گرمی و سیاست زدگی

گرمی4

آزادلو : به دنبال یادداشت  «گرمی و نسیم زود انتخابات» که در آن دغدغه اصلی بر ورد زود هنگام به انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و لذا غفلت و فرصت سوزی زمان حال بیان شده بود، متاسفانه و با عنایت اینکه نظرات ارائه شده صادقانه باشد، جدا  از مشکلات مدیریتی و اعتباراتی  که میتواند در شهر وجود داشته باشد، اما به نظر حقیر نکته مهمتر و یکی از مشکلات اصلی ، سیاست زدگی  می باشد. براین اساس در این مجال به بررسی این موضوع پرداخته و قضاوت را برعهده دوستان می گذارم که آیا گره کور مشکلات شهرمان در تهران و در ساختمان بهارستان باز می گردد و یا نه ، مشکل خود ما هستیم؟
در ویکی پدیا در تعریف سیاست آمده است که  هرگونه راهبرد و روش و مشی برای اداره یا بهکرد هر امری از امور، (چه شخصی چه اجتماعی) است. و در معنای خاص: اموری است که مربوط به دولت و مدیریت و تعیین شکل و مقاصد و چگونگی فعالیت دولت باشد. لذا براساس تعریف ارائه شده موضوع سیاست تمام شئونات زندگی فردی و اجتماعی را  دربر می گیرد. اما اینکه  سیاست جزئی  انفکاک ناپذیر از زندگی بوده و بطور کلی در زندگی فردی و اجتماعی عمومیت یافته است، ایا این به معنی  و مفهوم بی قاعدگی سیاست است؟
براین اساس و با عنایت به تعریف ارائه شده  باید میان دو مفهوم عمومی و مفهوم خاص از سیاست تفاوت قایل شد. مفهوم خاص سیاست با اداره کشور و نظام سیاسی ارتباط دارد. در این بخش، سیاست بصورت تخصصی و بوسیله کسانی که دانش و مهارت لازم را در آن راستا دارند پیش برده می شود. در جوامع رشد یافته و سازمان یافته که مفهوم خاص سیاست مورد بهره برداری قرار می گیرد حد و مرزها، دایره ها و خطوط مسایل و موضوعات کاملا تعریف شده و مشخص می باشد و افراد جامعه نیز خود را ملزم به رعایت آن میدانند.
اما در مفهوم عام از سیاست ( سیاست زدگی) چیزی بنام حد و مرز، خطوط و دایره ها برسمیت شناخته نمی شود. یک فرد بجای همه فکر می کند، تصمیم می گیرد و عمل می نماید. همینگونه جمع نیز سلیقه، ذوق، انتظارات، خواست های فرد را بیان داشته و درباره آن تصمیم می گیرد. بسیاری از مسایل و موضوعات درست یا نادرست تعمیم می یابند ویا بکلی فراموش می شوند. همه گیر شدن سیاست در عرصه ها و زمینه های مختلف است. یعنی رنگ سیاست بر همه مسایل و موضوعات زده می شود. چیزی به غیر از سیاست وجود ندارد. حتی در میان اعضای یک خانواده نیز برخی از مناسبات و تعامل ها بر محور سیاست می چرخد. تفاسیری که  از رویداد های جاری داده می شود همه رنگ سیاسی بخود دارند. توجه به یک منطقه از طرف اهالی مناطق دیگر ، تعبیر به این می شود که مسئولین و یا نماینده مجلس از آن منطقه انتخاب شده اند و برعکس رسیدگی به منطقه دیگر نیز همین تحلیل را بدنبال دارد. حال برای جبران به اصطلاح شکست مربوط به هر راهی متوسل می شوند؛ از بستن دروغ و تهمت تا تلاش بی وقفه برای برکناری مسئولین مربوط. غافل از اینکه خود تیشه به ریشه خود می زنند و بازنده اصلی درنهایت خودشان هستند.
واقعیت های موجود گواهی میدهند که چنین سیاست زدگی می تواند موجب تباهی شهر و ناکار آمدی مسئولین گردد. در اینجا می توان به نمونه های مختلف اشاره داشت که چگونه آنان را فقط از عینک سیاست می بینینم  و در برابر آن اتخاذ موضع می گیریم. متاسفانه در شهر  ما نگرش و روش های افراطی و تفریطی در مسائل مربوط به توسعه و ابادانی شهر چه در حوزه مدیریتی و چه در حوزه اجرایی و مخصوصاً در ایام انتخابات بوفور صورت می گیرد و متاسفانه همه چیز را سیاسی و از دریچه سیاست می بینیم.  انتخاب یک مسئول از اقوام و آشنایان خود را ولو اگر هیچ تخصصی نداشته باشد به فرد متخصص ترجیح می دهیم. مسیر پیشرفت و توسعه خود و شهرمان را نه در تلاش و همکاری خود با دیگران بلکه در جستجوی مسئولین آشنا و فرستادن نماینده ای آشنا به به بهارستان می دانیم. در ابتدا برای کاندیدای خاص چنان مدح و ستایش می آوریم که گویی تنها ناجی مشکلات است. اما بعد از چند صباحی که می گذرد، مدح و ستایش جای خود را به انتقاد ، تهمت ، افترا و …می دهد . به این علت است که در مناسبات اجتماعی و میان مردم و مسئولین رابطه جای ضابطه را می گیرد و نگاهمان به کلیه مسایل شهری حتی امور نظافتی شهر سیاسی می شود.  بنابر این اگر چنین روحیه ای را برای زندگی فردای خود و در جهت توسعه شهرمان حفظ نماییم ، قضاوت را به شما می سپارم که تا چه اندازه می توانیم  در رسیدن به اهداف اصلی که همان توسعه و آبادنی منطقه است ،توفیق داشته باشیم.
پس باید میان مسایل سیاسی و غیرسیاسی تفکیک قایل گردید. حد و مرز مسایل را از یکدیگر باز شناخت. هم مسئولین شهر و هم همشهریان خود را ملزم به رعایت منافع کل منطقه شهرستان گرمی بدانند. بدانیم که رسیدگی و طرفداری غیر منطقی به فلان روستا و یا منطقه  خودمان سبب توسعه متوازن کل منطقه نمی شود و در آخرهمه چیز را به سیاست بیمار و نفاق آلود پیوند نزنیم.

* یادداشت از رضا صمدی

نظر شما چیست؟

۴۵ نظر

 1. محمدی گفت:

  زنده باد دکتر شکری

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. مهناز UNITED STATES گفت:

  انشالله فقط اقای شکری بیاد دیگه بقیش مهم نیست چون صدرصد برنده میشن به امید خدا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. ن ح گفت:

  زنده باد شکری فرزند برومند گرمی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. کارمند آموزش پرورش گفت:

  بنده سوال دارم از طرفدارای ولی اسماعیلی
  ۱٫ گمرکی رو که ایشون تو دوره وعده های دوره نمایندگیشون داده بودن چی شد؟
  ۲٫ کارخانه سیمان که قولش رو داده بودن چی شد؟
  ۳ بیمارستان ۹۶ تخت خوابی که میگفتن کجاست؟
  ۴٫درمانگاه تامین اجتماعی چی شد؟
  ۵٫ گازرسانی به بخش انگوت که قرار بود انجام بشه چی شد؟
  ۶٫استقرار ادارات بخش موران چی شد؟
  ۷٫ اون همه که ادعا میکرندن وزیرها رو میارن تو شهر کدوم وزیر رو آوردن؟
  قابل توجه همشهریان محترم ایشون کدامیک از وعده هایی رو که داده بودن عمل کردن که الان عده ای بخاطر منفعت شخصی شون سعی دارن القا کنن که طرفدار داره اسماعیلی.
  تازه اون دوره دایی ایشون معاون استانداری بودن و اگر میخواستن کارای بهتری هم واسه شهر میتوانستند انجام بدن ولی صد افسوس که نخواستند یا خوشبینانه بنگریم شاید نتوانستند و در هر صورت دیگر از نظر ما صلاحیت نمایندگی ندارن.
  ما باید دنبال مرد عمل گرایی مثل شکری باشیم که پتانسیل بالایی در مدیریت دارن و بهتر میتونن از حقوق شهرستان دفاع کنن و جسارت بالایی دارند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. شاهرخ RUSSIAN FEDERATION گفت:

  در جواب عدالت. برادر یا خانم عدالت من از طرفداران نزدیک …. و حتی فامیل ایشان نیز هستم چگونه میگوید شخصیت استوار ایشان دوره قبل همه ما را فروخت به چندین میلیون به … که از ش نفرت داشتیم چنان آسیب روحی دیدیم که تا الان داریم تاوان پس میدهیم مگر میشود دوباره آبروی خودم ببریم و آخر کار هم چوب دو سر طلا شویم اتفاقا ایشان کاملا شخصیت مذبذب دارند و با آمدن دولت روحانی هم کاملا گوشه گیر شده اند دلش به نظریات که توسط برادرزاده هایش نوشته میشود خوش است

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • عدالت گفت:

   دوست عزیز لطفا زود قضاوت نکنین من نظر کاربر انصاف رو قبول دارم تو دوره قبل دکتر شکری بخاطر مصلحت مردم تصمیمی برخلاف میل خودشون گرفتن انتخاب بین بد و بدتر انتخاب آسونی نیست ولی آقای شکری تصمیمی شجاعانه ای گرفتن . در ضمن سیاست بعضی وقتا پیچیدگی خودش رو داره .آقای شکری مصلحت مردم رو ارجح تر از غرور خودشون دیدن. همین سوال رو میشه از نصیری پرسید که چرا از موسوی حمایت کرد. ولی فرقی که بین دکتر شکری و ایشون بود مصلحت گرایی و خیر خواهی آقای دکتر بود.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. تمام کننده گفت:

  در شهری که سرمایه های قوی با انبوهی از تجارب و عملکردی که برای همه مردم محسوس است و صداقت و ایمانش هم مثال زدنی است چون ولی اسماعیلی چرا روزه شک دار بگیرییم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • عدالت گفت:

   ولی اسماعیلی انتحانش رو پس داده و تو دوره خودش نتونست به وعده های انتخاباتیش عمل کنه پس چه لزومی داره یک اشتباه رو دوباره تکرار کرد؟
   بهتره این دوره از دکتر شکری حمایت کنیم که شخصیتی با صلابت و محکم و سخت کوشی دارن و مطمئنا میتونن گرمی رو از این بحران نجات بدن

   Thumb up 0 Thumb down 0

 7. serhedsiz danishmaq گفت:

  دوست عزیز من از بازی با کلمات نفرت دارم دست خودم نیست با کلمات قلمبه سلمبه دهن پر کن …….وای بر مردم این منطقه که با تحصیلکرده های دور از وطن……گرمی یعنی مظلوم ،بد بخت،عقب مانده از کمترین امکانات … یه زمانی مرکز شهرستان مغان بود یادتون هست؟؟؟؟ الان از عقب مانده ترین دهات رضی خودمون هم عقب مونده تر شده با این نمایندگان نالایق شان که تابحال بصورت کورکورانه و طایفه ای انتخاب شده اند….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. تاواریش گفت:

  آقا رضا خوش باش که جات عالیه همین بچسب اونجا رو دیگه اینورا پیدات نشه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. محمد گفت:

  اظهار نظر یک نفر با اسم های مختلف در مورد صمد شکری که همه خوب می شناسند و نقش ایشان را هم در انتخابات گذشته بعنوان تربیون چناح اسماعیلی دیدند قابل انعکاس نیست استاد میرزاده صدها نفر مثل ایشان دانشجو دارد و تربیت میکنند

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • انصاف گفت:

   در جواب دوست عزیزمون
   اولا حاج صمد شکری اینطور که تو کوچه بازار گرمی و تو سایت ها مشاهده میشه از اقبال بسیار بالایی برای نمایندگی برخوردارند و اینکه عده ای از روی غرض اینطور قضاوت کنن باعث تاسف هستش.
   دوما در مورد انتخابات دوره قبل حاج آقا شکری یک انتخاب سخت داشتن که بین بد و بدتر مجبور بودن از اسماعیلی تلویحا حمایت کنن و البته به هواداران هم گفتن که همه آزاد هستن از هرکسی که خواستند حمایت کنن. درواقع این بزرگواری دکتر شکری بود که بخاطر مردم حتی از اعتبار و محبوبیت خود هم خرج کند.
   درورد بر شکری بزرگ فرزند برومند شهرمون

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • 5 گفت:

   میرزاده کارمند دانشگاه است !
   استاد بودن هم شرایط خاصی دارد و باید مراحلش طی شود
   به هر کسی که فوق گرفت و ۲ واحد دادن نمیگن استاد

   Thumb up 0 Thumb down 0

 10. ملکی گفت:

  یاشاسین دکتر شکری

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. فرهنگی گفت:

  با سلام به خدمت تماماین است که همشهریان مخصوصا همکاران عزیزم معلمین محترم نظر بنده نسبت به مقاله افای صمدی این است که مردم سیاست زده نشدند بلکه شعور سیاسیشون بالا رفته ضمنا سیاست زدگی این مدلی نتنها اشکال نداره برعکس حسنی برای جامعه محسوب میشود. بنده همه این عزیزانی که مطرح هستند اشنایی دارم ولی چون با اقای صمد شکری چندین سال همکار بودم شناخت بیشتری دارم ایشون اون زمانهای که همکارم بودند فردی با خوصیات شاخصی بودند و همیشه کاردان منطم و با اراده فولادی و قدرت تشخیص بالای بودن و به دلایل زیادی بنده ایشان را بهترین گزینه برای نمایندگی میدانم و برای حل مشکلات فرهنگیان این شهر بهترین گزینه انشالا بیایند ما با همکاران اماده فعالیت هستیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. ملیحه گفت:

  من زیاد از سیایت این چیزا حالیم نمیشه فقط با توجه به شناختی که از آقای شکری و مدیریت ایشون دارم امیدوارم ایشون نماینده شهرمون بشن شاید فرجی شد

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • sene qoorban گفت:

   کاش از سیساست به اندازه نوک سوزن حالیتون میشد ای کاش چون همین سیاست ۳۰ سال پیش را که الان در پیش میگرفتند روزگارمون این نبود بنده خدا کجای کاری …..

   Thumb up 0 Thumb down 0

 13. دولتخواه گفت:

  در کنار نحلیل فردی بنام موسوی باید بگویم تحلیل درستی است و این برمیگردد به صداقتی که مردم از حاج ولی و قبل از ایشان از حاج احمدی دیده اند باور کنید اگر ریا بود در این بیست سال مثل کاندیداهای دیگر رای رو به افول میرفت یادمان هست رای محمدی از ۱۲۰۰۰ رای آخر رسید به ۲۴۰۰ رای پس واقع بینانه تصمیم بگیریم اضافه کنم بنده بعد از انتخابات هیچ گونه ارتباطی با این تیم ندارم ولی واقعیتها باید گفته شودچون آخرتی هم است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. علی گفت:

  فقط دکتر شکری

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. مهدی گفت:

  من فکر میکردم این سایت بی طرف هستش ولی مثل اینکه اینطور نیست
  نظراتی که در نقد نصیری(….) نوشته شده بود رو درج نکرد
  واقعا متاسفم

  پاسخ : نقد خود را از اشخاص حقیقی و حقوقی در چارچوب قانون و ادب بکنید تا تأیید شود. با تشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. حبیب گفت:

  با آنکه به شدت از طرفداران ولی اسماعیلی نفرت دارم و بدم می آید اما نظریه ی موسوی را می پذیرم آماده همکاری برای شکست ایشان را دارم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. حامدی گفت:

  آقای صبوری اگر منظور شما از مخبریین همکاری و پشتیبانی از سربازان گمنام امام زمان است درست گقتی و ما افتخار میکنیم . الحمدالله حاج ولی چهره مهربان و بامببت برای دوستداران نظام و چهره قاطع و کوبنده با مخالفین نظام جمهوری اسلامی دارند . البته آمار مخبریین را اشتباه نوشتی این دوره ۱۵۰۰۰ رای آورده بودند که با یک حساب سر انگشتی این دوره ۲۰۰۰۰ رای تا الان دارند. بعضی از معاندی نظام که چوب حاج ولی به تن شان خورده نظریه خود را درقالب مردم ندهند مردم گرمی ولایی اند .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. منصوری گفت:

  در جوا ب حاکم بله برادر ما هم منتظریم نصیری فرماندار شود. کسی که میگفت در میان اصلاح طلبان و اعتدال در حلقه اول م و با آیت الله هاشمی رفیق هستم و ادعای وزیر مخابرات. معاون وزیر. استاندار. معاون استاندار. حالا هم فرماندار میشود . نصیری چندین دوره با این حرفها مردم را فریب داد ولی با آمدن روحانی و گذشت یکسال حنای نصیری دیگر رنگی ندارد ایشان بهتر به سیاست کاری نداشته باشند مثل دوره قبل با حمایت از حاج موسوی باقی مانده اعتبار خود را در گرمی به اتش کشید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • عبادی گفت:

   میگم این … بره به دفتر کاریابی واقع در سه راه زایشگاه ثبت نام کنه ماهم سفارش میکنیم، بلکه فرجه شد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 19. داوری گفت:

  با این تحلیل جدید میشود نتیجه گرفت برای شکست اسماعیلی از میان میززاده و سیدی بایستی یکی از انها و از میان موسوی و نصیری بایستی یکی از انها به میدان بیایید تا بتوانیم جلوی پیروزی ایشان را بگیرییم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ح-ف گفت:

   آقای داوری عزیزاز اظهار نظرت معلومه که آقای اسماعیلی مرد بزرگی هست که اینقدر دشمن تراشی میکنی .من که از طرفذارش نبودم با خواندن اظهار نظر شما احساس عجیبی به بنده دست داد .ومتوجه شدم که درانتخابم اشتباه کرده بودم واگر عمری باقی باشد جبران نموده واز ایشان حلالیت بطلبم زیرا بی جهت ایشان را میکوبیدم.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 20. انصاف گفت:

  مردم تمایل به کسی دارند که قدرت مدیریت خوب داشته باشه و روابط خوبی با حاکمیت بتونه برقرار کنه که شاخص ها فقط در دکتر شکری وجود داره
  بقیه اشخاص امتحانشون رو پس دادن و تو دوره خودشون نتوانستند و یا نخواسته اند برای شهر اقدامات بنیادی انجام بدن.
  آزموده را آزمودن خطاست این بار با دیده بازتر باید از دکتر شکری حمایت کنیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. حاکم گفت:

  بلاشک حرف شمارا تأیید میکنم. قابلیت هایی که شما نوشته اید فقط میتوانیم در مهندس نصیری بیابیم. البته بگذارید فرماندار بشوند بعد از آن ببینید که مردم چگونه تمایل به سوی وی خواهند داشت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. واحدی گفت:

  تشکر از موسوی که نظر تحلیلی منطقی ارایه دادند و خبری از بهتان و فحش و تهدید مثل نطریه گذشته وی نیست انشالله در جو آرام سیاسی پیگیر مسایل باشیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. موسوی گفت:

  پیرو مطلب قبلی و مطالعه ی نظریات همشهریان به این نتیجه رسیدیم.۱٫ در سیاست باید دنبال مردان سیاست باشیم و به دور از سلایق شخصی و بخشی نگری تصمیم بگیریم. ۲٫ تعصیبات قومی و قبیله ای را کنار بگذاریم ۳ . عاقلانه و واقع بینانه تصمیم بگیریم۴٫ واقعیتها را هر چند تلخ پذیرا باشیم بعنوان مثال محبوبیت روز افزون ولی اسماعیلی که ناشی از ضعف عملکرد نماینده ی فعلی است و تحرک و فعال بودن تیم انتخاباتی وی را قبول و برای رقابت با ایشان برنامه داشته باشیم چه بخواهیم یا نه یک طرف انتخابات ایشان بوده و برابر اطلاع به دست آمده از سال ۱۳۷۲ تا کنون بیست سال است رای این مجموعه از ۱۳۰۰۰ پایین نیامده و این ارتباطی به دولتها هم نداشته به طوری که در دولتهای هاشمی. خاتمی. احمدی نزاد تکرار شده است۴٫ این بحث را با همکاری دوستان و بدون فحش ادامه خواهیم داد و از دیگر کاندیداها هم حواهیم نوشت

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • صبوری گفت:

   این ۱۳۰۰۰نفر همان مخربین گرمی هستند! اگه حساب کنیم که گرمی ۲۰ ساله تو دست این افراد هستش، با وضعیتی که در حال حاضر در گرمی شاهد آن هستیم(پسرفت)،نتیجه میگیریم این ۱۳۰۰۰ نفر همان مخربین هستند.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • کالبای کریم گفت:

    چرا چرت میگی آقای صبوری…۱۳ هزار نفر مخرب گرمی هستند اونوقت شما یکی یه دونه و سرورت صلاح گرمی رو میخوایین…بابا این طرفدارای … و … عجب آدمای کینه ای هستندا. اصلا چشم پیشرفت ندارند

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • در ادامه سخنان اقای موسوی گفت:

   دوستان بنظر این حقیر تمامی خصوصیات مذکور در سخنان اقای موسوی در مهندس نصیری میباشد.
   ۱٫مهندس نصیری مرد سیاست است چون همیشه در صحنه بوده است و بی تفاوت به مسایل سیاسی نبوده اند.
   ۲٫مقایسه اقشار روی کار در زمان نصیری با بقیه عزیزان میتواند موید این حرف بنده باشد.
   ۳٫این بند باید توسط همشهریان مورد دقت قرار گیرد.
   ۴٫تنها قشری که با این ۱۳۰۰ نفر دم خور نبودند طرفداران نصیری بود.بودند دوستانی که بزرگ شده این طیف اند(ص.ش) و یا به شکلی دیگر دنبال تامین این طیف بوده اند و با حمایت این طیف(م.ح.م) ادعای نماینگی داشتند.
   ۵٫همکاری و رفاقت در رقابت از خصوصیات مهندس نصیری میباشد.
   اگر دوستان بخواهند بیشتر و باز تر و با ذکر موارد و امثال توضیح میدهم مطالب مکتوب را.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • طرفدار قدیمی ات گفت:

    من پیشنهاد یک مناظره عملکرد بین ولی اسماعیلی با ناصر نصیری را دارم وبه نظرم این مناظره ثابت میکند که چه کسی برای منطقه در دوره نمایندگی مفید خواهد بود.البته مساله فرمانداری پارساباد هم منتفی هستش ،به فکر شهرداری جلیل آباد باشید!!ناصر نصیری مدعی اصلاح طلبی که در زمان احمدی نژاد داد میزد که به من بخاطر اصلاح طلبان پست نمی دهند،حالا آقا ناصر این گوی و این میدان،الان دیگه چرا نمیتونی یک پست کوچک از همقطاران اصلاح طلبت بگیری ؟
    از وزارت در تهران شروع کردی تا استانداری هاو فرمانداری ها تا رسیدی به پارساباد که اونم به نظر منتفی میرسد ،با این تفاصیل و با این سرعتی که میروی فکر کنم از مرز رد بشی و حداقل شهردار جلیل آباد آذربایجان بشی!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • محسن گفت:

    احسن به تحلیل طرفدار قدیمی ناصر نصیری ،واقعا بجا گفتی

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • چینگیز گفت:

    عزیزم اول شهر جلیل آباد را از نزدیک ببین بعدش روی شهرداری اونجا صحبت کن شهرداری جلیل آباد از شهردار کرج بهتر کار میکند اینو جدی دارم میگم نه!!! پارک حیدر علی اف را یا سلسله و یا مناطق دیگرش رو برو ببین آره قربووووووووننننننش

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • حاق یولونون مودافع چی سی گفت:

    ۱-کاش بود ۲-زمان انتخابات یه سری سفرهای کاری را به عنوان تبلیغ در روستاها با خود یدک کشید ۳- خیانت آشکار در حق مردم گرمی و منطقه ( از زمان نمایندگی ) مستر … که در محله اسلام آباد در ضیافت شام شب رای گیری با اون صندوق پر از برگ تقلبی …….خدا ازشون نگذره

    Thumb up 0 Thumb down 0

 24. آشنا گفت:

  توجه به مسائل سیاسی سیاست زدگی نیست.به نظر بنده انچه که موجب عدم پیشرفت منطقه میگردد سیاسیون منطقه هستندکه شهرمان رابه سه جزءتقسیم میکنند(گرمی,موران,انگوت)در حالیکه این سه پیکره واحدی بنام شهرستان مغان را تشکیل میدهد.بنابراین تا زمانیکه از انتخاب قومی وقبیله ای به دور نباشیم وهمدیگر را به بیگانه بودن متهم کنیم وضع به هممین منوال خواهد بود

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. صداقت گفت:

  مردم تازه متوجه شده اند و شاخص ها را بررسی میکنند نمایندگی مسولیت سنگینی است که طرف هم باید سابقه اجرایی کلان کشوری و مدیریتی و هم سابقه قانونگذاری و نفوذ سیاسی لارم را داشته باشد و از طرقی امین نظام باشد و دغدغه رد صلاحیت هم نداشته باشد اگر این شاخص را جمع بندی کنیم با ولایی بودن میشود ولی اسماعیلی پس صمدی عزیز بیایید به دور از تعصبات منطقه ای تصمیم بگبرییم و الا دوباره همان میشود که در این سه سال شد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • عدالت گفت:

   لطفا با سند حرف بزنید ولی اسماعیلی چه کار شاخصی در دوره نمایندگی خود انجام دادن؟
   چرا دوباره مهره های سوخته رو وسط میارین
   ما دنبال شخصیتی قوی هستییم که بتونه به مطالباتمون پاسخگو باشه و مدیر باشه و این هم تا حد بالایی در آقای شکری وجود داره

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • رضوان گفت:

    معذرت میخوام … تخصص اش در چه زمینه ای است؟؟؟؟ میتونه جوی دو تا الاغ را بصورت مساوی تقسیم کنه؟؟؟؟ اگه بتونه پس هم سیاست رو میدونه هم مهندسی اجتماعی و هم مدیریت و برنامه ریزی رو …. بیایید با خودمون صادق باشیم نماینده بایستی حداقل فوق لیسانس در زمینه مهندسی اونم از نوع کاربردی داشته باشد خودش بتونه مدیریت یه پروژه را بفهمه نکات بحرانی در احتیاجات و کابریها را مدیریت کنه .. نه اینکه … بیسواد یا سواد در حد حوزه من توهین نمیکنم ولی میبینم آقا تابحال کسانی که نماینده شدند هیچ کدام لیاقت پا گذاشتن به صحن مجلس رو نداشتند همین

    Thumb up 0 Thumb down 0

 26. کالبای کریم گفت:

  آقای صمدی آنقدر مفاهیم را درهم قاطی کردید که فکر کنم خودتان نیز از معنی و تفهیم آن عاجز باشید.
  مطالب را کاش کمی به زبان خودمانی تر می نوشتید

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • احسان الله خان گفت:

   صمدی پسر خوبیه مطالبش کپی در حد اصله نمیشه کتمان کرد نه رضا؟؟؟؟ درسته فوق داری ولی …. خودمونیم

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    با سلام
    اینکه شما دوست عزیز به رسم جاوادانه ما ، صورت مسئله را پاک می نمایید و بدون توجه به اصل موضوع ، اینجانب را زیر سوال ببرید، مهم نیست، اما شما می توانید هر موضوعی را خود تشخیص می دهید به نقع شهرمان است معرفی نمایید تا من درباره آن مقاله ای نوشته و حضورتان ارسال نمایم.

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید