ویزیت بیش از ۶۳ هزار نفر در شش ماهه نخست سال در مراکز بهداشت گرمی

آزادلو : مدیر شبکه بهداشت و درمان گرمی مغان گفت: در شش ماهه نخست سال‌جاری بیش از ۶۳ هزار ویزیت در مراکز بهداشتی درمانی روستایی و شهری این شهرستان انجام شده است.

حسین قربانی امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در طول سال‌جاری کارهای ارزنده‌ای در بخش خدمات، استانداردسازی و توسعه مراکز درمانی و بهداشتی گرمی مغان انجام شده که در طول تاریخ این شهرستان بی نظیر است.

وی از احداث مرکز بهداشتی درمانی ۲۲ بهمن به متراژ ۳۷۰ متر مربع با مبلغ قرارداد ۴۵۸ میلیون تومان خبر داد و افزود: این پروژه که بهره‌برداری از آن برای جامعه تحت پوشش بسیار مهم است، نزدیک به ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر شبکه بهداشت و رئیس دانشکده پرستاری گرمی مغان بیان کرد: علاوه بر پروژه‌های در دست اجرای مراکز بهداشتی درمانی، عملیات احداث پنج خانه بهداشت در روستاهای آنقوتلار، ملالار، لکوان، دیکداش و ایستی باغچه با مجموع اعتبار ۳۲۰ میلیون تومان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها نزدیک به ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، تصریح کرد: برای خریداری تجهیزات فنی، اداری و رفاهی در مرکز اظماره ۷۰ میلیون تومان و در مرکز انگوت ۵۸ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

قربانی از ویزیت ۶۳ هزار و ۲۹۲ نفر در ۶ ماهه نخست سال‌جاری در گرمی مغان خبر داد و گفت: خدمات بهداشتی و درمانی در یک مرکز شهری، سه مرکز شهری- روستایی، هشت مرکز روستایی و ۷۵ خانه بهداشت برای جمعیت تحت پوشش بیش از ۷۷ هزار نفر ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر فعالیت‌های انجام شده در بخش خدمات و عمران در طول سال‌جاری نسبت به بهبود استاندارد پایگاه سلامت، مراکز بهداشتی- درمانی شهری و روستایی و نیز محل اسکان پزشکان در نقاط مختلف شهرستان اقدامات اساسی انجام شده است.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. موسی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    سلام بر محضر شریف مدیریت محترم شبکه گرمی
    اصولا شبکه های بهداشت هر شهرستان مسئولیت سلامت جمعیت تحت پوشش خود را بر عهده دارد و در حوزه سلامت می دانیم که پیشگیری مقدم بر درمان است و اینکه بیاییم مقدمات را فراموش کنیم و به موخرات(درمان) ببالیم ، نشان از عدم برنامه سازمانی برای سلامت جامعه است آقای دکتر باید به عرض برسانم هرچه تعداد ویزیت بیمار بالا باشد مسلماً سطح پایین سلامت مردم را نشان می دهد بنابر این حضرتعالی به عنوان متولی سلامت مردم بهتر است در این حوزه برنامه های موثر و عملیاتی را در جهت ایجاد تغییر رفتار بهداشتی با شناخت آسیب های سلامتی موجود منطقه کارشناسان فنی خود را بکار گیرید و رسالت مرکز بهداشت ارتقاء سطح سلامت مردم است نه ارتقاء و افزایش تعداد بیمارانی که جهت ویزیت مراجعه می نمایند. همانگونه که به عرض عالی رسید هرچه تعداد مراجعین بیمار بالا باشد بیانگر این است که سطوح اول (کارشناسان پیشگیری و تأمین بهداشت و سلامت جامعه)در خواب غفلت بوده و فقط به مزایا متمرکز شده و هیچ برنامه ای برای خدمت رسانی در حوزه بهداشت ندارند. یادمان نرود که پیغمبر اکرم ص موضوع مسئولیت اجتماعی را اینگونه بیان کرده است: «کُلُّکُم راعٍ وَ کُلُّکُم مسؤول عَنْ رَعیتِه» تمام افراد شما مسلمانان به منزله حافظ و نگهبان و شبان دیگران هستید و تمام شما نسبت به تمام خودتان مسؤولید و تعبیری از این بالاتر نمی توان کرد، یعنی ایجاد نوعی تعهد و مسؤولیت مشترک میان افراد مسلمان برای حفظ و نگهداری جامعه اسلامی بر مبنای تعلیمات اسلامی.از خداوند منان سرافرازی و پایداری مسئولین دلسوز کاردان را آرزومندیم

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید