ویزای آذربایجان در کوتاه ترین زمان ممکن برای ایرانیان صادر می شود

آزادلو : وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان گفت : کارهای رسمی مربوط به ورود اتباع ابرانی به جمهوری آذربایجان تسهیل شده و مسافران ایرانی می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای این جمهوری را دریافت کنند.

ابوالفضل قارایف ؛ شامگاه پنجشنبه در دیدار با استاندار اردبیل افزود: دولت آذربایجان باتوجه به افزایش مسافران ایرانی به جمهوری آذربایجان در ماه های اخیر سامانه ای را تدارک دیده که براساس آن هر ایرانی که قصد سفر به جمهوری آذربایجان را دارد می تواند مشخصات و مدارک لازم را از طریق سامانه اینترنتی ارایه و در زمانی حدود یک ساعت ویزای خود را در مرز دریافت نماید.
وی بیان کرد: البته قبل از این دولت ایران اقدام های سازنده ای را برای ورود آسان آذری ها به ایران و تسهیل در دریافت ویزا انجام داده که من مراتب تشکر خود را از این اقدام جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارم.
وی به وابستگی ها، علایق دیرینه و عمیق و مشترکات دینی و زبانی بین مردم جمهوری آذربایجان و مردم ایران از جمله شهروندان استان اردبیل اشاره نمود و افزود: لازم است که روابط دوستانه و سفرهای دوجانبه با اهداف فرهنگی، هنری ، گردشگری ، تجاری، درمانی و … بیش از پیش افزایش یابد.
وی ادامه داد: ما بسیار علاقه مندیم ایرانیانی که برای اهداف تجاری به جمهوری آذربایجان سفر می کنند در کنار آن از آثار تاریخی و نقاط طبیعی ، دیدنی و سیاحتی و مراکز مذهبی این کشور نیز دیدن نموده و بیش از پیش با شخصیت های برجسته دینی ؛ تاریخی ؛ هنری و فرهنگی این سرزمین آشنا شوند.
قارایف با بیان اینکه دولت آذربایجان از ورود اتباع ایرانی به جمهوری آذربایجان با اهداف مختلف سیاحتی و تجاری استقبال می کند افزود : البته شواهد نشان می دهند که مردم جمهوری آذربایجان نیز علاقه زیادی به دیدار از نقاط سیاحتی و تاریخی ایران و به خصوص استان اردبیل داشته و در سفرهایی که با اهداف تجاری و یا درمانی به اردبیل انجام می دهند به این نقاط نیز می روند.
وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان گفت: در هفت روز تعطیلات عید نوروز بیش از ۶۱ هزار نفر از شهروندان ایرانی بویزه اهالی استان اردبیل از طریق مرز بیله سوار وارد جمهوری آذربایجان شده و از شهرها و نقاط مختلف این جمهوری دیدن کرده و در آنها اقامت داشته اند.
قارایف ؛ در ادامه سخنان خویش به وجود آب های معدنی با خواص مختلف درمانی در بعضی از نقاط جمهوری آذربایجان اشاره کرد و گفت : بسیار خوب است که با همکاری ارگانهای ذیربط دو کشور بتوانیم زمینه شناسایی و معرفی خواص طبیعی و درمانی مختلف این آبها را به مردم دنیا فراهم کنیم.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید