پارک شهر گرمی از امکانات تفریحی محروم است

پارک شهر گرمی

آزادلو : تنها پارک شهر گرمی از فقر امکانات تفریحی رنج می برد و در مقایسه با پارک سایر شهرها، چهره ای محروم دارد.
به گزارش خبرنگار ایرنا خانواده ها،نوجوانان و جوانان گرمی در ایام تعطیل و آخر هفته ها برای گریز از روزمرگی با گذر از سربالایی نفس گیر پارک شهر به فضای محدود و ناقص آن پناه می برند.
شهروندان از مستهلک بودن،بلااستفاده ماندن و خراب و شکسته شدن وسایل بازی و تفریحی پارک شهر گرمی گله مند هستند.
به گفته فرزاد شهیم کارشناس فضای سبز شهرداری گرمی از سال ۱۳۸۶ تاکنون ریالی برای توسعه فضای سبز شهر گرمی اختصاص نیافته است.
وی مساحت پارک شهر گرمی را ۴ هکتار اعلام کرد و افزود:شهرداری گرمی به علت پایین بودن درآمد این نهاد، فعلا امکان هزینه برای توسعه و تجهیز پارک را ندارد.
وی همچنین از تقاضای بخش خصوصی برای ایجادامکانات بازی و تفریحی در پارک شهر گرمی خبر داد و اظهارداشت:از تقاضای نامبرده استقبال شده و در صورت تحقق این امر، بهره برداری از امکانات ایجاد شده توسط بخش خصوصی برای مدت معینی به مجری آن واگذار خواهد شد.
یکی از شهروندان با اشاره به علاقمندی مردم به گذران ساعاتی از هفته در فضای سبز این پارک گفت:در صورت تجهیز پارک به امکانات تفریحی و شهربازی، زمینه درآمدزایی برای شهرداری گرمی فراهم خواهد شد.
حسین اکبری شهروند دیگری که درحال مطالعه کتاب در پارک بود گفت:شکسته شدن و قابل استفاده نبودن برخی از امکانات بازی، محرومیت گرمی را در دید مهمانان و گردشگران به تصویر می کشد.
سعیدی از ساکنان اطراف پارک شهر گرمی هم گفت:از سالها پیش به علت سقوط یک نوجوان از چرخ فلک و احتمالا فوت وی ، این قسمت از پارک شهر برای همیشه تعطیل و بلااستفاده مانده است.
چندتن از نوجوانان و جوانان نیز خرید و نصب امکانات تفریحی جدید را برای پارک شهر گرمی خواستار شدند.
آنها عقیده دارند وسایل بازی موجود از قبیل تاب بازی،سرسره،الاکلنگ و استخرتوپ  قدیمی و غیرقابل استفاده است.
آقای نظری مردسالخورده ای که به گفته خود هر روز ساعاتی را در فضای سبز این پارک سپری می کند گفت:سالها پیش شهرداری گرمی به منظور توسعه پارک شهر اقدام به غرس صدها اصله نهال در حاشیه آن نمود اما به دلیل عدم مراقبت و آبیاری، نهال های کاشته شده خشک شد.
صرف نظر از دیدگاه های مطرح شده، می توان نتیجه گرفت در صورت توجه مسوولان و همت بخش خصوصی فعال به تجهیز و توسعه پارک شهر گرمی این منطقه می تواند با چهره ای گشاده و سبز از شهروندان استقبال کرده، اشتیاق مهاجرت از گرمی را از ضمیر مردم بزداید.
گزارش از عیسی پاشاپور

نظر شما چیست؟

۲ نظر

 1. پرنده مهاجر گفت:

  دلم به حال کودکان وزنان گرمی می سوزدکه از صبح تا شب در خانه باید حبس باشند کودکانمان دوچرخه دارندولی جایی برای سوار شدن ندارند اسکیت دارند جایی برای بازی ندارند وبدبخت خانمها که جایی برای تفریح خود وبازی بچه هایشان ندارندو مجبورند برای اینکه حال و هوایشان عوض شود به بازار بروند که آن هم باعث دپرس شدن بیشتر آنها می شود چون پولی برای خرید ندارند. این پارکی که شما تصویرش را دارید روزها صفا نداردوشب ها هم امنیت ندارد از دست لاتهاومعتادها.چه کسی میخواهد به داد این مردم برسد نمیدانم مسئولان …….؟!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. man گفت:

  اگه خیلی انتقادپذیرید به کسایی که به وبلاگتون میان حتمابگیدکه به وبلاگ زیربرن.
  germinonodlosuzlari.blogfa.com

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید