پیش بینی برداشت ۳هزار تن محصول از باغات مجتمع گلستان هادی گرمی مغان

آزادلو : مدیرعامل مجتمع کشت،صنعت و دامپروری گلستان هادی گرمی مغان میزان برداشت محصول از باغات تحت نظارت و اجرای این مجتمع را ۳هزارتن پیش بینی کرد.

دکتر میرناصر سیدی گفت:مطابق برآورد صورت گرفته از باغات مثمره تحت نظارت و اجرای مجتمع گلستان هادی پیش بینی می شود امسال ۳هزار تن انواع میوه برداشت شود.
وی افزود:با راهنمایی های کارشناسان مجتمع گلستان هادی، عکس العمل به موقع باغداران در مدیریت تغذیه، مصرف قارچ کشها و با مطلوب شدن هوا و کاهش نسبی رطوبت، خسارت ناشی از بیماری های قارچی کمتر شده و خوشبختانه وضعیت میوه ها در حد مطلوب می باشد.
وی اظهار داشت: از کل ۳هزار تن پیش بینی برداشت میوه از باغات مثمره شهرستان ۱۵۰۰ تن مربوط به باغات تحت نظارت و مشاوره گلستان هادی و ۱۵۰۰ تن مربوط به باغات خود مجتمع می باشد.
این باغدار نمونه عملکرد تولید میوه در باغات گلستان هادی را به تفکیک هلو ۴۰۰ تن، شلیل ۷۵۰ تن، سیب سبز ۲۰ تن، آلو شابلون ۵ تن، انار ۲۰۰ تن، آلبالو ۳۵ تن و گیلاس تکدانه مشهد ۹۰ تن اعلام کرد.
سیدی ارزش ریالی محصولات مربوط به مجتمع گلستان هادی را  ۳۳ میلیارد ریال دانست.

این استاد دانشگاه میزان کارآفرینی مجتمع گلستان هادی را فقط در حوزه برداشت محصول   ۱۲۰۰ نفر در  روز برشمرد.
مجتمع کشت،صنعت و دامپروری گلستان هادی گرمی مغان علاوه بر احداث ۱۵۸ هکتار باغ میوه در این شهرستان بر ۵۰۰ هکتار باغات مثمره در نقاط مختلف استان نظارت دارد.

نظر شما چیست؟

۳۶ نظر

 1. اصغر گفت:

  سلام دکتر.قضیه این هندوانه چیه؟از زنجان آوردین.الان که فصل هندوانه تو مغان نیست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. آگاه گفت:

  آقای پ . س یا ا. ه یا جناب ب . د. من که میدونم یکی از شماها دارین بکوب علیه سیدی نظر میزارید، شماها چه امتیازی از این نماینده و فرماندار گرفتید؟؟؟ تقصیر شما نیست، شما درست بزرگ و تربیت نشدید که بدانید سیاست یعنی چی؟ نونی که خوردید و بزرگ شدید از بیخ مشکل داره….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. قابل توجه مورانلی گفت:

  جناب آقای مورانی اینقد ترس و واهمه داری که به دروغ به اسم مورانلی نظر میدی، تو دروغگو و امثال شما که دارین شهرو شخم میزنید مگه چیزی از سیاست میدانید؟ سیاست یعنی فامیل خود را استخدام کردن؟ سیاست یعنی به فامیل و آدم خود امتیاز دادن؟ وای به حال شما، مگه شما نمیمیرید بدبخت، دروغگو شما و امثال شما هستن که فقط فکر خودشان هستن، بنده خدا دکتر سیدی که حداقل به ۱۰۰ نفر داره غیر مستقیم نون میده، شما چی مگه به غیر خوردن بره و گوسفند چیزه دیگه ای هم بلدید؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. مورانلی گفت:

  آقا…در فاصله چند ساعت ماشالله چقدر پیام و کامنت میزاری برای دکتر سیدی.. دکتر جان از من بشنو به کار باغابانیت برس . در سیاست تمام پولهایت به هدر میره از من گفتن…. باور نداری این پیامو آقای قاسمیان ذخیره بکنه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. حسین گفت:

  خدا قوت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. ناشناس ROMANIA گفت:

  دکتر باغبان خوبی است فقط برای درخنان آزادلو که مال خودش هست. به بقیه باغاتی که با صاحبان آن از جمله آقای فلاح مشارکت کرده رسیدگی کافی ندارد و علتش هم مثل یک دست و چند هندوانه است. با چندین نفر قرارداد دارد همه را سر کار گذاشته. فقط به باغ شخص خود میرسد و رکورد میزند ، اگر اینطور نیست چرا دیگر باغهای مشارکتی وی نمیتواند خرج خودشان را دربیاورند؟ بهتر است دکتر به کار تخصصی خود برسد. نمایندگی کار ایشان نیست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. باغدار گفت:

  با سلام خدمت همشهرستانی های عزیز؛ خداوند متعال به آقای دکتر سیدی توفیق دهد، مشاور خیلی خوب و کاربلدی است و باعث افتخار منطقه ماست، بنده همیشه به فال نیک از دکتر سیدی یاد میکنم امیدوارم مردم شهرستان با کمال تعصب و اطمینان کامل این دوره به ایشان رأی دهند، چرا که دکتر مرد عمل و کار است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. دانشجو گفت:

  استاد سیدی یکی از اساتید بنده در دانشگاه پیام نور هستند، از لحاظ سواد که هر چی بگم کم گفتم اخلاق و رفتار که بماند، از خداوند متعال میخواهم همچنین نماینده کاربلد و خوش منشی نصیب شهرمان کند، موفق باشی آقای سیدی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. ناشناس گفت:

  دکتر سیدی را می توان بانی وبنیان گزارباغداری مکانیزه در شهرستان گرمی نامید ولی به دو به علت مورد بی مهری عده ایی از متولیان سیاسی وکشاورزی شهرستان قرار گرفت ۱ – از متولیان امور کشاورزی شهرستان پیشی گرفت ۲ – زود هنگام وارد سیاست شد در هر صورت ایشان از جنس خودمان است حامی اش باشیم نگذاریم وی در این دوران جوانی از دستان ما طعم تلخ شکست را بچشد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. یا رزاق گفت:

  یارزاق

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. صداقت گفت:

  زنده باد دکتر سیدی
  چاکرتیم دکترجان…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. نعمت مرادی گفت:

  با سلام آقای دکتر امسال باغ ما که با مشاوره جنابعالی احداث کرده بودم ۳ساله میشه واگر خدا بخواهد برداشت اولم را انجام میدم، پدرم هم که اول با تبدیل زمینمان به باغ مخالفت میکرد حالا با دیدن میوه ها دیگه از باغ نمیتونیم بیاریمش خونه، که جا دارد از مشاوره و شرایط خرید آسان نهال، لوله، کود و سم که در حق من دانشجو انجام دادی کمال تشکر را بنمایم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. روستایی گفت:

  بنده یکی از اهالی بخش موران هستم، به خدا قسم اگه راهنمایی و کمک دکتر سیدی نبود باغداری در منطقه ما دچار مشکل میشد، بدکاری کرده که بیشتر از خود جهاد کشاورزی داره به تمام کشاورزان و باغداران کمک میکنه، خدا حفظش کنه افتخار منطقه ماست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. آزنام منیم گفت:

  مرحبا به بزرگی این بزرگمرد که با تلاشش گرمی را به این حد رسانده هر جا و هر مکانی باش خداوند یار و یاورت باشد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. قدرشناس گفت:

  خداییش دکتر به فکر این مردم هستش، تنها شخصی هست که سرمایه شو ریخته تو این شهر، اونایی که از کارهای ایشون ایراد میگیرید شما هم خوب بیایین دیگه تو این شهر سرمایه گذاری کنید، از فرماندار گرفته تا نماینده که یه وجب خاک هم تو این شهرستان ندارن، باز خدا پدر و مادر این دکترو بیامرزه که به فکر این مردمه، نماینده که فقط میخوره و میخوابه و داره تلاش میکنه فامیلشو تو سمت فرمانداری ابقا کنه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. شمیل گفت:

  بهترین کار سیدی همین کار است ایشان نباید سیاست های ولی اسماعیلی را اجرا کند و فقط برای شکستن آرا به میدان بیاید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. سلام گفت:

  سلام دکتر جان شما که بیماری لکه سیاه ولب شتری وعامل بیماری این ها رونمیدونی باچه رویی از باغ ودرخت حرف می زنید

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ارتباطات گفت:

   شما هم گیر دادی به اون لب شتری. بابا گزارشگر نوشته طرف باغدار نمونه در سطح استان نه بلکه کل کشور است و دکترای باغ دارد تو گیر دادی اسم لب شتری رو نمی دونه. تو اگه بلدی خوب بیا بیرون دیگه ببینیم چند تا درخت لب شتری تحویل مردم میدی.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد - مغان گفت:

   نه تنها دکتر سیدی، بلکه هر دانشجوی مقطع کارشناسی زراعت، باغبانی،…که سه واحد درس بیماری های گیاهی پاس کرده باشه میدونه که بیماری لب شتری هلو و همچنین لکه سیاه سیب عاملشون قارچیه و در شرایط معتدل و مرطوب اپیدمی میشه و یکی از راههای نهایی کنترلشون سمپاشی با قارچ کش و همچنین حذف شاخه های آلوده در سیب هست که دکتر هم به نوع سم اشاره کرده؛ هرچند تا بیماری به آستانه ضرر نرسه، توصیه به قارچکشی نمیشه. حالا شما چی رو میخواهی ثابت کنی، خودت فقط میدونی!
   راستی اگه به شما اجازه بدن، میتونی نقشه کاشت یه باغ ده هکتاری هلو رو با محاسبه آبیاری قطره ای پیاده کنی؟ از نهالهای چند ساله استفاده میکنی؟ اگه یه وقت در تاریخ ۹ فروردین از طریق هواشناسی بفهمی که دو روز دیگه ممکنه برف بیاد و هوا ۸ درجه افت کنه و باغت هم شکوفه داده باشه، چطوری با سرما مقابله میکنی؟
   یه جوابی بده که دکتر هم بتونه استفاده کنه!

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • شمیل بئ گفت:

   آی یوولمامیش قاشیق! ایکیدنه مهندیس دانیشاندا بیدنه جیریغ یوصدومنیگ آرییه توشمز. مردم میگه باغدار نمونه،رکورددار برداشت و…تو میگی اسم کودو اشتباه گفته! در آخر هم سنده دیری منده دیری دوکتورده دیری یایدا میوه لری گوررسن.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • کارشناس رانت گفت:

   تخریب کار آدم های ضعیف است چون کسی که دکترا با رتبه اول خونده لب شتری و … را حتما بلده

   Thumb up 0 Thumb down 0

 18. محمد - مغان گفت:

  دکتر سیدی در کارهایی که اراده می کند، با توکل به خدا فرد موفقی است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   چراموفقیتشوتوکنترل بیماری های شلیل نمیتونه نشون بده ودم از باعداری میزنه کل باغداران منطقه روبدبخت کرده باکلاهبرداری هایش

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • محمد - مغان گفت:

    اول بگو سوادت در مورد بیماری های گیاهی و بالخصوص بیماری های قارچی درختان میوه سردسیری در چه حده، بعدش بیا در این مورد حرف بزنیم.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • من گفت:

   چراموفقیتشوتوکنترل بیماری های شلیل نمیتونه نشون بده ودم از باعداری میزنه کل باغداران منطقه روبدبخت کرده باکلاهبرداری هایش

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • علیرضا گفت:

    چراکلاهبرداری کرده مردم عقل دارن شعور دارن خوب نمیذاشتن کلاهشونو برداره.الانم طرف فرارنکرده برن شکایت کنن این حرف شما بدون مدرک باشه میتونه شماره بکشونه دادگاه.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • محمد - مغان گفت:

    همونطور که بعضی از بیماری های انسانی صعب العلاج هستن، مقابله با بیماری های قارچی هم در گیاهان بسیار مشکل هست چون گیاهان مثل انسانها نیستن که بتونن لباس گرم بپوشن، بخاری روشن کنن، محیط زندگیشون رو همیشه ضدعفونی کنن و هر وقت دلشون خواست واکسن بزنن!
    شرایط اقلیمی میدونی یعنی چی؟ آیا میتونی با رطوبت بیش از حد هوا در فصول معتدل که گاها باعث ۸۰ درصد افت محصول در مزارع گندم پارس آباد در اثر زنگ زرد میشه، مقابله کنی؟
    دکتر سیدی با وجود همه این مسایل، هر ساله عملکرد قابل قبولی برداشت میکنه که قطعا شانسی نیست و به مدیریت صحیح کشاورزی مربوط میشه که ازش برخورداره وگرنه چرا تا حالا افراد بزرگتر و با تجربه تر از سیدی نتونستن در این سطح وسیع در شهرستان باغداری کنن؟؟
    اگه سیدی رو رقیب کاندید احتمالیت میدونی، از ترفندهای دیگه استفاده کن چون به لحاظ کشاورزی شما نمیتونی از سیدی ایراد بگیری.

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید