پیشرفت ۷۰ درصدی احداث امامزاده در قلعه برزند گرمی

آزادلو : رئیس اوقاف و امور خیریه مغان گفت: امامزاده محمد بن حنفیه بن علی بن ابی طالب واقع در قلعه برزند شهرستان گرمی مغان بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حجت‌الاسلام جواد میرزائی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: حرکت‌های خوبی در این مجموعه انجام شده و امیدواریم ۳۰ درصد مابقی هم به همت اهالی محترم و اعتبارات دولتی که تخصیص می‌یابد، بزودی تکمیل شود.

وی به وضعیت مطلوب وقف و امور خیریه در این شهرستان اشاره کرد و افزود:  مسجد غریبان روستای اینی از توابع بخش مرکزی شهرستان گرمی، مسجد امام رضا(ع) روستای گون پاپاق از شهرستان بیله‌سوار، امامزاده سید ابراهیم و سید اسماعیل(ع) در بخش اصلاندوز را از جمله امامزادگان و بقاء متبرکه مهم منطقه مغان است.

رئیس اوقاف و امور خیریه مغان بیان کرد: وقف، سنت حسنه‌ای است که از طریق آن می‌توان بخش قابل توجهی از مشکلات و تنگناهای جامعه را برطرف کرد و این اداره نیز نذورات جمع‌آوری شده از امام زادگان و بقاع متبرکه فقط در خود بقاع با همکاری هیئت امناء و با نظارت اداره اوقاف و امور خیریه در زمینه‌های فرهنگی، عمرانی، مدیریتی و جاری همان بقعه هزینه می‌کند.

حجت‌الاسلام میرزائی در رابطه با برنامه‌های فرهنگی اجراء شده توسط اوقاف و امور خیریه مغان گفت: اجرای طرح آرامش بهاری در عید نوروز، طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان، طرح نشاط معنوی در تعطیلات تابستان، طرح  بصیرت عاشورایی در ماه محرم و سوگواره یاس نبوی ویژه برنامه شهادت حضرت زهرا(س) در امامزادگان و بقاء ‌متبرکه از جمله برنامه‌های فرهنگی است.

وی با بیان اینکه رسمی‌ترین مسابقات قرآنی کشور توسط اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود، افزود:  در سال جاری،  نفرات برتر چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار و گرمی و به مسابقات استانی راه یافتند که تعدادی از آنها حائز رتبه‌های برتر این دوره از مسابقات شدند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مغان به طرح ملی نهضت حفظ قرآن اشاره کرد و گفت: در راستای عمل کردن به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت حافظان قرآن، سهم منطقه مغان در طرح حفظ قرآن کریم در سال جاری ۱۱۰۰ نفر است که برای تحقق بخشی به این منظور این تعداد ثبت نام بعمل آمده است.

وی با بیان اینکه انجام امورات سخت‌افزاری و عمرانی مساجد، تعیین هئیت امناء مسجد (توسط کمیسیون تایید هیئت امناء‌) و ساماندهی و بیمه خادمین مسجد به عهده اداره اوقاف و امور خیریه است، اضافه کرد: بیش از  ۳۰۰ نفر از خادمین مسجد در سه شهرستان پارس‌آباد و بیله‌سوار و گرمی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی ، بعنوان خادمین مساجد قرار گرفته است.

نظر شما چیست؟

۲ نظر

 1. ابراهیم گفت:

  باسلام خدمت حاج آقامیرزائی ،وتبریک هفته وقف،لطفاً به اوضاع نابسامان هیئت امناء شهرستان به ویژه گرمی برسید چراکه هیچ تخصصی نداشته وبا ادارات همکاری ندارند.لطفاً به اختلافات پایان دهید مسجدی نیست که درآن اختلاف نباشد.ضرر وزیان آن به برنامه های فرهنگی ودینی می خورد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. وحید ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  من واقعا موندم آیا واقعا اعراب جاهلی از ماها جاهلتر بودن؟
  و پول بیت المالی ک ..

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید