پالایشگاه نفت پرچین در مرحله پایانی اخذ مجوز است

Image result for ‫امامی گرمی‬‎

آزادلو : فرماندار گرمی مغان گفت: پالایشگاه نفت پرچین شهرستان گرمی در مرحله پایانی اخذ مجوز سوآپ نفت از کشور آذربایجان است.

ابراهیم امامی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: با اخذ مجوز لازم از کشور آذربایجان از سوی سرمایه‌گذار، عملیات کلنگ زنی و آغاز  پروژه اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه زمین مورد نیاز پروژه به طور کامل واگذار شده است، افزود: مجوز لازم زیست محیطی پروژه پالایشگاه نفت پرچین اخذ شده و در مراحل اداری هیچ مشکلی برای پروژه وجود ندارد.

رئیس شورای برنامه‌ریزی و اشتغال گرمی مغان بیان کرد: با راه‌اندازی این مجموعه عظیم تحول بزرگی در بخش صنعت شهرستان شاهد خواهیم بود که به تبع آن زمینه اشتغال صدها جوان جویای کار نیز فراهم خواهد شد.

وی ضمن اشاره به توسعه بخش محروم موران در پی راه‌اندازی این مجموعه، تصریح کرد: در کنار پالایشگاه نفت پرچین، عرضه صنایع مرتبط  و تأسیس پایانه صادراتی مد نظر این سرمایه‌گذار و دیگر سرمایه‌گذاران خواهد بود.

امامی آینده شهرستان گرمی را از جهات مختلف امیدوارکننده توصیف کرد و گفت: با اقدامات زیرزبنایی و اساسی انجام شده در این شهرستان، تحول عظیمی را در بخش صنعت و کشاورزی در آینده نه چندان دور شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، جواز تأسیس پالایشگاه نفت ۵ هزار بشکه‌ای پرچین تیرماه سال ۱۳۹۵ صادر شده است که در فاز اول زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر را فراهم می‌سازد.

نظر شما چیست؟

۴ نظر

 1. سلطانی گفت:

  سلام
  چیزی بنام سوپاپ در حوزه نفت نداریم احتمالا منظورتان “سوآپ ” هست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. کرمیلی گفت:

  اگر آقای میرزاده بتواند گام اساسی در ایجاد و راه اندازی این پالایشگاه بردارد موجب اشاغال و خشنودی جوانان منطقه خواهد شد. امیدواریم این رویاهای آقای میرزاده جنبه عملی داشته باشد. آیا زیزساخت های این پروژه آماده شده است؟ یا الله توکلت علی الله (بیشتر شبیه یک رویاست)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. ممد2 GERMANY گفت:

  وقتی اونجا جاده نیست آب نیست یه جای برهوته چطور۵۰۰۰بشکه نفت استقلال می شه

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید