پروژه ویژه استان اردبیل در حرم‌های مطهر انجام می‌شود

آزادلو : رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل گفت: در نظر داریم یک پروژه شاخص و ویژه استان اردبیل در حرم مطهر حضرت زینب (س) انجام دهیم.

اسفندیار هوشیار ظهر امروز در جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان گرمی مغان اظهار کرد: با تاکید امام جمعه استان اردبیل و استاندار برای اجرای یک پروژه شاخص این استان در حرم مطهر برنامه‌ریزی و در حال پیگیری هستیم.

وی با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه دهنده نهضت عاشورا و راه مدافعان حرم است، افزود: کل بازسازی حرم‌های مطهر کشور عراق با نظارت جمهوری اسلامی و شرکت چند کشور مسلمان انجام می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل بیان کرد: تمام اقدامات این ستاد در کشور عراق با اصول مهندسی در حال انجام بوده و حرم‌های مطهر تحت نظارت زبده‌ترین مشاوران و مهندسان در حال بازسازی است.

وی با بیان اینکه از سطح شهرستان گرمی مغان بیش از ۱۰۰ میلیون ریال جمع آوری و بیش از ۱۶۰ میلیون ریال قبض میان مردم توزیع شده است، تصریح کرد: تمام درآمد‌های حاصله از جمع‌آوری هدایای نقدی و غیرنقدی مردم، پایگاه‌ها و مساجد مستقیما صرف بازسازی عتبات عالیات شده و دخل و تصرفی در آن نمی‌شود.

هوشیار به نقش ویژه عشایران منطقه مغان در تامین مایحتاج عمومی افراد فعال در بازسازی حرم‌های مطهر در کشور عراق اشاره کرد و افزود: سهم استان اردبیل از صحن حضرت زینب (س) ۴۰۰ متر مربع است که با میان نهاد‌ها و شهرستان تقسیم‌بندی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، امام جمعه گرمی مغان نیز در این جلسه گفت: فعالیت در بازسازی حرم‌های مطهر خدمت بزرگی بوده و باید این ستاد در مسائل فرهنگی بیشتر نقش آفرینی کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین یدالله صفری اظهار کرد: مردم شهرستان گرمی مغان با وجود مشکلات عدیده مالی و معیشتی همیشه در مسائل دینی پیشتاز بودند و در صورت ایجاد فرصت‌های شغلی قطعا مشارکت بیشتری خواهند داشت.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. دشت مغانی گفت:

    واقعاساکنین مغان شامل سه شهر خونگرم باعاطفه وگشاده دستی هستند که درکارهای خیر پیشقدم هستند درمقابل مردم………… افرادی خشک وبی عاطفه وخسیسی هستندکه حتی به خاطرمبلغی اندک بارانندگان تاکسی واتوبوس درگیر میشوندخداوند مردم مغان را حفظ کند وبردارایی شان بیفزاید. انشاالله

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید