وزارت راه به داد راه‌های اردبیل برسد/ پروژه‌هایی که۶۰ ساله شد

http://media.mehrnews.com/d/2016/11/18/3/2278506.jpg?ts=1486462047399

آزادلو : پنج نماینده از هفت نماینده اردبیل در سفر وزیر راه و شهرسازی خواستار تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام راهسازی این استان شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری اردبیل با حضور وزیر راه و شهرسازی به ضرورت ساماندهی ورودی‌های شهر اردبیل تأکید کرد.

رضا کریمی با ابراز تأسف از وضعیت نامطلوب ورودی‌های شهر اردبیل افزود: حتی بعد از طی مسافت ۶۰۰ متر از ورودی شهر مشخص نیست که شما وارد مرکز یک استان شده‌اید.

وی همچنین به ضرورت ساماندهی دو میدان ایثار و وحدت تأکید کرد و بیان داشت: متأسفانه این دو میدان به قتلگاه تبدیل شده و لازم است با اجرای تقاطع غیر هم‌سطح و یا روان‌سازی ترافیک نسبت به ساماندهی اقدام شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش سهم اردبیل از قیر رایگان شد و گفت: انتظار می‌رود بهبود عبور و مرور شهری و روان‌سازی ترافیک در پروژه‌های بازآفرینی شهری مورد توجه قرار گیرد.

حوزه راه و شهرسازی قابل تفکیک نیست

دیگر نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی به ضرورت اعطای تسهیلات مناسب با نرخ بهره اندک برای بهسازی بافت فرسوده تأکید کرد و گفت: نباید انتظار داشت تسهیلات ۱۸ درصد خروجی مطلوبی داشته باشد.

صدیف بدری موضوع ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی را نیز فرابخشی دانست و گفت: در بودجه سال آینده اعتبار مطلوبی به این منظور اختصاص یافته و لازم است به صورت فرابخشی دنبال شود.

وی همچنین با ابراز مخالف از تفکیک وزارت راه و شهرسازی متذکر شد: حوزه راه و شهرسازی قابل تفکیک نبوده و در کمیسیون عمران نیز با تفکیک این وزارت خانه مخالفت شده است.

عدم تکمیل پروژه ۶۰ ساله راهسازی در خلخال

در عین حال نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی‌توجهی به پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان خلخال، از آغاز پروژه راهسازی در این شهرستان طی سال ۱۳۳۷ خبر داد و تاکید کرد که این طرح هنوز به اتمام نرسیده است.

بشیر خالقی به ضرورت تکمیل راه خلخال- پونل قبل از آغاز بارش‌های زمستانی تأکید کرد و گفت: با وجود اینکه خلخال از ۱۳۱۵ فرماندار داشته و اولین مدرسه شهرستان در سال ۱۲۵۸ در این شهرستان احداث شده اما عملاً زیرساخت‌های راه متناسب با ظرفیت‌های آن نیست.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب آسفالت راه روستایی در این شهرستان اضافه کرد: آسفالت راه‌های خلخال و کوثر کمترین میزان را در کشور به خود اختصاص داده و لازم است مورد توجه قرار گیرد.

سیاست حمایت از مهاجران تعطیل شود

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز به ضرورت توجه به مناطق محروم با هدف ممانعت از مهاجرت تأکید کرد.

سید حمایت میرزاده متذکر شد: انتظار می‌رود سیاست حمایت از مهاجران تعطیل شود و به عنوان مثال در سکونتگاه‌های غیررسمی بررسی کرد که چرا اصلاً مهاجرت اتفاق افتاده است.

در عین حال نماینده مردم بیله سوار و پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی به ضرورت چاره‌اندیشی برای شبکه حمل‌ونقل تأکید کرد و گفت: با وجود اینکه در شمال استان و در بیله سوار توریست‌های خارجی رفت‌وآمد دارند اما جاده‌های ما متعلق به ۵۰ سال قبل است.

شکور پورحسین اضافه کرد: دو شهرستان پارس‌آباد و بیله سوار همچنین نیازمند ساماندهی بافت فرسوده هستند و با توجه به جمعیت دو شهرستان انتظار می‌رود مورد توجه قرار گیرند.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید