وعده هایی که ۲۸ ماه گرمی را منتظر نگه داشت

آزادلو : بالاخره پس از گذشت مدتها  از عملکرد شعاری فرماندار سابق گرمی، استاندار اردبیل به تذکر نخبگان و رسانه ها پاسخ مثبت داد و محمود علائی زنگیر را برکنار کرد .
فرماندار سابق گرمی  که از ۲۸ ماه پیش مسئولیت این فرمانداری را به عهده گرفته بود، در حکمی از سوی استاندار اردبیل عزل شد و میر علی رحیمی زاد به عنوان سرپرست فرمانداری گرمی منصوب شد.
فرماندار پر حاشیه گرمی با عملکردی پر از سوال های بی جواب شهرستان را ترک کرد اما آیا به این راحتی بایستی از حاشیه های دوران وی از جمله دادن وعده وعیدهای رنگارنگ و پرلعاب همچون “طرح توسعه پایدار روستایی و اشتغال بسیاری از روستائیان عزیز از به ثمرنشستن این طرح و انتخاب طرح بعنوان پایلوت کشوری ، افزایش آمار مهاجرت معکوس به شهرستان، احداث کارخانه نورد فولاد، کارخانه سیمان، مهار آبهای مرزی، احداث کارخانه کابینت سازی، احداث تله کابین در گرمی، ساخت هتل های چندین طبقه و بیمارستان های چند هزار تختوابی، قرار گرفتن ۲۵ هزار هکتار از اراضی گرمی در منطقه آزاد، برقرار کردن آرامش سیاسی در شهر و …  گذشت کرد؟
وی با عملکرد پر از تردیدش در دوران فرمانداری باعث شکاف شدید بین اعتماد مردم و مسئولین شد. بسیاری معتقدند این موضوع ریشه در مشکلات عدیده با همکاران خود و رسانه ها و خبرنگاران داشت. وی انتقاد از عملکردش در شهرستان توسط رسانه ها را معمولا تشویش اذهان عمومی قلمداد می کرد و تغییر مدیران لایق شهرستان در پی ممانعت از خواسته های شخصی وی  امری بود که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.
مدارک و مستندات بسیاری در این رابطه وجود دارد لذا بایستی پرونده عملکردش روی میز پرسش و پاسخ قرار گیرد و به طور حتم باید پاسخگو باشد.
برگزاری همایش چندین میلیون تومانی به نام همایش نخبگان و سرمایه گذاران بدون نتیجه ملموس، توزیع تبلت های خریداری شده توسط پول بیت المال بین افراد منتخب و استفاده شخصی از این لوازم، استفاده شخصی از خودروهای دولتی توسط گروه منتسب به مجموعه های خود، توسعه منطقه نمونه گردشگری در عرض ۶ ماه که پس از گذشت چند سال هنوز پیشرفت چندانی حاصل نشده، چاپ و نصباندن بنر به همراه عکس خود و نماینده به بهانه منطقه آزاد شدن گرمی به هزینه بیت المال، دستور شفاهی به برخی از مدیران شهرستان برای دادن پول ماهانه از جیب بیت المال  به حساب فردی که فقط اسم خبرنگار را یدک می کشید از جمله اقداماتی بود که باید به آن ها پاسخ قانع کننده داده شود.
در هیچ کجای دنیا تغییر یک مسئول سبب نمی شود که عملکرد پر حاشیه اش به فراموشی سپرده شود، همانطور که عملکرد احمدی نژاد با گذشت دو سال هنوز هم بر روی تیتر رسانه ها قرار دارد، عملکرد فرماندار احمدی نژاد نیز باید بررسی و پاسخ داده شود.
وی ۲۸ ماه مردم گرمی را در انتظار به بار نشستن بسیاری از داشته ها همچون منطقه آزاد منتظر نگه داشت، در حالی که فراموش کرده بود به گفته امام خمینی (ره) بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران مردم ولی نعمت اند. در این صورت وی باید اولویت اصلی خود را خدمت به خلق خدا می دانست.
وی در دوران مسئولیتش  فراموش کرد که این عالم دارای شعور و اراده حکیمانه از سوی حق است که تمامی اعمال و رفتار آدمی به اندازه حتی ذره ای بالاخره سنجیده خواهد شد…
حدیث نیک و بد ما نوشته خواهد شد           زمانه را قلم و دفتری و دیوانیست

* بهزاد اسدی

نظر شما چیست؟

۳۵ نظر

 1. احمد گفت:

  درود بر سایت مردمی آزادلو.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. خودم گفت:

  به آقای سر دبیر و همه آنهایی که دارن پشت سر فرماندار سخن می گویند اولا اکه می خواستین سخنی ، حرفی ، مطلبی و کلمه بگین چرا به موقش نگفیتین حالا که خودش نیست میگین پس شما جرت نداشتین در هنگام حضور آقای محمود علائی چیزی بگین حالا جرت پیدا کردین پشت سر حرف بزننگین
  آفرین بر محمود علائی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. رهگذر گفت:

  آقای سردبیر و نویسنده محترم متن فوق
  آیا امکان قرار دادن این متن انتقادی در دوران تصدی فرمانداری توسط آقای علایی نبود
  دال دان آتیلان داش توپوغا دییر….
  باتشکر رهگذر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ناشناس گفت:

  در جواب اونکه گفته اقای قاسمیان شما نان موسوی را میخورید می گویم یه نمونه از ان نان را مثال بزنید بعد یا وه گرایی بکنید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ناظر گفت:

  آقای قاسمیان افول سایت تورا به عینه می بینم تنها در این مطلب ۴نظر را بعد از نمایش جذف کرده ای و ۳۲نظر با ۲۱آی پی نمایش نداده ای .من یکی مطمئن باش بار آخرم است که می بینمت .سایتی که فقط تعریف و تمجید از خود را بازگو می کند آخرش میشود علائی.تو و علائی چه فرقی باهم دارید که جرات نقد ایشان را می کنید هر دو از یگ قماش هستید تشنه تعریف وتمجید وترسان از انتقاد.برای همیشه به بای ….

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • قلیپور گفت:

   اون آی پی هایی که ادعا میکنی میبینی از کجا میبینی؟؟؟؟؟
   مگه به مدیریت هاست یا دامین دسترسی داری؟؟؟؟ عجب آدمایی پیدا میشن فقط از معده میپرونی والا به خدا

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. اردبیلی گفت:

  رییس جمهوری گئورمه دیز نه شعاررار وئردی هانسی اجرااولدی.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. آریا ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  به جرات میتوانم بگویم بهترین فرماندار گرمی در نظام اسلامی ایران مهندس علایی بود…
  جناب علایی بی صبرانه منتظر بازگشت شما برای نجات شهرستان هستیم.. و این دفعه در کسوت…..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. وطن گفت:

  علایی یکی از فعالترین وباعرضه ترین فرمانداران بود که بارها استاندار ومعاونش بر این امرصحه گذاشت حالا بعضی کارها ناتمام ماندیک عده نامردانه پشت سر فرماندار مقله مینویسند که باعث محبوبیت روز افزون وی میشود

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. رضا گفت:

  باسلام.
  همه میتونن نظر بدن و این به معنی این هستش که همه تاحدی عقل و شعورش کار میکنه… ولی مهم اینه بقیه چه برداشتی میکنن و واقعیت چی هستش…
  پس به نظرات هم احترام بزارید و توهین نکنید…چیزی برا ما نمیمونه پس نقد کنید و جلوی دروغ وتفرقه رو بگیرید….
  این فرماندار شهر ما به مدت ۲ یا ۳ سال بر کرسی ریاست بوده اند…از نظر شما یک فرد طی چند وقت می تونه این برنامه ها رو عملی کنه ؟؟؟؟ دو یا سه یال؟؟؟ بنظر شما اینقد برنامه های کوچیکی بودن که می شد در عرض این مدت عملی بشن؟؟؟ بنظرتون لازم نبود ایشون بمونن و ابقا بشن بعد قضاوت کنیم؟؟؟
  مشکل ایران ما عدم ثبات مدیریتی هستش…و میزها به رای ها وابسته هستش؟؟؟
  عزیزان من برای یک برنامه کلان کمترین زمان ۴ تا ۵ سال هستش…حالا ببینید می شه به راحتی نسبت به جناب علایی قضاوت کرد؟؟؟
  الله و اعلم/
  زود قضاوت نکنید…
  اگه به قضاوته خدا بهترین قاضی هستش…و اما بدونید جای محدود فکر محدود میاره…برکه ماهی پرورش میده اوقیانوس نهنگ…
  اونایی که نسبت به این بزرگان نظر میدن یکم بلند فکر و روشن نگر باشن…
  حرف بیهوده زدن کار چندان سختی نیست…واقعیتو دیدن و انکار کردن سخته…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد - مغان گفت:

   آقا رضا شما لازم نیست کاسه داغتر از آش بشی. آیا قول ۶ ماهه روشنایی لنگان که از سوی خود علایی داده شد، یه برنامه کلان! هست که تا حالا نیمه کاره رها شده؟ یا قول افتتاح گردشگری گیلارلو تا دهه فجر؟ کجا رفت جناب سرمایه گذار ایشون؟ چرا نمیان؟
   سیمان و فولاد رو میشه گفت کلان هستن، ولی آیا اصلا یه قدم کوچولو برای شروع اونها برداشت؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

 10. ناشناس گفت:

  الان همه کارشناس شده اند اقا بهزاد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. بنده خدا گفت:

  اقای قاسمیان نان موسوی رابخورید بعد نمکدانش را بشکنید باور کن موسوی باز هم نماینده میشه وان وقت …….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. همشهری دلسوز گفت:

  حیف داداش دیر حرف دل گفتی باشه برای فرماندار بعدی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. ویکی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  استاندار اردبیل به تذکر نخبگان و رسانه ها پاسخ مثبت داد و محمود علائی زنگیر را برکنار کرد .
  شما با آزادلو میگین رسانه؟؟؟؟
  لابد خودتونم نخبه فرض کردین!!!
  این برکناری بنا به گفته معاون سیاسی امنیتی استاندار در مراسم تودیع علایی بنا به خواسته خودش و نماینده بود…..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. هاتف گفت:

  حضرتعالی خیال میکنید با آمدن فرماندار جدید شهرستان گرمی پیشرفت میکند؟نه داداش من بخداهیچ فرقی نمیکند (البته غیراز چندنفرازاطرافیانش) دیدن حقیقت است اما:درست دیدن فضیلت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. کیوان گفت:

  فرماندار علایی زنگیر در یک جلسه گفت که روستای قوزلو پایلوت کشوری انتخاب شده است در اشتغال زایی / در حالی که اگر در این روستا مردم از گرسنگی می میرند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. xxxx گفت:

  ببخشید این بهزاد اسدی چه صیغه ای است ؟ خوبه . هر چه می خواهد دل تنگت بگوی .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. ازانگوت گفت:

  اقای قاسمیان در کدامین مقام هستی که این طور قلم فرسایی می فرمایید این از شخصیت والای آقای فرماندار هستش که بهت چیزی نمی گوید واگر عرضه داشتین در زمانی باید اینها نوشته می شد که فرمانداراعلایی در سمت خودشان می بود . دیگه این وصله ها بهش نمی چسبه اعلایی از فرماندار خوب شهرستان گرمی بود .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • هادی گفت:

   ارعاب از اصول مدیریتی داعش است،قاسمیان حرف دل ۸۰۰۰۰نفرمردم را نوشته وماپشتیبانش هستیم.درود برسایت وزین آزادلو

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • موجره گفت:

    هادی جان یعنی خودت به تنهایی ۸۰۰۰۰ نفری؟ یا نماینده ۸۰۰۰۰ نفری؟
    من یک نفر را کسر کن لطفأ از طرف من ننویس

    Thumb up 0 Thumb down 0

 18. پناهی گفت:

  درود بر نویسنده این مطلب
  ریاست به دست کسانی خطاست / که از دستشان دست ها بر خداست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. بیطرف گفت:

  باتشکر از آقای اسدی که این مقاله وزین را نوشته است.قابل توجه رضا که مقاله علمی استاد بزرگوار حاج آقا بهاری را با بشرح زیر مورد انتقادقرارداده وایشان رامسبب عقب ماندگی شهرستان،وبه دامن زدن به تعصبات قومیومنفی بافی متهم کرده بود که عین آن می نویسم آقای قاسمیان لطفاًبدون سانسور منشر کن تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.
  رضامی گه:
  به عمل کار برآید …… به سخن رانی نیست
  باسلام…
  استفاده از واژگان پرمعنا و مفهوم و کلمات منفی کار چندان سختی به نظر نمیرسد که جناب آقای بهاری از آن استفاده کرده است…مهم این است که واقعیت ها در واژگان و کلمات بسیار ساده به مردم گفته شود تا چیزی که برای همگان پنهان است آشکار شود…
  می توان جملات و سخنان یکطرفه و پرجهت و منفی بافانه جناب آقای بهاری را این گونه تصحیح کرد. خوشبختانه در گذر زمان و در عرصه سیاسی می توان کابینه و چیدمان حاج آقا موسوی را نمونه و الگویی دانست نه تنها برای شهرستان گرمی بلکه الگویی دانست در کل استان که قبل از وی ضعف بسیاری در این زمینه احساس می شد و مهمترین عامل در عدم پیشرفت این شهرستان به حساب می آمد ولی با نگاهی عمیق می توان فهمید که امروزه شهرستان گرمی شاهد بزرگ مردانی در عرصه علم و اقتصاد و فرهنگ و سیاست می باشد که چراغ هدایت این شهرستان در دستان انان می باشد و با مدیریتی عالمانه و مدبرانه در این وضعیت اقتصادی جامعه به بهترین نحو ممکن در حال هدایت این شهرستان در مسیر پیشرفت و ترقی می باشد.
  باید گفت که برای ریشه یابی عدم توسعه این شهرستان باید به دوران مدیریتی سایر نمایندگان این شهرستان رجوع کرد و با دیدی روشن فهمید که چه بر سر این شهرستان مستعد آورده اند که نای ایستادن نداشت واز جناب حاج آقا موسوی تشکر کرد که مفهوم توسعه یافتگی را به معنای کامل آن در این دوره روشن و عملیاتی ساخته است.می توان عدم توسعه نیافتگی این شهرستان را نظریه پردازانی امثال شما دانست که دیدی منفی در اذهان مردم پاک این شهرستان خلق کرده اید و به عینه مفهموم قوم نگری و تعصب گرایی را مفهموم بخشیده اید، که اگر این چنین نبود کار بزرگ و پرافتخار در تاریخ این شهرستان را از اذهان مردم مخفی نمی کردید و می گفتید که چه کار بزرگی شکل گرفته است و چه فشارهایی و بی خوابی هایی کشیده شده تااین شهرستان جز منطقه ازاد تجاری گردد و به حول قوه الهی در آینده نزدیک ثمرات این اتفاق عاید مردم این شهرستان و خود شما منتقدینی می شودکه هیچ اشاره به زحمات شبانه روزی کابینه حاج آقا موسوی نکرده اید و …آقایان و بزرگان ماه پشت ابر که نمی ماند…خیابان هایی که که سالها داغ دل مردم بود راچگونه می توان نگفت، حضورنخبگان اقتصادی جهت سرمایه گذاری را چگونه نمی توان دید، پیشرفت و ترقی ورزشی نمایان این شهرستان را چگونه نمی توان دید،…
  وجود خبرگان علمی در کرسی ریاست ادارات نمود واضح سخنان بنده می باشد که این شهرستان از داشتن این بزرگان به خود می بالد…وجود فرمانداری بالیاقت و بادانش این شهرستان که سالیان متمادی از نبود نخبگانی مثل ایشان ضربات بسیاری به پیکره اقتصادی و سیاسی این شهرستان مستعدوارد آمده بودنمونه واضحی می باشد که بایدبدان اشاره کرد مدیری که این شهرستان رابه شهرستان سد سازی مشهور کردوآبی که از این شهرستان خارج می شدوسود کلانی برای این شهرستان داشت ارزانی این مردم گرداند، حمایت های فراوان ایشان درراه اندازی کارخانه شیرآلات قهرمان نمونه دیگری می باشدکه به حول قوه الهی مسله اشتغال را به شکل ریشه ای حل خواهد کرد…و باز انکار وانکار …
  سخن از فرهنگ زده شد… فرهنگ را چگونه تعریف می کنید؟؟؟اینکه درب اتاق روسای ادارات به روی عامه مردم بازمی باشد،اینکه گفتار روسا با مردمی به نرمی ومهربانی می باشد،اینکه روسا با جان و دل گوشی شنوا و چشمی بینا به مشکلات دارند، اینکه معتقد به آرمان های امام و رهبر و انقلاب می باشند نیست؟؟؟ فرهنگ یعنی ارزش ها و الگوها و آرمان های حاکم بر یک قشر…وجود مدیران متدین، با اخلاق، صبورو انقلابی نمود فرهنگ بالایی است که جناب حاج آقا موسوی و کابینه انتخابی وی با آن رنگ و بوی واقعی بخشیده اند…
  نمونه واضح آن ریاست محترم اداره ورزش و جوانان جناب آقای عزیزی که نمونه ی درخشان مدیریت این اداره می باشد…اداره ای که از خشت بنا تا قبل وی آرزوی داشتن چنین فردی را بر کرسی ریاست داشت…مدیری با تحصیلات عالیه از معتربرین دانشگاه های کشور، با سابقه درخشان در عرصه ورزش ، و با کوله باری ازعلم و فرهنگ…مدیری که با وجود بیشترین مشکلات اقتصادی که گریبان گیر این اداره می باشد به عینه مفهوم مدیریت را معنا بخشیده و می توان گفت که ایشان جایگاهی بالاتر از مدیر کلی نیز دارا می باشند ولی بخاطر این شهرستان و این مردم با وجود نداری ها کمر خم نکرده و جواب گوی کلیه آحاد ورزشکار و غیر ورزشکار بوده است….مدیری که درب اتاق وی نشده که بر روی احدی بسته باشد… جامعه ورزشی این شهرستان در دوره ریاست وی شاهد مقام های بسیاری می باشد و نمونه شهرستان و الگویی برای دیگر شهرستان ها گشته است…ولی باز نگاهی مغرضانه ….
  ای که دستت می رسد حق را بگو……خاک گور است جای ما ناحق مگو،

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • با طرف گفت:

   آقای بیطرف دروغ در حرف هایتان خیلی زیاده. اوضاع عواملی که گفتید، گفته های شما را تایید نمی کند. به اون دنیا و بینیتان هم توجه کنید

   Thumb up 0 Thumb down 0

 20. لطیفی گفت:

  حالا این بهزاد اسدی کی هست .؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • رحمتی گفت:

   خوب همان خود قاسمیان است همه نقدهای منفی را خود قاسمیان می نویسد این اواخر هم از خودش خیلی دروغها پشت سر فرماندار وموسوی می زند که مثلا ….. لااقل در دوران اینها روی آسفالت دیدیم آقی قاسمیان در دوران حاج ولی باید در موقع باران باید چکمه می پوشیدیم

   Thumb up 0 Thumb down 0

 21. مهدی گفت:

  آقای قاسمیان فقط این می تونم بگم برات متوسفم …

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. لبل گفت:

  علائی کارش به کجا رسیده که ……….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. گرمیلی گفت:

  با سلام آقای اسدی درست میفرماییداما علت اینکه همیشه بعد از مردن یا رفتن شخص ما در موردش صحبت میکنیم!ای کاش حداقل در اواخر خدمت ایشان میفرمودید و جوابهایی هم اگر داشتند به قلم میاوردید .بازم خسته نباشید صادقانه مینویسید…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. ارسلان گفت:

  یاشا بهزاد جان یاخشی قلمه چکیبسن فرماندارین چاخان سوزلرین

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. ناشناس گفت:

  …. ۳۳ هکتار از گرمی محدوده منطقه آزاد هستش

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید