پیش بینی خرید بیش از ۵۳۰ هزار تن گندم در استان اردبیل

آزادلو : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از پیش بینی خرید بیش از ۵۳۰ هزار تن گندم در این استان در سال جاری خبر داد.

عدیل سروی روز شنبه در جلسه ستاد برداشت غلات و کلزا در استان افزود: در سال زراعی جاری ۲۹۹ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی حاصلخیز کشاورزی استان زیر کشت گندم آبی و دیم رفته است.
وی گفت: متوسط عملکرد گندم آبی در استان ۴۴۴۸ کیلوگرم در هکتار و در اراضی دیم ۱۵۴۶ کیلوگرم در هکتار است.
او در زمینه سطح زیر کشت و پیش بینی عملکرد زارعت جو در سال جاری نیز افزود : در مجموع ۸۷ هزار هکتار از اراضی مستعد استان زیر کشت جو رفته و متوسط عملکرد مزارع آبی ۳۴۳۱ کیلوگرم در هکتار و اراضی دیم ۱۴۰۱ کیلوگرم در هکتار است و پیش بینی می کنیم که امسال ۱۶۷ هزارتن خرید جو داشته باشیم.
سروی در باره وضعیت ناوگان برداشت غلات در استان اظهار کرد: در سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات خرید مکانیزاسیون پرداخت شد.
او افزود: افزایش ماشین آلات کشاورزی بویژه کمباین های مجهز برداشت باعث افزایش راندمان تولید شده ، اصلاح و معرفی ارقام با تولید بالا و مقاوم به آفات و امراض توسط محققان استان ، اجرای نظام نوین ترویج کشاورزی و رعایت اصول تغذیه گیاهی نقش موثری در افزایش تولید گندم در استان داشته است.
وی ناوگان مکانیزاسیون برداشت استان را از ناوگان های مجهز و مطرح کشور دانست و گفت: این ناوگان علاوه بر برداشت کامل غلات و سایر محصولات استان سالانه به بیش از هشت استان دیگر نیز در برداشت مساعدت می کند.
وی افزود: تعداد کمباین های موجود استان یک هزار و ۳۲۳ دستگاه است که پس از اخذ معاینه فنی و رفع ایرادات احتمالی برداشت مکانیزه را به بهترین نحو ممکن با نظارت کارشناسان و مهندسان ناظر برداشت انجام خواهند داد و نظارت دقیقی نیز بر کمباین های مهاجر نیز در این زمینه اعمال خواهد شد.
وی از کمباین داران استان خواست نسبت به تهیه کارت معاینه فنی خود اقدام کنند ، سوخت به آن دسته از کمباین هایی که معاینه فنی نداشته باشند داده نخواهد شد و از تردد آنها در مزارع و جاده ها جلوگیری خواهد شد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل ، وی افزود: امسال نیز همانند سال های گذشته خرید گندم به صورت شبانه روزی انجام خواهد شد و بر اساس هماهنگی های انجام شده با سازمان غله علمیات ذخیره سازی به بهترین نحو ممکن صورت خواهد گرفت.
وی تشریح کرد: پیش بینی بر این است که بیش از ۳۵ هزار محموله گندم توسط کامیون ها از مراکز خرید روانه سیلوهای استان شوند.
سروی از کشاوزران و گندم کاران استان خواست در کلاس های آموزشی و ترویجی که در زمینه این زراعت در روستاها برگزار می شود شرکت و با بهره گیری از برنامه های رادیویی و تلویزیونی آموزشی به سطح اطلاعات و آگاهی خود در زمینه داشت و برداشت این محصول بیافزایند.

نظر شما چیست؟

۴ نظر

 1. عباس کوچولو ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  به به جناب سروی سلام عزیز دل
  دوباره زمان گزارش دهی شد سر و کله دوستان پیدا شد.
  جناب سروی یه گزارشی هم از وضعیت واحد های تولیدی بدین بد نیست .
  از دامداریهای ورشکست شده .
  از دامداری های خالی شده .
  از حمایت هایی که از اینها انجام دادید .
  ازوام هایی که به اون ها پرداخت کردید .
  از امکاناتی که به اونها دادید .
  راستی کشاورزانی که زمین هاشون سوخت چند وقت بعد وام گرفتن ؟
  دامداران ورشکست شده چقدر مورد دلجویی قرار گرفتن ؟
  وضعیت قیمت گوشت چطوره ؟ خوبه ؟
  سود دلال بیشتره یا تولید کننده ؟
  سود کشاورز بیشتره یا دلال ؟
  تکلیف این همه یونجه و کلش و کاه و .. که بعد از برداشت محصول روونه تهران و کرج میشه چیه ؟
  دمشون گرم که حدا اقل این اقلام رو از کشاورزا نقدا می خرن و مثل شما پول گندم ها رو بعدا پرداخت نمی کنن .
  امسال نحوه پرداخت پول کشاورزها چه ساز و کاری داره ؟
  راستی اگه امسال خدای ناکرده بارون به موقع نیاد کشاورزهای دیمی کار چه خاکی باید به سرشون کنن .
  لطفا اگه این اتفاق افتاد بیاید و به مردم گزارش بدید که چه کمکی به اونها کردید .
  ایشالا از همین حالا چند ماشین آتیش نشانی از مرکز اردبیل راهی بیله سوار کنید تا یه آتش سوزی کوچک تمام دار و ندار کشاورز بدبخت رو نبره رو هوا .
  گزارش دادن کار بسیار آسانی است . بدانید کار تولید حمایت و مساعدت می خواهد .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. راننده گفت:

  کرایه حمل گندم پارسا مانده کی میخواهید پرداخت کنی اقای احمدی؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. سوگند GERMANY گفت:

  باسلام
  جناب آقاى سروى تنها خرید از کشاورز مهم نیست طریقه پرداخت پول گندم رو هم بفرمایید آیا مثل پارسال مى خواین این قشر آسیب پذیر رو آسیب پذیرترش کنید و مطالبات گندم کاران رو در چند مرحله چندرغاز و پس از گذشت ما هها پرداخت کنید؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • هم درد گفت:

   هیچ کس و هیچ چیزی سر جای خودش نیست حق از مظلوم و آدمای لایق گرفته شده و دست آدمای نالایق و بی مسئولیت افتاده دل کسی برای کسی نمیسوزه همه بفکر نفع خودشه دارا بیخیال ندار شده مسئول بیخیال مشگلات مردم شده خلاصه چه بگویم که دلم تنگ است از آدمهای روزگار و سختی های تمام نشدنی ماندگار _ فقط خدا خودش کمک کنه دست همه گرفتارهارو بگیره که به کمک هبچ کس امیدی نیست تو این زمونه

   Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید