وطن خواه: یک مرکز مایه کوبی دام در شهر انگوت ایجاد شد

آزادلو : رئیس دامپزشکی گرمی مغان گفت: با هدف خدمت به دامداران وعشایر محترم جهت جلوگیری از شیوع بیماری یک مرکز مایه کوبی دام در شهر انگوت ایجاد شد.

لطیف وطن خواه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: این مرکز با پیگیری‌های نماینده محترم و حمایت مدیرکل محترم دامپزشکی که شامل یک دکتر و سه کاردان است، در جهت کمک و افزایش تولید ملی و رونق اقتصاد کشاورزی واشتغالزایی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم این مرکز در بخش موران نیز راه‌اندازی شود، افزود: در هفته دولت نیز در بخش موران یک مرکز که هر هفته دو روز دامپزشک جهت جلوگیری از شیوع بیماری و کمک به دامدار منطقه حضور یابد، ایجاد می‌کنیم.

رئیس دامپزشکی گرمی مغان بیان کرد: در طول سالجاری اکیپ‌های دامپزشکی بیش از ۵۶۰ بار به روستاها مراجعه و بیش از ۸۰۰ هزار رأس دام را واکسینه کردند.

وطن‌خواه اضافه کرد: دامپزشکی یکی از دستگاه‌هایی است که تنها با هدف خدمت رسانی علم خود را ارائه می‌دهد و ۸۵ درصد اقدامات این نهاد برای دامداران و عشایران به صورت رایگان انجام می‌شود.

وی از نظارت متوالی اکیپ‌های این اداره بر مراکز عرضه گوشت و مواد خام دامی اشاره کرد و افزود: در طول سالجاری ۱۲۰۰ کیلو مواد خام دامی آلوده و تاریخ گذشته معدوم سازی شده و بر بیش از ۲۳۰۰ رأس کشتار دام در کشتارگاه نظارت شده است.

رئیس دامپزشکی گرمی مغان ‏همچنین در رابطه با اعتبارات هزینه شده توسط این نهاد در سال گذشته گفت: اعتبار تخصیص یافته سال قبل ۸۰ میلیون تومان از محل اعتبارات تملک دارائی‌های شهرستان و بیش از ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی برای امورات مختلف این اداره هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، شهرستان گرمی مغان با بیش از ۵۰۰ هزار رأس دام سبک و ۷۰ هزار دام سنگین جزو مناطق مستعد به لحاظ دامپروری در سطح استان است که لزوم توجه به این بخش را می‌طلبد.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. ممد2 گفت:

    منظور از مایه کوبی چیست؟

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید