کارخانه شیرآلات بهداشتی قهرمان افتتاح شد

آزادلو : صبح امروز با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، استاندار و جمعی از مسؤولان استان فاز جدید کارخانه شیرالات بهداشتی قهرمان افتتاح شد.

استاندار اردبیل گفت که در جهت حمایت از تولید و ایجاد و ثبات فرصت های شغلی یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در این استان به سرمایه گذاران و صاحبان واحدهای تولیدی پرداخت شده است .

اکبر بهنام جو روز شنبه در آئین افتتاح کارخانه شیرآلات قهرمان در گرمی مغان افزود: دولت توجه ویژه ای به رفع موانع تولید دارد و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان مورد بررسی و موانع تولید هم برطرف می شود.
او اظهار کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال طرح در این استان در دست اجرا است و دولت در تامین زیرساخت های آنها اهتمام جدی دارد و مدیران استان نیز در حد توان از طرح های سرمایه گذاری حمایت می کنند.
وی افق آینده استان را مطلوب دانست و اظهار کرد: دولت در افتتاح و اجرای عملیات اجرایی کارخانه شیرآلات قهرمان کمک زیادی در تامین زیرساخت ها از قبیل آب ، برق ، گاز و راه با هدف ایجاد اشتغال پایدار انجام داده است.
او افزود: این کارخانه در آینده با حمایت دولت توسعه خواهد یافت و اشتغال زایی آن از یک هزار نفر فعلی به سه هزار نفر خواهد رسید .
بهنام جو افزود: در حال حاضر ۶۰۰ نفر بصورت مستقیم و ۴۰۰ نفر بصورت غیرمستقیم در این کارخانه مشغول فعالیت هستند.
استاندار اردبیل همچنین گفت: دولت در بخش مهار آبهای مرزی هم اهتمام بیشتری دارد که نمونه آن طرح شبکه پایاب سد خدا آفرین است که ۶۲ هزار هکتار از اراضی شهرستان های پارس آباد و بیله سوار مغان زیر کشت آبی می رود و علاوه بر اشتغال بیش از ۳۰ هزار نفر یک میلیون تن محصولات زراعی به تولیدات استان اضافه خواهد شد.

این کارخانه در سال ۸۸ کلنگ زنی شد اما عملیات اجرایی آن در سال ۹۰ شروع شد. در سال های اخیر عملیات احداث کارخانه از سال ۹۳ شتاب گرفت و هم اکنون ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم در فاز اول این مجموعه مشغول بکار شده و ۴۰۰ نفر نیز به صورت غیر مستقیم فرصت شغلی یافته اند.
ظرفیت تولید این کارخانه هم اکنون ۶۰۰ هزار عدد شیرآلات معمولی و یک میلیون عدد شیرآلات اهرمی می باشد. در فازهای بعدی این کارخانه میزان اشتغال کارخانه به سه هزار نفر و تولید آن نیز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار عدد شیرآلات معمولی و ۲ میلیون عدد شیرآلات اهرمی افزایش خواهد یافت .

 

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید