وضعیت زیرساخت‌های ارتباطی در شهرستان گرمی مطلوب نیست

آزادلو : معاون سیاسی- امنیتی استاندار اردبیل گفت: وضعیت زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی در شهرستان گرمی مغان مطلوب نیست.

ناصر نصیری ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات زیرساختی در حوزه ارتباطات گرمی مغان اظهار کرد: متأسفانه از سال‌ها پیش در حوزه ارتباطات گرمی مغان ضعیف عمل شده و دراین رابطه نارضایتی‌ شهروندان کاملا مشهود است.

وی با بیان اینکه آنتن‌دهی موبایل کشور همسایه تا عمق ۱۵ کیلومتری روستاهای مرزی شهرستان نفوذ پیدا کرده است، افزود: این در حالی است که مدیران استانی در مورد ارتباطات و مخابرات در این حوزه‌ها هیچ سیاستی اتخاذ نکرده‌اند.

معاون استاندار اردبیل بیان کرد: تقویت آنتن‌دهی موبایل در نوار مرزی و پوشش شبکه‌های صدا و سیما از خواسته‌های بحق اهالی است و اپراتورهای تلفن همراه و دستگاه‌های ذی‌ربط موظف به تأمین مطالبات مرزنشینان هستند.

فرماندار گرمی مغان نیز در این جلسه اظهار کرد: آنتن‌دهی تلفن همراه، اینترنت پرسرعت و داده تلفن و پوشش شبکه‌های صدا و سیما از جمله مشکلاتی است که مرزنشینان این شهرستان دارند.

ابراهیم امامی ضمن اشاره به وضعیت نامطلوب اینترنت در روستاها و مناطق مرزی ادامه داد: آنتن‌دهی مناسب تلفن همراه و تأمین اینترنت درخود شهر و جاده‌های اصلی و مرزی شهرستان جزو مطالبات اصلی اهالی به‌شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: اقدامات خوبی در حوزه زیرساختی گرمی انجام شده است، اما  با تأمین نیازهای مرزنشینان باید از پرداخت هزینه‌های زائد و هنگفت مکالمات رومینگ جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل ارتباطات استانداری اردبیل نیز در جلسه بررسی مشکلات گرمی گفت: عدم پوشش تلفن همراه در روستاهای نوار مرزی شهرستان گرمی به روش‌های مختلف و با تلاش مسؤولان و نماینده شهرستان پیگیری می‌شود.

بهروز رزمی بیان کرد: برای رهایی اهالی و روستاهای مرزی گرمی از هزینه رومینگ کشور آذربایجان، با قراردادی که با سازندگان کلیپ انیمیشن دیرین دیرین بسته‌ایم، به‌زودی کلیپی از سوی این گروه منتشر می‌شود که در آن نحوه تنظیم گوشی‌های اهالی روی تنظیمات دستی آموزش داده خواهد شد، تا متقبل پرداخت هزینه رومینگ نشوند.

http://uupload.ir/files/jqp_photo_2017-09-12_11-40-21.jpg

 

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید