ده حلقه چاه غیرمجاز در گرمی پر شد/ جلوگیری از حفر ۲۶ حلقه چاه جدید

آزادلو : رئیس امور آب شهرستان گرمی گفت: از ابتدای سال تاکنون تعداد ۱۰ حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان گرمی پر شده که از این محل به میزان ۱۸۰ هزار متر مکعب آب صرفه‌جویی شده است.

رضا بدرزاده امشب در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون تعداد ۱۰ حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان گرمی پر شده که از این محل به میزان ۱۸۰ هزار متر مکعب آب صرفه‌جویی شده است.

وی گفت: علاوه بر اینها در بخش حفاظت از منابع آب زیرزمینی و با هدف ایجاد تعادل بین منابع و مصارف از حفر ۲۶ حلقه چاه جدید نیز جلوگیری به عمل آمده است.

رئیس امور آب شهرستان گرمی با بیان اینکه محدوده شهرستان گرمی قسمتی از زیرحوزه دو رودخانه بالهارود و دره‌رود است،  تصریح کرد: کل پتانسیل منابع آبی شهرستان ۲۵۱ میلیون و ۶۴ هزار متر مکعب است که شامل  ۲۳۶ میلیون متر مکعب آب سطحی و ۱۵ میلیون ۶۴ هزار متر مکعب آب زیرزمینی  قابل استحصال از طریق چاه و قنات است.

بدرزاده ادامه داد: منابع آب زیرزمینی محدوده مطالعاتی شهرستان گرمی شامل ۱۹۱ حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق، ۲۵ رشته قنات و ۲۷۱ رشته چشمه با مجموع  تخلیه سالانه ۱۲.۶ میلیون مترمکعب است.

وی به برنامه‌های فرهنگی اجراء شده توسط امور آب در سال‌جاری اشاره کرد و افزود: در طول سال‌جاری کارشناسان این اداره با حضور در میان کشاورزان، تعداد ۲۶ مورد جلسات توجیهی نشست با بهره‌برداران آب کشاورزی انجام گرفته داده‌اند.

رئیس امور آب شهرستان گرمی اضافه کرد: جهت ایجاد تعادل بین منابع و مصارف آب زیر زمینی و جلوگیری از برداشت بی رویه از آبهای زیرزمینی در طی سالهای ۹۵ و ۹۶ تعداد ۳۰ مورد کنتور هوشمند آب و برق بر روی چاه‌های کشاورزی جهت اجرای سیاست‌های آب منطقه برای تجهیز چاه‌ها نصب شده است.

وی همچنین از ارائه تمامی خدمات به مشترکین آب‌های زیرزمینی بوسیله سامانه الکترونیکی ساماب خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۹۶ تمامی پرونده‌های آب‌های زیرزمینی موجود در این اداره در سامانه مذکور ثبت شده‌ است.

نظر شما چیست؟

۲ نظر

  1. کارشناس گفت:

    باسلام

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. کارشناس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    آقای فرماندار ضمن عرض سلام و ارادت شما هم بعنوان نماینده عالی اجرایی شهرستان در قبال گماشته شدن روسای ضعیف و بی عرضه در ادارات شهرستانها که ریاست خود را تنها با تعظیم و بله قربان گویی ادامه می دهند، مسئول هستید. باید نماینده مجلس را توجیح کنید تا افراد لایق و کاربلد را در راس ادارات بگذارند. رئیسی که ریاست خود را با خرید و تحویل نان رئیس دفتر فلان مقام شهرستان و تحویل آن در درب منزل تضمین میکند نمی تواند برای مردم خدمت شایسته ای انجام دهد و اصلا لیاقت این را ندارد که در آن پست خدمت کند شما بعنوان فرماندار شهرستان مسئول و پاسخگوی این افراد هستید

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید