وضعیت نامشخص تیم فوتبال منتخب گرمی برای حضور در لیگ دسته سه کشور

 با صعود تیم فوتبال منتخب گرمی به لیگ دسته سه کشور فضای مناسبی برای قهرمان‌پروری و توسعه فوتبال منطقه ایجاد شده است.

اما این در حالی است که علی‌رغم تثبیت جایگاه تیم برای صعود به لیگ کشوری، هنوز هیچ اقدامی برای ترکیب‌بندی تیم و آمادگی آن صورت نگرفته و ادامه فعالیت آن در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

وجود تیم فوتبال شهرستان گرمی در لیگ دسته سه کشور از جهات مختلف نقش مهمی در توسعه منطقه می‌تواند ایفا کند. به خصوص با حضور تیم‌های مختلف کشوری در این شهرستان برای برگزاری مسابقات، علاوه بر معرفی شایسته دشت مغان گره‌گشای کوتاهی‌های اساسی در بخش زیرساخت‌های ورزشی را مرتفع کند.

اما لازمه دستیابی به این مهم توجه دستگاه‌های ذی‌ربط و مسئولان ارشد شهرستان برای پشتیبانی همه جانبه از این تیم است. در کنار آن انتظار از دستگاه‌های نیمه خصوصی همچون شهرداری و دهیاری‌های شهرستان و شرکت‌های بخش خصوصی، پشتیبانی مالی و حتی تغییر نام تیم به شهرداری گرمی است.

تکلیف تیم منتخب گرمی نامشخص است

سرپرست تیم منتخب گرمی در این زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: تکلیف تیم منتخب گرمی که موفق به صعود به دسته سه لیگ کشوری شده هنوز نامشخص بوده و فعلا پشتیبان مالی ندارد.

رضا ظهرابوند اظهار کرد: تیم منتخب گرمی در لیگ استانی ثابت کرد که شایستگی کافی برای حضور در لیگ کشوری داشته و می‌تواند در توسعه زیرساخت های ورزشی موفق عمل کند.

وی با بیان اینکه تیم منتخب گرمی باید قبل از حضور در لیگ دسته سه چند ماه مداوم تمرین داشته باشد، افزود: با توجه به اینکه شهریور ماه زمان شروع مسابقات لیگ کشوری است، باید تا آن زمان به صورت مداوم بازی‌های تدارکاتی و تمرین‌های تیم ادامه داشته باشد.

سرپرست تیم منتخب گرمی تصریح کرد: انتظار از مسئولان حمایت همه جانبه از این تیم و ایجاد شرایط مناسب برای تمرین و برگزاری اردوهای تدارکاتی است تا جوانان این منطقه از استان بتوانند در لیگ فوتبال دسته سه کشور خوش بدرخشند.

ظهرابوند به نقش این تیم در قهرمان پروری استعدادهای بی‌نظیر فوتبالیست‌های منطقه اشاره کرد و گفت: حضور و قهرمانی تیم منتخب گرمی پس از ده سال در لیگ استانی منافع خاصی برای شهرستان از لحاظ توسعه زیرساخت ورزشی و نخبه پروری فوتبالیست‌های منطقه دارد.

فرصتی که نباید از دست برود

حضور تیم منتخب گرمی در لیگ فوتبال دسته سه کشوری فرصتی مغتنم بعد از ۱۰ سال برای جوانان منطقه است تا بتوانند فضای ورزشی در نقاط مختلف کشور را ببینند. از سوی دیگر این حضور می‌توان با ظرفیت این تیم نسبت به رفع مشکلات زیرساخت‌های ورزشی شهرستان گام اساسی برداشت.

معرفی شهرستان در سطح کشور با حضور تیم‌های برتر کشوری و در نتیجه آن ایجاد درآمد برای شهرستان و استان از دیگر مزایای این رخداد مهم ورزشی است؛ بر این اساس انتظار می‌رود دستگاه‌ها حمایت از این تیم را در اولویت قرار داده و قبل از اینکه زمان از دست برود، حمایت کافی از تیم فوتبال منتخب گرمی انجام شود.

******************

گزارش از علی قاسمیان

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید