آینده مبهم انتخاب فرماندار در شهرستانهای مغان ؟!

http://8pic.ir/images/611oww2dbfsx7zmn1zo4.jpg

آزادلو : در حالی سال جدید روزهای ابتدایی خود را سپری می کند و هنوز خبرهای داغ سیاسی و انتخاباتی اواخر سال گذشته آنچنان تب و تاب نگرفته است، اما موضوع تعیین تکلیف وضعیت فرمانداران شهرهای شمالی استان همچنان جولان می دهد.

شهرستان پارس آباد که سال گذشته با استعفای دو فرماندار و حتی معاونت فرماندار در کنار خالی بودن سمت بخشداری مرکزی همراه بود، در لای دخالت های نابجای برخی ها همچنان با مشکلات فراوانی روبرو است. آن چیز که عیان است ناصر نصیری به صورت کاملا شفاف از سمت فرمانداری پارس آباد برای حضور در انتخابات آتی از حوزه شهرستان گرمی مغان استعفا داده است.

از این رو انتخاب فرماندار جدید برای این شهرستان موضوع اصلی سیاستمداران و رسانه های منطقه تاکنون بوده است. ابتدا انتخاب احمدی(فرماندار خلخال) به این سمت و بعدها انتخاب حلیم(فرماندار بیله سوار) برای این پست حساس شنیده شد. اما در روزهای اخیر انتخاب “صادق سروری” مدیرکل فعلی امور سیاسی و انتخابات استانداری اردبیل در جریان است تا این چهره اعتدالی و ارزشی مسئولیت سنگین فرمانداری  شهرستان مرزی  پارس آباد را قبول کند.
باید دانست در شرایط حاضر مسئولیت فرمانداری پارس آباد در حالی به سروری پیشنهاد می شود که این شهرستان در عرض چهار ماه شاهد استعفای پرسر و صدای دو فرماندار بوده است و نماینده این شهرستان نیز اختلافاتی با برخی مسئولان ارشد استانداری دارد.

گرمی؛ شهرستان دیگر مغان که تاکنون بنا به دلایلی که استاندار آن را تکمیل پروژه های حساس منطقه مغان می نامد و با وجود تغییر دولت، فرماندار آن ابقاء شد. اما تغییر فرماندار شهرستان گرمی مغان نیز از ماه ها پیش مورد بحث مردم و رسانه ها است. بیشتر این تغییر با آرام حلیم(فرماندار بیله سوار) گفته می شود که فرماندار فعلی شهرستان گرمی نیز در گفتگوی مطبوعاتی وجود چنین شایعاتی را رد نکرد.

با این وجود باید منتظر ماند تصمیم استاندار به عنوان مقام عالی دولت در استان چه خواهد بود تا در نتیجه وضعیت شهرستان های مغان روال عادی به خود بگیرد و آرامش سیاسی این شهرها را فرا گیرد. انتظار مردم نیز از دولت تدبیر و امید نیز بلاشک همین است.

نظر شما چیست؟

۳۴ نظر

 1. ناشناس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  مگر حلیم و احمدی چه امتیازی دارند که به جای دکتر علایی در گرمی فرماندار شوند مگر اینکه مغان ستیزی در استان و کنار گذاشتن مغانی از قدرت هدف مقامات سیاسی باشد.کجایند مردان بی ادعا؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. مطلع ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  فرماندار علایی ۱۱ با ارفاق

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. نه فرق الیی؟ گفت:

  یاشاسن فرماندار اعلاینی الله اونا عمر ورسین بوتون انسانلارا ارزش وریر اوز رفتارینان فرمانداری گرمیده بیر انقلاب یاراتدی مردم فرماندارییه گدنده احساس الیلر بیر امید اوینه گدیلر گلجک فرماندارلار اعلائینین روشین گتمسلر مشکله قالاجاقلار واقعا اعلائی علاوه خلوصانه زحمتدن سورا مردمنان همدل وهمصداییدی الله اونا توفیق ورسین.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ناشناس گفت:

  فرماندار علایی ۲۰

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. امیرمحمد گفت:

  آقای استاندار پیشنهاد می کنم مسئولی مثل علائی را مبادا از دست دهید چون اینگونه مسئول نادر است و امیدوارم حضرتعالی از پتانسیل شخص آقای علایی در دیگر سمت های استان استفاده نمائید. آقای علایی مردی شریف و در خدمت به مردم محکم و استوار هستند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. داودی گفت:

  ملوک الطوایفی!!!!فقط همین

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. رسول کمالی گفت:

  به نظر بنده آقای علایی بهترین فرماندار منطقه است.
  امیدوارم بازهم فرماندار گرمی باقی بماند.
  توفیق من الله

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. وراوی گفت:

  این خبر با ذکر منبع در سایت استانی وراوی منتشر شد. می توانید نظرات خود را در آن سایت نیز منتشر نمایید:
  لینک خبر:
  http://varavi-m.ir/1394/01/16/%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D9%85%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%86%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%AF%D9%88/

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. م گفت:

  فراماندار علایی لیاقتش در حد وزیر و یا حداقل استاندار است. فرمانداری برای چنین شخص فعالی خیلی کم است.
  بقول استاد شهریار ; نیسگیل او جرچیه قالسنکئ جواهر ندی قانمر

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد - مغان گفت:

   شکسته نفسی میکنی؟ نکنه در حد رییس جمهور باشه؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • کمال گفت:

   یوخ اشی

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • شاعر گفت:

   تو نه از فرمانداری چیزی میدانی نه شاعری ،به کار خودت بچسب ،اون شعر هم مال شهریار نیست ،شعر هوشنگ جعفری هست و در مورد دروغگویانی که به مردم وعده ی دروغ دادند و عملی نشد گفته شده…….نیسگیل او جرچیه قالسین کی جواهر ندی قانمر….فکری آلداتمادی خالقی ءالین حالینه یانمر،اریمیر اولمیر اوتانمیر!!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • behrooz گفت:

    احسن بنده هم کتاب اقای هوشنگ جعفری رو خوندم(اق اتیم)
    اینم که گفتی مال شعر ساوالان هست.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • م گفت:

    جناب آقای شاعر این مصرع از سهندیه شهریار اقتباس شده است که در دهه ۳۰ یا ۴۰ سروده شده که هنوز آقای جعفری بدنیا نیامده بودند ، شنیدن این منظومه با صدای استا منوچهر عزیزی را که در سال ۴۷ ضبط شده به همه عزیزان پیشنهاد میکنم. بنده هم عاشق استاد شهریارم هم استاد جعفری هم فرماندار علائی و هم گرمی. دوستان من در خصوص فرماندار شناخت عزیزان خیلی کم است ایشان هم مثل ما هم عاشق زبان و وطن خود هستند. و بخاطر همین از کوچکترین فرصت برای خدمت استفاده میکنند.
    حالا خود قضاوت کن که من اطلاعاتم بیشتر است یا شما ؟
    شاه داغم چال پاپاغم ائل دایاغم شانلی سهندیم باشئ طوفانلی سهندیم ….قاشدغ اوزلشدیگ آرازدا یئنه گؤزلر بولاغ اولدی یئنه غملر قالاغ اولدی ….

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • مشاور گفت:

    آفرین عالی بود دست مریزاد

    Thumb up 0 Thumb down 0

 10. شاکر FINLAND گفت:

  پسر عمه ی………که نمی تواند یا نمی گذارند فرماندار بماند شنیده ها از رایزنی ولی اسماعیلی با مسولان وزارت کشور برای انتخاب فرد مستقل میباشد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. آرام حلیم فرمانداری شهرستان پارس اباد گفت:

  آقایان عزیزها وشهرستان پارس ابادیها بیدار واگاه باشید باتوجه باینکه جناب اقای حاج آرام حلیم فرزند مغان است می تواندچالشهای شهر رابرطرف کند ونیزازپتانسیل جدیدونواوری نوین باحمایت دولت تدبیروامید مدیریت نماید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. حسرتلی... گفت:

  مهندس اعلایی مرد بسیار خوب وبا سواد است وخلوصانه سعی وتلاش کرد تا کمی به دردهای بی شمار شهرستان مغان (گرمی) مرهم بگذارد متا سفانه کمی خوش باور است وبه قولهای دروغین مسئولین رده بالای استان فورا دل می بندد و روی قول آنها به مردم منطقه قول میدهد وعملی نمی شود مطمعنا تمام بدبختیها ومحرومیتهای منطقه ی گرمی از دست مسئولین رده بالای استان اردبیل میباشد از اول اردبیلیها به شهرستان گرمی با حقارت نگاه کرده ومحروم نگاه داشته اند برای گرمی فرمانداری لازم است که حق پایمال شده از طرف اردبیلیها را از حلقومشان بیرون بکشد …

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. جمعی از فرزندان شهید و جانباز گفت:

  با سلام، مهندس علایی هر چی به ما قول دادی عملی نشد!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. علی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  الحمدلله در ایران اسلامی مردان مردی پرورش یافته که هرکدام میتوانند مملکتی را اداره کنند وصد البته این به کررات در این مرز وبوم ثابت شده است ولی ای کاش میدان انتخاب افراد وسیع تر وبا دید بازتری باشد تا طلسم توهم قحط الرجالی در این بلاد بشکند ودیوارهای سلسله زنگیریان فرو ریزد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. ناشناس UNITED KINGDOM گفت:

  مغان تا بحال نه فرمانداری مثل علایی را دیده و نه خواهد دید، فقط اعلمی فرماندار اواسط دهه شصت مغان مثل علایی خیلی فعال بود . اما چون آقای علایی بزرگ شده گرمی و روستازاده است و درد روستاییان درک میکند و با فقر و محرومیت گرمی بزرگ شده و لمس کرده سعی در خدمت صادقانه دارد. من بعید میدانم کسی مثل او بیاید. و از طرفی علایی به هر شهری بعنوان فرماندار انتصاب شود این امر را نظر خاص خداوند در حق اهالی آن شهر میدانم. اما ایکاش علایی فقط ۳ سال دیگر در گرمی میماند. من نگران گرمی بعد از رفتن ایشان هستم. امیدوارم هر کجا باشد موفق باشد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. مدنی گفت:

  متاسفانه این نخبه های (رانتی) ما گرمی که هیچ، پارساباد رو هم به گند کشیدند. بابا این پارساباد و بیله سوار بیچاره رو سیاست زده نکنید تو رو خدا. ما گرمیچی ها عادت کردیم ….. واللا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. ارسلان گفت:

  از استاندار اردبیل عاجزانه خواهشمندیم علایی را به بیله سوار ندهد ممکن است شهر ما را مثل گرمی سیاست زده کند چون …….

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   جناب ارسلان اشتباه میکنید
   فرماندار علایی خیلی شریف و زحمت کش هستند. فقط به یک مورد اشاره کنم و آن اینکه منطقه آزاد در گرمی و بتبع آن ایجاد منطقه آزاد در استان مدیون پیگیریهای همین فرماندار است.
   محض امتحان همین فردا به وی مراجعه کنید و تقاضای سرمایه گذری بکنید مطمئن باشید فراتر از قانون و وظایف خود در خدمت شما خواهند بود.
   سیاست زدگی عمل مخالفان است که میخواهند زحمات فرماندار تضیع کنند

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    کدام زحمت

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • محمد - مغان ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    ناشناس جون مثل اینکه شما جناب فرماندار رو خوب نشناختین چون وقتی به هر کسی که از راه برسه و وعده حمایت بده، معلومه که نمیتونه حمایت بکنه چون عقلا هم امکان نداره از همه بتونه حمایت کنه. نتیجه اینکه وقتی نمیشه از همه حمایت کرد ولی به همه قول میده، پس ماجرا مربوط به یه چیزای دیگه هستش مثل قضیه انتخابات و فامیل سالاری و ……
    اگه واقعا حرف شما در حمایت از سرمایه گذاری درست باشه، باید هر روز یه افتتاح جدید رو در عرصه تولید شاهد باشیم که البته بعیده بتونین با تلسکوپ هابل و ناسا هم یه همچین موردی رو بجز قهرمان پیدا کنین!
    در ضمن ما مخالف یا موافق کسی نیستیم و سیاست زده هم خوشبختانه نیستسم. سیاست مال کسایی هستش که چندین ساله مثل آهنربا به میز برخی اداره ها چسبیدن و جدا هم نمیشن……

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید