چرا حال بنیانگذار باغداری گرمی پرسیده نمی شود؟!

http://uupload.ir/files/9aqz_photo_2017-07-30_22-21-38.jpg

آزادلو : میرناصر سیدی را همه می شناسند و در محافل با عنوان دکتر سیدی خطابش می کند. نام وی که می آید همه فکرشان به باغات شلیل آزادلو می رود و به نوعی عجین با باغات کل منطقه است.

🔹شاید پیش از وی باغداری در گرمی انجام شده بود، اما بی تعارف می توان گفت توسعه باغات و ایجاد اشتیاق در میان کشاورزان را سیدی با همراهی رسانه ها انجام داد. در کنار باغداری وی در راستای تغییر کشاورزی سنتی به صنعتی تلاش زیادی انجام داد.

🔹با اتمام انتخابات نمایندگی مجلس، در روزها و ماه های اولیه خبرهای زیادی از حمایت این نخبه کشاورزی شنیده شد. اما اکنون مشاهده می کنیم پس از یکسال هیچ حرکتی برای بهبود شرایط سیدی انجام نمی شود.

🔹وی که در طول سالیان گذشته حداقل به صورت فصلی به صدها نفر از اهالی روزی می رساند، اکنون با مشکلات عدیده مالی مواجه شده و طبق گفته خودش اقدامی برای ارائه تسهیلات یا موارد مشابه برای وی انجام نمی شود.

🔹امید است مسئولان ارشد شهرستان علی الخصوص نماینده محترم برای نجات میرناصر سیدی و بازگرداندن وی به چرخه تولید محصولات باغی و کشاورزی، گامی بزرگ در راستای حمایت از سرمایه گذاری بردارد.

✍️علی قاسمیان

نظر شما چیست؟

۴ نظر

 1. کریم گفت:

  سلام یک پیشنهاد جهت رفع مشکلات آقای سیدی دوری از سیاست و انتخابات و بازگشت به آغوش گرم مردم و بخصوص باغداران منطقه جهت توسعه روز افزون .در صورت موفقعیت در تخصص خود، خود به خود در عرصه دیگر نیز حتماً موفق خواهد بود. مدیریت امروز مدیریت در تخصص . شایسته سالاری .فنی و … که در آخر نفوذ بر قلبها می باشد . در ضمن اشخاص فعال در سیاست و مدیریت علاوه بر IQ با هوش عاطفی بالای داشته باشند . پیروزی باشید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ناشناس GERMANY گفت:

  آقای سیدی نزدیک یک میلیارد پول جمع کرده بود.او به خاطر انتخابات اینهمه پول را حیف میل کرد.به نظر من بیت المال راجلوی این آقا ریختن کار درستی نیست.فکر اقتصادی ایشان درست کار نمیکند. سالی که نیکوست از بهارش پیداست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. م سلطانی گفت:

  با سلام
  امیدوارم به لطف خدا ، درایت خود آقای سیدی و همراهی مسولین مشکل آقای دکتر برطرف شود
  اما نکاتی لازم است درین راستا متذکر شوم:
  ۱)وقتی از کشاورزی صنعتی یا اقتصادی حرف میزنیم باید توجه داشته باشیم اقتصاد عرصه عرضه و تقاضا است و کسی که به این عرصه وارد میشود باید تمام شرایط رو در نظر بگیرد
  ۲)درست است منطقه گرمی از نظر آب و هوا و خاک برای باغداری مناسب است ولی آیا به همان اندازه بستر و تمهیدات لازم برای باغداری فراهم است آیا مردم و مسولین نیز خود را ملزم برای حمایت از این فعالیت میدانند یا فقط بعنوان یه منظره دلنشین و فضای سبز به آن نگاه میکنند
  ۳)چقدر متولیان امر برای صنایع پایین دستی صنعت باغداری اهتمام داشته و زیر ساخت لازم برای برای ورود بخش خصوصی آماده کرده و شرایط لازم را برای سرمایه کذاری و نیز ارایه تسهیلات مهیا کرده اند
  ۴) دوست عزیزم آقای سیدی حتما باید این نکات و نکات مبتلابه دیگر را مدنظر میداشت و حتما از فضای سیاسی دوری می جستند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. قشم گفت:

  آقای دکتر سیدی جوان شریف ودلسوز وکاربلدی است که متاسفانه قربانی بلندپروازی های بچه گانه اش شد اگر وارد گود کثیف سیاست نمی شد میتوانست هم خود هم منطقه را نجات دهد واقعاً دردآوراست!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید