوآورانه و خلاقانه برای رشد و توسعه بخش گردشگری هستیم تا بتوانیم در توسعه بوم‌گردی در استان به جایگاه بایسته و شایسته دست یابیم و مشکلاتی که بر سر راه وجود دارد را از میان برداریم.

وی با اشاره به ظرفیت نخستین اقامتگاه متمرکز درون روستایی کزج نیز  تصریح کرد: پذیرش ۱۰۸ گردشگر به این شکل میسر خواهد شد و انتظار می‌رود اقدامات انجام یافته به این شکل در روستاهای استان ادامه یابد تا بتوانیم در توسعه بخش‌های مختلف استان حرفی برای گفتن داشته باشیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز به عنوان یکی از اساسی‌ترین مولفه‌های توسعه بخش گردشگری در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های مناسبی انجام یافته که این مسئله نیز به نوبه خود در تحول و پویایی اقتصاد و اشتغال منطقه حائز اهمیت است./ تسنیم

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. ناشناس گفت:

    چرادرمعرفی مراکزخریدوفروش دام ومحصولات زراعی اقدام نمی کنید؟لطف کنید اطلاعاتی دراین زمینه دراختیارکاربران قراردهید

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید