حجت الاسلام صفری: فرهنگ زیربنای توسعه جامعه است

آزادلو : طی آئینی که در محل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان گرمی برگزار شد روز ملی کودک گرامی داشته شد.
حجه الاسلام دکتر صفری امام جمعه گرمی در این مراسم با تاکید بر آموزش خانواده ها با اصول تربیتی کودکان گفت:کودکان هر آنچه که در خانواده و جامعه می بینند الگو برداری می کنند.وی افزود:حضرات معصومین  امام حسن (ع) وامام حسین (ع) آنچه که در منابر مسجد از جدشان حضرت رسول اکرم ص میشنیدند برای مادر گرامی شان حضرت فاطمه زهرا(س) بازگو می کردند.
امام جمعه گرمی مسئله فرهنگ را مهمترین دغدغه کشور دانست و گفت:متاسفانه در کنار مسائل سیاسی ،اجتماعی و اقتصادی کمتر به مسئله فرهنگ پرداخت میشود در حالیکه فرهنگ ، زیر بنای توسعه جامعه است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گرمی همکاری پایگاههای مقاومت بسیج ودهیاران را برای ایجاد کتابخانه کوچک روستائی در روستاها را خواستار شد.
امام جمعه گرمی بر لزوم ترویج فرهنگ کتاب وکتابخانه در روستاها تاکید کرد وگفت:تازمانیکه علاقه و گرایش به کتاب وکتابخوانی در کودکان ونوجوانان بوجود نیاید اجرای طرحهای کتابخانه ای روستائی نتیجه آن چنانی نخواهد داشت.
الهوردی زاده مدیر کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان نیز از اجرای ۶ طرح کتابخانه سیار روستائی کودکان ونوجوانان در استان خبر داد و گفت:هر کتابخانه سیار روستائی وظیفه پوشش ۲۰روستا را بر عهده دارند وکتابهای مقاطع سنی کودکان ونوجوانان در محل روستاها تحویل و پس از مطالعه به کتابخانه بازگردانده میشود.وی با اشاره به تعدد بیش از ۳۰۰روستای شهرستان گرمی را علت انتخاب گرمی جهت راه اندازی کتابخانه سیار خودروئی در این شهرستان اعلام و از توسعه آن خبر داد.
الهوردی زاده گفت:به همراه خودروی مذکور یک مربی کارآمد فرهنگی حضور دارد که پس از استقرار خودروی سیار روستایی در منطقه ، انواع برنامه‌های فرهنگی از جمله نمایش عروسکی، نقالی و ارائه کتاب‌ها به صورت امانی به کودکان و… اجرا می‌شود.
در این مراسم که علی لطفی معاون فرماندار و جمعی از روسای ادارات نیز حضور داشت اهداء جایزه به نفر اول مسابقات کودک و نوجوان ،پخش کلیپ از عملکرد کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان از جمله برنامه های اجرا شده در آئین گرامیداشت روز کودک و نوجوان شهرستان گرمی بود.
در پایان کتابخانه سیار خودروئی کودک و نوجوان روستائی افتتاح وشروع به کار کرد.دراین کتابخانه سیار صدها جلد کتاب با موضوعات مختلف عرضه می شود.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید