وزارت نیرو در بحث حق‌آبه اردبیل از ارس برخورد مغرضانه دارد

آزادلو :  نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: عدالت اجتماعی از ارکان انقلاب اسلامی است و قانون بودجه باید روح عدالت اجتماعی را در کشور گسترش دهد در حالیکه این مساله در لایحه بودجه سال ۹۷ رعایت نشده است.

رضا کریمی ظهر امروز در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: عدالت اجتماعی از ارکان انقلاب اسلامی است و قانون بودجه باید روح عدالت اجتماعی را در کشور گسترش دهد در حالیکه این مساله در لایحه بودجه سال ۹۷ رعایت نشده است.

وی گفت: تنظیم و تدوین بودجه سال ۹۷ بر مبنای ارزیابی عملکرد کاری کارشناسی شده است و می‌تواند به نوعی در توسعه کشور نقش مفیدی داشته باشد اما مسایلی همچون شاخص‌های ارزیابی عملکرد، تعیین تکلیف چگونگی رسیدگی به مدیران ناکارآمد و اولویت‌های برنامه ششم توسعه از جمله موارد بسیار مهمی است که توجه کافی به آنها نشده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با قانون بودجه سال ۹۷ و نحوه تنظیم آن نه تنها نمی‌توان کشور را اداره کرد بلکه افتراق و جدایی را در لایه‌های مختلف کشور شاهد خواهیم بود که موجبات شکاف بیشتر طبقاتی در جامعه می‌شود.

کریمی افزود: استفاده از سامانه هوشمند آبیاری تحت فشار و تاکید بر این مساله در قانون بودجه سال آینده بسیار مهم و ستودنی است اما مساله مهم این است که منبع آب اصلی این طرح‌ها روان‌آب‌ها و آب‌های سطحی است که روشن شدن وضعیت سدهای نیمه‌کاره در این خصوص اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه حق‌آبه قزل اوزن، اردبیل به دلیل بالا دست بودن و در بحث ارس نیز به دلیل پایین دست بودن حق‌و حقوق آن به شدت پایمال شده است ادامه داد: وزارتخانه‌ای که وظیفه تولیت منابع آب کشور را برعهده دارد نباید با بی‌تدبیری و یا مغرضانه حق‌آبه مردم استان را پایمال کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نا عدالتی‌های بزرگی در حق مردم استان در طول سال‌های گذشته انجام شده است که راه‌آهن اردبیل، آب شرب، راه‌های استان و وضعیت فرودگاه اردبیل از جمله آنها است که متاسفانه در قانون بودجه امسال نیز آنچنان که باید به این مسایل توجهی نشده است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید