۳۷۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد عمارت گرمی به بهره‌برداری می‌رسد‌

Image result for ‫امامی   فرماندار‬‎

آزادلو : فرماندار شهرستان گرمی گفت: سه هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد عمارت در راستای بهبود اراضی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی آغاز و تا شهریورماه سال ۹۷ آماده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، ابراهیم امامی عصر امروز در بازدید امام جمعه اردبیل از سد عمارت گرمی اظهار داشت: سد عمارت با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی در حال اجرا است که براساس برنامه زمانبندی سال آینده آبگیری خواهد شد.

وی افزود: این پروژه در حال حاضر با اشتغال بیش از ۷۰۰ نفر در حال اجرا بوده که هدف از اجرای این طرح جلوگیری از خروج ۱۸۲ میلیون متر مکعب آب از رودخانه دره رود و توسعه بهبود ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان خواهد بود.

فرماندار شهرستان گرمی بیان کرد: ارتفاع سد به طول ۸۵ متر از روی بستر و ۱۰۲ متر از روی پی و حجم کل مخزن سد ۱۸۲ میلیون متر مکعب خواهد بود که بهره‌برداری از این پروژه عظیم در شهرستان تحولی اساسی در منطقه ایجاد خواهد کرد.

امامی گفت: سه هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد عمارت در راستای بهبود اراضی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی آغاز و تا شهریورماه سال ۹۷ آماده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان گرمی برای توسعه تصریح کرد: این شهرستان با وجود قابلیت‌ها و توانمندی‌های فراوان به ویژه در حوزه کشاورزی از جمله مناطق محروم در کشور بوده که برای توسعه‌یافتگی آن از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم تا بتوانیم مردم شهرستان را از مزایای توسعه در منطقه بهره‌مند کنیم.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید