پارادوکس گفتاری و رفتاری نمایندگان گرمی در مجلس

http://uupload.ir/files/1x9n_photo_2017-10-02_12-21-19.jpg

🔹یکی از سوالاتی که در طول سالیان اخیر در ذهن اهالی غیور و ولایت مدار گرمی بی جواب مانده است، میزان سرمایه نمایندگان ادوار گرمی مغان و خانواده آن ها و املاک آن ها در این شهرستان و یا سایر نقاط کشور شفاف نیست!

🔹مهمترین نکته این است که آیا وکلای مردم در مجلس آیا سرمایه خود را در این شهرستان هزینه کرده اند یا اینکه فقط شعارهای آنچنانی توسعه گرمی با جذب سرمایه می دهند و خود در کلانشهرها سرمایه گذاری می کنند!

🔹آن چیز که عیان است تاکنون هیچ نماینده ای به صورت دائمی در این شهر سکنی نگزیده و املاک و سرمایه خود را نیز در این شهرستان هزینه نکرده اند و این خود یک پارادوکس و تناقض بزرگ رفتاری و گفتاری نمایندگان است…

🔹انتظار این است نماینده فعلی گرمی در مجلس، سرمایه خود و بستگان نزدیک را شفاف سازی کرده و سوالات بی جواب در ذهن اهالی را پاسخ دهند تا شک و شبهه ای در این زمینه باقی نماند.

🔹رسانه های شهرستان با احترام به تلاش این عزیزان در طول ادوار نمایندگی، آمادگی انتشار مطالب پیرامون این موضوع را جهت شفافیت دارند تا مصداقی برای مثال “عالمان بی عمل” نباشند.

✍️ علی قاسمیان

#آزادلو آزاد می اندیشد

نظر شما چیست؟

۲ نظر

 1. مهدی صدیقی القناب گفت:

  باسلام و احترام
  ضمن قبولی عزاداری شهروندان عزیز و سپاس و قدردانی از نکات به جا و ظریف جناب آقای قاسمیان به استحضار می رساند نمایندگان محترم ادواری و فعلی اولاً بهتر است بیایند در دل مردم و با مردم منطقه خود زندگی نمایند چون این مردم منطقه هست که آنان را بال و پر داده و در حال حاضر بحمدا… زندگی خوشی در کلانشهرها دارند پس شایسته هست سرمایه و درآمد خود را نیز در این منطقه هزینه نمایند نه اینکه کاشت از منطقه اما برداشت محصولات برای کلانشهر باشد تا بدانند که مردم منطقه مان و همچنین نمایندگان محترم ادواری و فعلی بیایند میزان جذب سرمایه ای که در دوران نمایندگی خود در منطقه داشتند را اعلام ،‌تا مردم از عملکرد واقعی نمایندگان خود طی این مدت آگاهی یابند نه اینکه طرحهای ملی اجرا شده را به نام خود ثبت نمایند. مثلاً بگویند در دوران فعالیت بنده گازرسانی به شهرستان گرمی یا شهر انگوت و یا بخش موران داشتم چون این یک طرح ملی بود که قبلاً ترسیم گردیده و از وظایف و فعالیتهای دولت می باشد و نمایندگان در اینجا هیچ دخل و تصرفی نداشتند تازه مثلاً بخش موران در سطح استان آخرین منطقه و بخش بود که گازرسانی شده هر چند پایان نیز نیافته هست پس این هنر نیست . هنر آن بود که منطقه ما در پروژه طرح گازرسانی یا طرحهای دیگر در سطح استان دارای اولویت ویژه ای پیدا کند حال در برخی اظهارات جناب آقای میرزاده نماینده محترم که فرمودند مسئولان استانی کم لطفی می کنند . خوب خوشبختانه اکثر مدیران ارشد دستگاههای اجرایی استان و حتی نمایندگان استان نیز از شهروندان هستند پس چرا با نماینده محترم و مسئولان شهرستان گرمی همراهی ندارند که جناب آقای میرزاده گله داشته باشند که هر چند آقای میرزاده در این زمینه شاید حق داشته باشد. وقتی بنده می گویم تا زمانی که مدیران و مسئولان ما از پوسته شعار بیرون نیاییم هیچوقت نمی توانیم در عمل برای محرومیت زدایی منطقه مان اقداماتی موثر داشته باشیم.
  همچنین نمایندگان محترم بیایند بگویند در دوران فعالیت چهار ساله ام ، بودجه تخصیص یافته برای حوزه انتخابیه ام در سالهای ….. اینقدر بود که با تلاش و رایزنی من این مبلغ به بودجه تخصیص یافته اضافه گردید بعد از آن ، این بودجه در کجاها هزینه شد را نیز شفاف سازی نمایند .
  آرزوی موفقیت و تندرستی برای اصحاب رسانه و مدیران و مسئولان دلسوز منطقه و استان مسألت داریم.
  با تقدیم احترام

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • م سلطانی گفت:

   ضمن عرض سلام
   ازینکه دوستان عزیز دلنگرانی شهرستان را دارند جای تقدیر دارد ولی لازم است با پرهیز از شعار و تکیه بر واقعیت اجتماعی موجود بحثهایی پایه گذاری شود که نهایتا منتج به نتیجه برای گرمی باشد اولا در قانون اساسی وظیفه نماینده مجلس بروشنی بیان شده است
   در ثانی یکی از وظایف نماینده مشارکت درتصویب قانون بودجه سالانه و نیز برنامه های بلندمدت مثل برنامه توسعه ای میباشد و این برنامه ها موتور محرکه توسعه و تلاش برای کشور استان و شهرستانهاست ظرفیت و نیز قابلیت هر نماینده در این مصوبات خودش را نشان میدهد اینکه چقدر قدرت ارتباطی و نفوذ داشته باشد تا در تخصیص بودجه موثر باشد خیلی مهم است
   ضمنا یادمان باشد از کوزه همان تراود که در اوست

   Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید