پیرمؤذن: فرماندار گرمی ماند چون فامیل نماینده است

آزادلو : دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: فرماندار گرمی به دلیل آنکه از بستگان موسوی نماینده این شهرستان است در سمت خود باقی مانده است.
کمال‌الدین پیرموذن پیش از ظهر امروز در جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران در اردبیل گفت: اینکه شورای اصلاح‌طلبان بنده و یا گزینه دیگر را مطرح کرده و می‌خواهند از وی حمایت کنند برای بنده مهم نیست چراکه بنده خود مستقل در انتخابات حاضر خواهم شد هر چند که به همراهی با دولت و اعتدال نظر مساعد دارم و در نشست اخیر اصلاح‌طلبان نیز مورد حمایت برخی از احزاب و گروه‌ها قرار گرفتم.

نمایندگان ۵ تا ۷,۵ میلیون تومان از رحیمی پول گرفته‌اند
دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل با اشاره به ضرورت انتشار اسامی نمایندگان مجلس هفتم و هشتم که از رحیمی پول گرفته‌اند، افزود: انتشار اسامی این افراد قطعا به افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد بیشتر به نظام کمک خواهد کرد.
پیرموذن تصریح کرد: رحیمی در ۲ مرحله به نمایندگان مجلس پول داده که در مرحله اول در مجلس هفتم پنج تا ۷,۵ میلیون تومان به هر یک از نمایندگان که تعدادشان دقیق مشخص نیست اعطا شده و در مرحله دوم شخصی به نام ابدالی و همچنین باهنر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با رقم ۸۰۰ میلیون تومان در اختیار نمایندگان قرار گرفته است.

تهدید بنده را تطمیع می‌کردند
نماینده مردم اردبیل، ‌نیر، ‌نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد حضور خود در انتخابات مجلس نهم نیز گفت: تنها حزبی که از بنده حمایت کرد مردم‌سالاری بود وگرنه بنده مستقل در انتخابات حضور پیدا کرده و موفق به کسب آرای مردمی شدم.
پیرموذن ادامه داد: به جای تهدید بنده را در اوایل تطمیع می‌کردند اما به هیچ‌کس نه تنها باجی ندادم بلکه با پایبندی به اصول قانون اساسی سعی کردم از حق مردم دفاع کنم هر چند که گرایش فکری من اصلاح‌طلبی است.
وی عنوان کرد: اظهارات مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در روزهای گذشته در مورد گردنه حیران از روی توهم بوده و به نظر می‌رسد یک جنگ زرگری بین استان‌های اردبیل و گیلان آغاز شده است.

فرماندار گرمی ماند چون فامیل نماینده است
دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل در مورد ابقای فرماندار گرمی در سمت خود در دولت تدبیر و امید گفت: فرماندار گرمی به دلیل آنکه از بستگان موسوی نماینده این شهرستان است در سمت خود باقی مانده و جابجایی فرمانداران نیز از وظایف استاندار است که باید خود او جوابگو باشد.

از حذف یارانه متمولین حمایت می‌کنیم
پیرموذن در مورد حذف یارانه افراد پردرآمد جامعه نیز افزود: باید این کار زودتر از این انجام می‌شد و دولت و مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفته تا یارانه افرادی که بیش از ۲,۵ میلیون تومان ماهانه درآمد دارند یارانه ماهیانه آن‌ها را قطع کند.
وی تصریح کرد: قرار است از این محل به واحدهای تولیدی که با مشکل نقدینگی روبه‌رو هستند کمک شود.
نماینده مردم اردبیل، ‌نیر، ‌نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد اختلاف نظر نمایندگان استان و آغاز این اختلافات یادآور شد: از اول عرصه را بر نماینده پارس‌آباد و بیله‌سوار در قضیه رای مجلس به آغاز به کار این نماینده تنگ کردند سپس با ایجاد اختلاف و دامن زدن به آن با نماینده خلخال و کوثر و مشگین‌شهر سعی شد تا بر دامنه اختلافات نماینده استان اردبیل افزوده شود و به تدریج عرصه برای دیگر نمایندگان سخت شد و بنده به صراحت اعلام می‌کنم که عامل این اختلافات خودبرتر‌بینی تعدادی از نمایندگان بوده که البته گرایش فکری و اختلاف جناحی نیز در این مسئله بدون علت نبوده است.

منبع : خبرگزاری فارس

نظر شما چیست؟

۹۵ نظر

 1. ودود ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  هیج نمایندهای کاری نکرده که تعریفی کنیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. پارس آباد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  آقای برومند نماینده محترم مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی مورخ ۹۳۱۱۲۴ توضیح داد: اینکه مسئولان و تعدادی از نمایندگان بعد از تصویب منطقه آزاد اظهاراتی را بیان کردند که در این مسیر گام برداشته‌اند دروغی بیش نیست، چراکه تنها نماینده‌ای که به دنبال ایجاد منطقه آزاد در استان بود، بنده بودم که به دلیل وضعیت پارس‌آباد و بیله‌سوار که دارای مرز، گمرک، فرودگاه و سایر امکانات است این کار را به جد دنبال کردم. وی اضافه کرد: به هیچ وجه نمین، مشگین‌شهر، اردبیل و حتی گرمی ظرفیت ایجاد منطقه آزاد را ندارند و تنها مناطقی که می‌توانند صاحب منطقه آزاد مستقل و یا ملحق به سایر مناطق آزاد شوند شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار هستند.
  به جد می گویم: تعدادی از نمایندگان تنها با هدف تبلیغ و شعار دادن در این قضیه ورود پیدا کردند و بنده به صراحت اعلام می‌کنم که حتی یک نماینده از این استان یک خط در مورد الحاق شهرهای این استان به مناطق آزاد نامه‌نگاری نکرده و هیچ نقشی را در این قضیه نداشتند.
  برومند اظهار کرد: به هیچ وجه با الحاق گرمی به منطقه آزاد مستقل و یا الحاقی موافقتی نشده و گرمی از این دایره و محدوده خارج است.
  برومند در پایان گفت: البته بدون مخالفت با ایجاد منطقه مستقل این الحاق را پیگیری کرده و کار را در نهایت به سرانجام خواهم رساند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   ایشان دروغگوی ماهری هستند
   سابقه منطقه آزاد اردبیل به خیلی وقت پیش می رسد
   اونزمانی که این نماینده دنبال تایید اعتبارنامه خود بودند نمایندگان استان این مسله را پی گیری میکردند
   دروغ هم حدی دارد
   چون یعضی ها چشم بسته حرف ایشان را قبول دارند ایشان هم بی محابا دروغداری شاخداری می زند

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. شهروند گرمی گفت:

  برادران نظر دهنده نمی دانم چگونه نظر داده اید اما باید خدمت شما بزرگواران عرض کنم این دوره هم آقای موسوی بیش از ده هزار درگرمی رای دارند حالا می بینیم اصلا” به این فکر کرده اید که بجز آقای موسوی کسی لاقت در این پست را ندارد

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی گفت:

   به وسیله کدام کار مثبت ومفیدی که در راستای پیشرفت شهر ویا عمل به قول های داده شده بیش از ده هزار رای خواهد آورد؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. اکبر ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  همشریان عزیزشهرستان گرمی وسایرشهرستان ها
  میزان رای ملت است نه چیز دیگری ، انشاء الله در انتخابات همه باهم پیش به سوی (صندوق رای )

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. خودم گفت:

  این لیاقت ، شجاعت و عرضه نماینده گرمی را می رساند که توانسته فرمانداری که با نظر مشاوران خود انتخاب کرده و داره خوب هم کار می کند و بقول شماها فامیلش هم هست نگه دارد سایر نمایندگان اگه می تونستند این کار را می کردند کدام نماینده بدش می آید بالاترین پست شهرستان حوزه انتخابیه خود را به نزدیکان ،دوستان نزدیک و فامیل که لیاقت آن پست را دارد بسپارد حتماً سایر نمایندگان یا افراد با لیاقت ندارند یا نفوذ سیاسی.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی گفت:

   از کدوم لیاقت و شجاعت حرف میزنید امثال …. و … گرمی را به خاک سیاه نشاندند و مطمئن باش ایشان به این زودی باید زحمت را کم کنن

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. ابیل UNITED STATES گفت:

  درجواب ببیر:آقاببیرخدت میدونی بین هشت هزاررای موسوی اختلاف شدیدوجودداشته ونصف شده است واگه نصیری بیایدرای موسوی ازچهارهزارهم پایین ترمی آید.درضمن به نظرات درج شده اعتماد نکن چون بیشترنظرات ازکمال وجلال است

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. کارشناس کشاورزی گفت:

  شهرستان گرمی افتخار دارد فرماندار کاردان و کار بلد دارد دولت باید افتخار کند و دست موسوی درد نکند از حسن انتخاب این بزرگوار

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. گرمی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  سلام خدمت همشهریان عزیز
  من جز منتقدین فرماندار میباشم اما به هیچ عنوان به جناب پیر موذن این حق را نمیدهم که در مورد فرماندار شهر ما اظهار نظر کند ایشان بروند و از فرمانداران حوزه انتخابیه خودشان حرف بزنند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. شورباچ گفت:

  میری پارتی بازی نمی کنه دروغ نگید.فقط اهالی روستای زنگیروقره یاتاخ را رعیس کرده شمابه این میگید پارتی بازی؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. فرهاد گفت:

  گرمی یک منطقه استراتژیک کشاورزی است و فرمانداری که رشته کشاورزی خوانده و دیدگاه توسعه کشاورزی دارد برای منطقه فوق العاده ارزشمند است. اگر تنگ نظران بذارند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ica گفت:

   آقا فرهاد تنگ نظران چه بزارن چه نزارن فرماندارشما سه ساله فرماندار گرمی است . شما مگر چقدر وقت میخواهید؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • افسوس گفت:

   آقای علایی کارشناس کشاورزی هستند نه کارشناس مدیریت و سیاست پس به درد فرمانداری نمیخورن و عملکرد ضعیف ایشان بیانگر این است

   Thumb up 0 Thumb down 0

 11. سربازگمنام گفت:

  موسوی تمام فامیل های خودراریس کرد آیااین ازعدالت است علی چنین میگفت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. قریب گفت:

  کمال خان لطفاشما درحوزه خودتان جولان دهیدفرماندارگرمی مشکلی نداردجون ازگرمی جیزی نمانده ایشان بعنوان مهندس ناظرسدعمارت وگاهی هم سری به نانوایها میزنندشماایهم برای یک فرماندارزیادمیدانید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. علی گفت:

  به نظر شما اگه کسی شکاک وتنگ نظر لج باز خود بین محافظه کار و…………. باشه و حتی از سایه خود بترسد وشهامت اجرای نداشته باشه وحدانا می تونه مسئول باشه به نظر بنده قرار نیست ادم به هر قیمتی مسئول باشد مردم خوبند وخوبو بدرا بهتر میشناسن اگه واقعا نمی تونم بکشم کنار در گرمی بهترینها زیادن بیان خدمت کنن هرکس این صفاتو داشته باشه اونو میگم فکر بد نکنیم حتی برادرم باشه این صفاتو مردم در هرکسی ببینند درذهنشان نمره میدن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. حسن گفت:

  استاندار خوب گفته اگه علای خونه بشینه خدمتش تا به حال خوب بودهفقط جلسه سوری نمودار رفته بالا هرکه میاید نبود معاون هم شده بهانه میگه جلسه دارم مردم باکو را شراب کشت ومردم گرمی را جلسه ولی دستش درد نکنه تمام وعده هایش به بار نشسته تازگی ها برای اشتغال زای قوچ کوهی میاورددرکوهای گرمی پرورش بدهد ولی می ترسم از مرزبه اذر بایجان بروند .باچند نفر اجیر کردن نوشتن نظر دلخواه …. مشکل مردم حل نمیشه متاسفم نودو نه درصد وعده به یه درصد هم شک باید کرد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. ببیر /مهره کندیندن گفت:

  ابیل به کوری چشم توموسوی در بدترین حالت ممکن همیشه ۸هزار رای داشته فقط رای مددلو ها براش کافیه تو کیلوت چنده

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. علی گفت:

  سمیرا من با تو موافقم علای فرمانداز خوبه برخودش نه برای موسوی فقط میگه اقا قول دادیم خدمت کنیم به کی////۱۱\\\//////…………,,/,موندنش فرصت طلای رو از موسوی می گیرهکدام کارو انجام داده باخال بازی نمی شه خدمت کرد ولی اگه به انتخابات بیاید مجبورم رای بدم به خاطر شکاک بودنش چون شک می کند برش رای نمی دهم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. اردبیل گفت:

  آقا کمال یک روزاصلاح طلب است یک روز اصولگرا،یک روزقالبیباف،یک روزپایداری.مردم اردبیل نشان خواهد دادکه کمال کاری ازدستش برنیامد.فقط هاشیه پردازاست.رای هم نمیاورد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. ابیل اززهراکندی گفت:

  آقای پیرموذن حرف جنابعالی صحیح,امافرماندارگرمی خط قرمزاوست چون میدانداگرعلایی نباشدبیش از سه هزار رای نخواهدآورد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. دوست گفت:

  دوستان من . ادمای مثل پیر موذن واقعا چشم دیدن پیشرفت مغان رو ندارن بیایین یکم چشمو دلمونو باز کنیم این حرفها فقط وفقط باعث تفرقه بینمون میشه الحق والانصاف مهندس علایی علیرغم صنفی بودنش فوق العاده مصمم وبا اراده یک مرد اجرایی تمام عیاری هستند……. چشمها را باید شست…….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. آرتا گفت:

  دوستان توجه کنند تاسیس منطقه ازاد را به فلان نماینده و یا به فلان فرماندار و استاندار ربط دادن اشتباه است .
  در کشور هر منطقه ای که استحقاق منطقه ازاد شدن را داشته باشد و بتواند در رفع مشکلات کشور اثرگذار باشد دولت خودش پیشقدم شده و منطقه ازاد را تاسیس میکند
  بعنوان مثال منطقه ازاد جاسک بدون کوچکترین پیگیری از طرف نمایندگان و مسولین هرمزگان در دولت تصویب شد با اهداف ایجاد پایانه دوم صادرات نفت
  چون دولت نیاز داشت تصویب کرد ولایحه را به مجلس فرستاده و قبل از تصویب در مجلس رییس منطقه ازاد را نیز انتخاب کرده تا مقدمات تاسیس را انجام دهد .
  در دولت جدید بخاطر سیاست جایگزینی صنعت گردشکری و توریسم و اکوتوریسم بجای صنعت نفت بخاطر اینکه ایجاد منطقه ازاد استان اردبیل به این سیاست دولت کمک می کند تصویب شد و گرنه منطقه آزاد اردبیل دقیقا از زمان دولت هاشمی مطرح بود و در دولت خاتمی تا نزدیکی مرحله تصویب هم رسید ولی تصویب نشد
  ولی در این دولت وقتی مردم اردبیل در سفر روحانی در ورزشگاه تختی اردبیل شعار ((((( اردبیل آباد اولسون // منطقه آزاد اولسون ))))) یکصدا فریاد می کشیدند روحانی واکنش نشان نداد ولی ۴ ماه بعد از آن تصویب شد و حالا مغنی های عزیز فکر می کنند منطقه آزاد آنها دزدیده شده
  در حالی که قرار بود مغان الحاق شود چون استحقاق تاسیس منطقه ازاد را ندارد و گرنه الحاق به ارس آنهم مساحتی به اندازه ۱۰۰ هکتار یعنی ۱ کیلومتر مربع افتخاری ندارد که فلان نماینده یا فلان فرماندار انجام داده باشد
  کار را دهها هزار نفر از مردم اردبیل با فریادشان در ورزشگاه تختی انجام دادند که در حضور دکتر روحانی فریاد می کشیدند
  ((((( اردبیل آباد اولسون – منطقه آزاد اولسون ))))))

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • م گفت:

   اگر قرار بود به اردبیل بدهد همان زمان اعلام میکرد. در حالیکه میدانید همان زمان شمال استان را اعلام کرد نه اردبیل را. و امروز هم منظور از ایجاد، در شمال استان است نه اردبیل.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • آرتا گفت:

    در خواب تشریف دارید
    جوجه را آخر پاییز می شمارند
    شهر های شما استحقاقشون الحاق است نهایجاد منطقه ازاد
    خودتان هم دنبال الحاق هستید
    اما برای دولت مهم است که این الحاق به جلفا نباشد تا مدیریت دوگانه ایجاد نشود و شماها ارس را هم به تفرقه بکشانید
    به این خاطر قراره شهرهای شمال استان به منطقه آزاد اردبیل الحاق بشند

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • آرتا گفت:

    تصویب منطقه آزاد تو قهموه خانه انجام نمیشه که ریس جمهور با شعار مردم احساساتی بشه و قول بده
    باید مشاوران و کمیسیونها بررسی میکردند که بعد از بررسی تصویب شد

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد گفت:

   آرتا قارداش دوز بویوروسوز.آغلامییانا په په یوخدی.اردبیللی لر ایستدی وآلدی.ساغ اولسونلار

   Thumb up 0 Thumb down 0

 21. تئورسین قرن ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  وقتی یک سیستم تغییر می کند معمولا آدم های سیستم قبلی نیز تغییر داده می شوند و اصولا اگه تغییر نکنند، سیستم جدید نمی تونه با تفکرات قبلی به برنامه های خود جامه عمل بپوشانه. اینکه فرماندار مغان در پستش باقی مانده نه به آقای موسوی ربطی داره و نه به عملکرد درخشان فرماندار!!! بلکه دو تا علت داره. یا سیستم تدبیر و امید ایراد دارد ویا شخص فرماندار چرا که دریک پست مهم سیاسی مثل فرمانداری نمیشه یک فرد زمانی دم از دولت عدالت محور آقای احمدی نژاد بزنه و چه چه بگه و با تغییر سیستم توسط مردم بیاد و دم از عملکرد دولت تدبیر و امید آقای روحانی بزنه و چه چه کنه. مطمئنا یکی از این دو ایراد دارد باور نمیکنید برید از هر دو بپرسید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. گرمیلی UNITED STATES گفت:

  آقای پیر موذن هر چی گفته واسه خودش گفته دوم اینکه کجای این علایی جون فعال تلاشگر کدامین عملکرد کدامین کارخانجات در ضمن از حاج ……. چه خبر …

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. گرمییلی ساکن اردبیل گفت:

  فرماندار علایی خدا قوت تلاش و همت و آوازه ات کوچه به کوچه و مغازه به مغازه اردبیل را فتح کرده است. آوازه ی خدمت به خلق فرماندار گرمی در همه استان پیچیده و این امر برای بعضیها قابل تحمل نیست که فرزندی از گرمی مغان نقل محافل اردبیل گردد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • مورتوض گفت:

   من تا به اوازه ایشان را نشنیده ام
   امیدوارم بتواند برای مردم محروم گرمی خدمت کند و قدمی در راه توسعه گرمی بردارد
   پس چرا دوستان گرمی از اردبیل ناراضی هستند ؟؟؟
   شخصی محبوب برای گرمی بعنوان فرماندار انتخاب شده پس گیر دادن به اردبیل دیگه بی معنی است

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ساکن اردبیل گفت:

   برادر نام ع… تو گرمی گفته نمیشه چه برسه به اردبیل حتی تو دوگوز آباد هم گفته نمیشه شاید ما مثل شما طرفدارهای … شامه ی قوی و گوش شنوا نداریم

   Thumb up 0 Thumb down 0

 24. ناشناس گفت:

  آقای استاندار با عرض سلام و ادب باید عرض کنم ماندن آقای علایی در سمت فرمانداری به علت خویشاوندی نزدیک با موسوی خلاف قانون ومقررات میباشد و باید در این مورد تصمیم جدی اتخاذ گردد تا از هرگونه سو استفاده یعدی جلوگیری شود .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. گرمی گفت:

  آقای استاندار با عرض سلام و ادب باید عرض کنم ماندن آقای علایی در سمت فرمانداری به علت خویشاوندی نزدیک با موسوی خلاف قانون ومقررات میباشد و باید در این مورد تصمیم جدی اتخاذ گردد تا از هرگونه سو استفاده یعدی جلوگیری شود .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. حسن گفت:

  بله آقای پیروموذن حقیقت را گفتن آقای علایی کارشناس کشاورزی هستند و به لطف موسوی که فامیل هستند تونست این سمت را بدست آورد در حالی که هر چه بر سر ما میاد از موسوی و اطرافیان ایشان میباشد حال نیز شنیده ام که موسوی متوجه شکست قطعی و فجیه خود در انتخابات آتی شده به همین خاطر به علایی تکیه کرده و میخواهد ایشان را به صحنه بیاورد و خود در انتخابات مجلس خبرگان شرکت کند ولی طبق قانون فرماندار نباید از اطرافیان نزدیکه یکی از کاندیداها باشد پس آقای استاندار باید فکری نسبت به برکناری آقای علایی بکند .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 27. علی گفت:

  من به فرماندار گرمی بیست میدم به موسوی نمره ۵ با ارفاق میدم تا به حال دیمی پیش رفته وهمیشه در صفره اماده نشته وزحمت نکشیده وبعضی دوستان را دوس داره برش کار کنن وانتخابات را مدیریت کنن ویابرش توپ جمع کن باشن اینو بگم برای موسوی علای بهترین فرماندار است بیشتر از این تعریف کنیم معنی تعریف مارو موسوی بعدا می فهمد اون موقعه بیصدا تبسب خواهد کرد به این طبل بیصدا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 28. آگاه UNITED KINGDOM گفت:

  به گزارش سیفار، کمال‌الدین پیرموذن در جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران در اردبیل گفت: اینکه شورای اصلاح‌طلبان بنده و یا گزینه دیگر را مطرح کرده و می‌خواهند از وی حمایت کنند برای بنده مهم نیست چراکه بنده خود مستقل در انتخابات حاضر خواهم شد هر چند که به همراهی با دولت و اعتدال نظر مساعد دارم و در نشست اخیر اصلاح‌طلبان نیز مورد حمایت برخی از احزاب و گروه‌ها قرار گرفتم.

  فرماندار گرمی ماند چون فامیل نماینده است
  دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل در مورد ابقای فرماندار گرمی در سمت خود در دولت تدبیر و امید گفت: فرماندار گرمی به دلیل آنکه از بستگان موسوی نماینده این شهرستان است در سمت خود باقی مانده و جابجایی فرمانداران نیز از وظایف استاندار است که باید خود او جوابگو باشد.

  این در حالی است که پیش از این استاندار اردبیل در گفتگویی علت ابقای فرماندار مغان را پروژه‌های در دست اجرای وی دانسته بود.

  همچنین شریفی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل نیز علت عدم تغییر فرماندار مغان را هم‌سویی با برنامه‌های دولت تدبیر و امید و اجرای پروژه‌های تاثیرگذار در شهرستان دانسته بود.

  حال جا دارد نماینده مردم اردبیل در مجلس که هر از چندگاهی در مصاحبه‌هایش حاشیه‌سازی می‌کند، در نشست خبری خود علت را انتصاب فامیلی عنوان کرده است در حالی که تغییر و ابقای فرمانداران به نمایندگان مربوط نمی‌شود و نیازی نیست که نماینده مردم اردبیل از زبان استاندار سخن بگوید بلکه وی سخنگوی مجمع نمایندگان استان است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 29. مغانلی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  تنها گزینه پیشرفت مغان و استان زیبای اردبیل علایی می باشد افرین بر غیرت این فرد که بفکر تمام آذربایجان می باشد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 30. عصبانی گفت:

  آقای پیرموذن اگه آقای علایی تا به امروز در سمت فرمانداری مونده یا نه به مردم گرمی مربوطه شما برید به فکر چوب لای چرخ گذاشتن دولت باشین با وجود نماینده های مثل شما تو مجلس باید فاتحه مملکت رو خوند

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی تبریزدن ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   جناب آقای پیرموذن نماینده اردبیل بنظرم زود قضاوت می کنن جناب آقای علایی سطح فکریشان بسیار بالاست و سنجیده صحبت می کنن و واقعا کارشناس خبره هم هستن چون فقط به پیشرفت منطقه فکر می کنن خصوصا آذربایجان .منفی نگر هم نیستن چون کاربلدن .به امید پیشرفت تمام استان اردبیل و آذربایجان

   Thumb up 0 Thumb down 0

 31. ایرانی گفت:

  چرا وقتی یکی پیدا میشه حقیقت رو بگه حجوم میبریم روش
  من واقعا به پیرموذن احسنت میگم بدون هیچ ترسی همه چیز را شفاف به مردم می گوید

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محسن گفت:

   میشه ایشون لطف کننن به دیگر حقایق بپردازن نه حقایق شهر ما!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   ما خودمون میتونیم شهرمون رو مدیریت کنیم به پیرموذن و امثال ان ربطی نداره

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • آرتا گفت:

   درود بر پیرموذن ها
   مردم اردبیل در هر دوره ای حداقل یک نماینده شجاعی را به مجلس شورای اسلامی نمایندگان فرستاده است .
   غریبانی و پیرموذن ها نمونه ای ای افراد شجاع هستند که باعث افتخار آزاداندیشان هستند.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • آزنا(ضابطه) گفت:

    آرتای عزیز ما آب مان توی یه جوب نمیره.آزنا با آرتا بسیار متفاوت می اندیشد.لطف کنید شجاعت تان را خرج خودتان کنید.
    بخاطر همین نمایندگان شجاع تان است که در هر دوره کلی مشکلات تان حل میشود!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • آرتا گفت:

     آره حل میشود
     فعلا که حل شده
     این شما هستید که مشکلات را از اردبیل می بینید نه از فرماندارتان یا منتخبانتان

     Thumb up 0 Thumb down 0

  • آرزو گفت:

   خوش به حالت ما اینجا بیکار و گرسنه نشستیم تو وامسالهم از بانیان خراب آباد تعریف میکنید خداوند حق ما را از حلوقوم دنیا دوستان در بیاورد انشاالله آمین

   Thumb up 0 Thumb down 0

 32. بهنام ا... گفت:

  موسوی چکار کرده که علایی بکنه هردوتاشون عامل پسرفت شهرند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 33. علی.... ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  پیر موذن اگه علایی مونده فقط فقط به خاطر لیاقتش مونده به خاطر خدمتاش حالا نمیتونید کاری کنید برا تغییرش به مردم برچسب نچسبونید.اصلا گرمی کجا و شما کجا و حیطه اختیاراتتون کجا؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • کارشناس ارشد حقوق گفت:

   علی آقا برو قانون را مطالعه بفرمایید بعدا نظر بدهید برا نماینده مجلس محدوده جغرافیایی تعریف نشده چون اینان قانون گذار برا تمام کشور هستند و نماینده اردبیل میتونه حتی در سایر استانها نظر بده و برعگس.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 34. شهرکلی گفت:

  آخی گورون بوجور دانیشیغدان مجلیسده رای اعتماد آلماغ اولار منطقه ازاد تجاری استان اردبیله
  حیف کی برومند و موسوی بیلمه دیلر کی بو اوستانین نماینده لری مین ایله او ایشی گورون دویورلر و منطقه آزاد تجاری ارسی الدن چیخارتدیلار
  آخی ادبده یاخچی شیدی کی بو کسده یوخدی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 35. من گفت:

  من شما را خوب می شناسم همه این پیام ها از سوی یک نفر نوشته شده و انهم ………..
  وگرنه علایی کجا و خدمت کجا؟ایشان بهتر است که برگردند و همان کودشان را توزیع کنند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   شما اشتباه کبیره میکنید به نظرات مردم توهین میکنید . فرماندار شریف است و ربطی هم به اشخاصی مثل شما و پیر موذن و برخی حسودان و منافقین نیست.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 36. محمد گفت:

  هر کس به نحوی خود را مقابل مردم گرمی شرمسار میکند ایشونم به این طریق…مگر خبر ندارید فرماندار چقدر محبوبیت دارد….چقدر تلاشگر است…شمارو بخدا خبر ندارید یا دارید و کتمان میکنید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 37. کارمند گفت:

  به نظر من منفعل ترین دولت دولت اعتدال بوده که در ابتدایی ترین امور ضعیف عمل کرده فرماندار دولت اعتدال باید از بدنه اصلاح طلبان باشه نه اینکه با بده بستان سیاسی بخاطر باند وفامیل بازی منافع یک شهر فروخته بشود . اون استانداری که گزینه تحمیلی را تعریف هم میکند…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • م گفت:

   کارمند محترم ، در هر حرفی که میخواهی بزنی اول خدا را در نظر بگیر. یا اگر خدا را نمیشناسی به وجدانت مراجعه کن، اگر هیچکدام را قبول نداری از جامعه تحقیق کن

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • کایکو UNITED STATES گفت:

    شما لطف کنید از اقدامات فرماندار محبوبت که در شهرستان گرمی انجام داده یکی دو تا را نام ببرید.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • م گفت:

     پیگیری عملیات سدها – همکاری و نقش وی در مسئله منطقه آزاد گرمی – گاز رسانی به روستاها – حمایت از سرمایه گذاران و …

     Thumb up 0 Thumb down 0

 38. شاهاب گفت:

  پیر موذن ندیده غیب گفته ،خوب همه میدونیم دیگه اصلا این در قبال خیل عظیم امتیازی که به شما اردبیلی ها داد نگه داشته و الا بود و نبود او توفیری به حال گرمی ندارد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 39. ا مید گفت:

  اقای پیر موذن دست از سر گرمی بردار علایی مرد مومن ومتعهد است ومردم گرمی حامی وطرفدار اوهستند .ما طرفداران دکتر روحانی حمایت خود را از فرماندار گرمی که صفا ومهربانی را به گرمی اورده اعلام میکنیم/

  Thumb up 0 Thumb down 0

 40. ضابطه گفت:

  آقای قاسمیان تفاوت شما تنها در عدم سانسور نظرات بود…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 41. سمیرا فرزانه گفت:

  بیله سواری ها و پارس آبادی ها آرزویشان داشتن فرمانداری مثل علائی است.چند روز پیش در گمرک بیله سوار در فروشگاه آرمان دادشان به آسمان بلند بود که علائی گرمی را ارتقا داده و علیرغم قرار گرفتن در بن بست روز به روز به طرف توسعه پیش میبرد و خودشان درگیر مسائل پیش پا افتاده شده اند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • شاهاب UNITED STATES گفت:

   اونوقت احیانا تو همون مغازه بیله سوار نگفتن که علایی چه گلی به سر مردم گرمی زده.نگفتن چه اقداماتی کرده

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • سمیرا فرزانه گفت:

    در جواب شاهاب،چرا اتفاقا” گفتند که اگر علائی دستش به گمرک و پایانه و .. وفرودگاه میرسید گرمی کویت میشد .اما بدون اینها هم درختی کاشته که به این زودی ها میوه اش تموم نمیشه.سه سال دیگه ما از خیلی شهرستانها کارگر استخدام می کنیم.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • صمد آقا گفت:

     سمیرا خانم اونی که درخت کاشته دکتر سیدی هست …

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • سمیرا گفت:

      صمد آقا درختی که سیدی کاشته بدون آب به درد زغال هم نمی خورد مهم آب است که ایشان ۶سد و ۳سد معیشتی را میزنند.باور نداری سری به عمارت,سینه سر،سلاله،کلاسر،تازه کند،توسانلو و… بزن.

      Thumb up 0 Thumb down 0

 42. صادق گفت:

  استاندار اردبیل در جمع مردم و روسای ادارات در شورای اداری گرمی عملکرد فرماندار گرمی را بسیار رضایت بخش دانست و گفت:اگر فرماندار گرمی بقیه طول خدمت خود بعنوان فرمانداردرخانه اش بنشیند و به اداره نیاید باز خدمت خود را به کمال انجام داده و دین خود را به مردم ادا کرده

  Thumb up 0 Thumb down 0

 43. گرمی مغان گفت:

  آقای پیرموذن شما که دشمنی وکینه دیرینه با مغان داری
  لطفا در مورد فرماندارمغان مصاحبه نکنید.شما در تلاش و مردم دوستی به خاک پای مهندس علایی هم نمیرسید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 44. شمس گفت:

  سخنان ضد و نقیض پیرموذن ایشان را بدجوری خراب کرده است.تا دیروز مدعی بود دولت روحانی نیروهای کاری و نخبه را نگه داشته است الان ادعا می کند دولت با استاندار تبانی کرده.و این باز به نفوذ و قدرت نماینده بر میگردد.پیش تر فرماندار را با بخشداران به سیل سپردند و نماینده قدرت کشیدن بخشدارش را هم نداشت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 45. ضابطه گفت:

  جهت استحضار آزادلو و کمال:جلسه ای نبوده که استاندار اردبیل مهندس علائی را به رخ بقیه فرمانداران نکشد و این از بس تکرار شده باعث حسادت بر خی ها شده.همین چند وقت پیش در جلسه فرمانداران و بخشداران استان از فرماندار گرمی تمجید کرد وگفت:بقیه بروند از فرماندار گرمی یاد بگیرند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 46. همشهری FRANCE گفت:

  در الحاق گرمی به منطقه آزاد اول خدا ؛بعد معظمی ؛ بعد فرماندار بود
  بقیه (نماینده فعلی و قبلی ها و …) در خواب بودند وقتی از خواب بیدار شدند که نمایندگان اردبیل این حق را دزدیدند

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • دوست گفت:

   حق شما دزدیده نشده
   نمایندگان ملت دزد نیستند
   دولت الحاق ۴ نقطه به ارس را قبول نمی کرد
   فقط بیله سوار را قبول می کرد اون هم فقط ۱۰۰ هکتار یعنی یک کیلومتر مربع
   در طرح اولیه در گرمی هم ۵۰۰ هکتار بود اونم خارج از شهر که دولت قبول نکرده بود

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • آذربایجان ROMANIA گفت:

   همشهری جان واقعأ حرف دل من را زدی. اگر سماجت و هیاهو راه نیانداخته بود اکنون نه از الحاق گرمی خبری بود نه از ایجاد مستقل در استان، از لحظه به لحظه فعالیت ایشان در اینخصوص از طریق دوستان نزدیک ایشان باخبرم و تا به امروز هر گونه پیش بینی و اتفاقی را که گزارش کرده صحیح از آب درآمده. گرچه اوایل خود من هم باور نمیکردم ولی یک روز قبل از تصویب ایجاد ، همه چیز برای من هم ثابت شد.
   آقای معظمی در خصوص منطقه آزاد گرمی هم به این آقای پیر موذن مراجعه کرده بوده هم فرماندار علایی. آنطوری که تعریف میکرده ; پیرموذن نه تنها همکاری نکرده بلکه به ایشان گفته که زحمت نکشید نمیتوانید نتیجه بگیرید. اما فرماندار تنها پشتوانه ایشان بوده و از ایشان حمایت کرده.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی GERMANY گفت:

   آقای معظمی می گفته که به تمام نمایندگان فعلی و گذشته گرمی و تمام نمایندگان اردبیل جهت الحاق گرمی صحبت کرده بود ولی هیچ کدام هیچ گونه همکاری نکرده اند که هیچ نا امید هم کرده اند ! ایشان گفته اند که فقط فرماندار تشویق و حمایت می کرده و بعد از فرماندار آقای بهشتی از استانداری یکبار زنگ زنده و پیگیر شده !

   Thumb up 0 Thumb down 0

 47. اردبیل= طرفدار حاجی کمال گفت:

  یاشاسین حاجی کمال.بهترین هستی و خواهی بود تا ابد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • موجره گفت:

   به همه توصیه میکنم سخنرانی های اقا کمال را در مجلس حتما ببینید. تو اپارات است . ببینین بعد بی خبال این حرفش میشین.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   زرششششششششششششششششششششــــــــــــــک

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • محسن گفت:

   این حاجی کمالت لازم نکرده در مورد گرمی نظر بده خود مردم گرمی بلدند از خودشون دفاع کنن به ایشون هم هیچ ربطی نداره بقول معروف میگن شما جیب مارو نزن…(بقیش یادم رفت)

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • اردبیلی گفت:

   برای من اردبیلی استان اردبیل وآذربایجان بسیار بزرگتر ازاشخاص است به خصوص کمال .ما اردبیلیها هم دل خوشی ازنمایندگانمون نداریم.اصولا تمام نمایندگان بعد ازانتخابات شخصیتهای دیگری به خودمیگیرند وبه فکر جیبشان می افتند.نماینده اردبیل به همان میزانی که به فکر شهر اردبیل است به همان اندازه باید به فکر سایر شهرستانها هم باشدو نمایندگان شهرستانها هم همینطور.در یک صورت میتوانیم به پیشرفت برسیم آنهم اتحاد نمایندگان شمالغرب کشور یعنی مجمع نمایندگان آذربایجان که شامل چهاراستان اردبیل وآذربایجان شرقی وغربی وزنجان میباشد.من به شخصه ازهیچ یک ازنمایندگان فعلی اردبیل راضی نیستم.به هیچ یک ازحقوق های انسانی ملت آذربایجان که ازسوی مرکز نادیده گرفته شده عکس العملی نشان نداده اند.متاسفانه نمایندگان ما به فکر ملت نیستندهیچکدام.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • آرتا گفت:

    نظر حضرتعالی را توسعه دهیم باید بگیم که با اتحاد نمایندگان کل استانها یعنی کلیه نمایندگان کش.ر با هم پیشرفت می کنیم
    وظیفه اصلی نمایندگان قانونگذاری است

    Thumb up 0 Thumb down 0

 48. م گفت:

  من نه اصلاح طلبم نه اصول گرا، در واقع از هر دو متنفرم چون هر دو دشمن آذربایجان هستند، و در زمان سخت آذربایجان را مایه آبروی خود میدانند امادر عمل هیچکدام حاضر نیستند اولین حقوق انسانی آنها را به رسمیت بشناسند. اما تا آنجایی که بنده فرماندار شریف مغان را میشناسم ایشان فردی بسیار زحمتکش و عادل و فعال و دلسوز و دراک هستند و این حسن ایشان را نه به پای جناه خاص بلکه به پای شخصیت والای ایشان مینویسم.
  نمره پیرموذن -۰- و نمره حاج آقا موسوی ۱۰ و نمره فرماندار علایی ۲۰ است ، و اگر به موسوی ۱۰ دادم آنهم بخاطر انتخاب صحیح مهندس علایی به پست فرمانداری است. و اینکه به پیر موذن صفر دادم بخاطر اینست که دشمن سرسخت کل مغان و مغانیان است. مردم گرمی و پارس آباد و بیله سوار بدانند ایشان اولین شخصی است که قصد دزدیدن منطقه آزاد مغان را دارند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • دوست گفت:

   منطقه ازاد قابل دزدیدن نیست
   هر منطقه ای توجیه اقتصادی برای تحقق اهداف منطقه آزاد را داشته باشد تصویب میشود و گرنه تصویب چنین مناطقی تو قهوه خانه انجام نمی شود که قابل دزدیدن باشد
   این حرف شما توهین است به کل مسولین کشور

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • محسن گفت:

    ببین اقای دوست عزیز درست می فرمایید که منطق ازاد شدن یه سری قوانین و شرایط خاص خودشو داره که قطعا مغان این شرایطو در خودش داره حالا بسته به عرضه مسولان داره که بتونن این حق برای مردم مغان بگبرن یا نه ولی قبول کنین که نمایندگان اردبیل و بخصوص ایشون میخوان این منطقه رو از مغان بدزدن اما مطمئن باشین اردبیل منطقه ازاد تجاری رو به خوابم نخواهد دید چون هیج جای ایران یه استان رو منطقه ازاد نکردن و نمیکنن چون امکانش نیس و اگر قراره منطقه ازادی تو استان اردبیل باش صددرصد این منطقه باید در مغان باشه والسلام

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • محسن گفت:

     اضافه کنم که من از روی تعصب کوکورانه نمیگما این واقعیته هرچند امکان ایجاد منطقه ویژه گردشگری در مثلا سرعین و مشگین شهر نیز هست ولی منطقه ازاد تجاری فقط مغان میتونهباشه چون شرایطشو داره

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • آرتا گفت:

      جناب محسن عزیز
      متاسفانه باید بگویم شما اصلا از شرایط ایجاد منطقه ازاد خبر ندارید
      مناطق ازاد هر کدام برای اهداف خاصی تاسیس میشود
      و همه آنها اسمشان منطقه آزاد تجاری و صنعتی است منتها با کابری تجارت توریسم و اکوتوریسم و صنعت
      او منطقه ازادی که برای این استان تصویب شده اهدافش استفاده از ظنعت گردشگری است
      گردشگری سوداورترین نوع صنعت است بدون کوچکترین الودگی .
      کارشناسان دولت کار خودشان را بلدند اگر مغان ابه تنهایی استحقاق منطقه ازاد شدن را داشت قضیه الحاق به ارس مطرح نمیشد مغان استحقاق الحاق دارد یا به ارس که چون مدیریت دوگانه میشود از نظر دولت رد شده پس به اردبیل الحاق خواهد شد

      Thumb up 0 Thumb down 0

   • م گفت:

    اما تا به امروز همه چیز را دزدیده اند ، ولی این حنا از آن حناها نیست ، منطقه آزاد آخرین تیر ماست، برای دیگر شهرها فرق چندانی نمیکند چون بدون منطقه آزاد هم میتوانند به موجودیت خود ادامه بدهند اما گرمی منتظر منطقه آزاد است اگر بدزدند شهر تخلیه خواهد شد. بنابرین ئولدی وار دئوندی یوخ،

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • محسن گفت:

     جهت اطلاع ارتا
     دوست عزیز اگه یکم لطف کنی و نظر بنده رو خوب مطالعه بفرمایین متوجه عرایض بنده میشین و برچسب بی سوادیم به ما نمیچسبونین

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • قلعلی گفت:

      مدیر محترم سایت آزادلو لطفاً از رزومه آقای فرماندار ( علایی ) بنویسید ببنیم این نابغه بوده یا فامیل نماینده هست .بسیار ممنون آقای آزادلو

      Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید