۱۷ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر شهرستان گرمی پرداخت شد

آزادلو : رئیس امور عشایری گرمی گفت: در طول سال گذشته ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر شهرستان گرمی پرداخت شده است.

بابک سرداری، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: از محل تسهیلات کار و اشتغال مبلغ ۱۷ میلیارد ریال به تصویب کارگروه مربوطه رسیده و مسیر ارائه تسهیلات به عشایر همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در ۱۱۲ قشلاق عشایری این شهرستان به طور مداوم آبرسانی سیار انجام می‌شود، افزود: طی دو ماه ۳۲ پانل خورشیدی در بین عشایر شهرستان در مناطق فاقد برق برای تأمین این نعمت خدادادی واگذار شده است.

رئیس امور عشایری گرمی مغان بیان کرد: هماهنگی و تصویب ساخت پل قشلاق چرتقلو از محل اعتبارات دهیاری، بازدید از ییلاق زنگیر به همراه فرماندهی محترم مرزبانی جهت برآورد هزینه تسطیح و شن‌ریزی جاده ییلاقی زنگیر، هماهنگی و تحویل ۲ مورد وسایل ضروری زندگی برای عشایر آسیب دیده از آتش‌سوزی و تیغ‌زنی جاده قشلاقی بخشعلی به زیوه از خدمات انجام یافته برای عشایران در یک سال گذشته بوده است.

وی با بیان اینکه ۲۰ تن آرد در بین عشایر به صورت مداوم و ماهانه توزیع می‌شود، تصریح کرد: شن‌ریزی و تسطیح جاده قشلاقی حاج عباس‌علیا و سفلی، رفع عیوب شبکه آبرسانی قشلاقات چات و چرتقلو، شن ریزی و تسطیح جاده تولان و برگزاری ۲ مورد دوره‌های آموزشی متناسب برای عشایر منطقه از دیگر اقدامات امور عشایری شهرستان گرمی در سال گذشته بوده است.

سرداری تولید ۲ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز، یک هزار و ۴۵ تن شیر و ۱۶۷ تن پنیر در طول سال را از تولیدات عشایر گرمی دانست و گفت: جمعیت عشایر گرمی ۷ هزار و ۵۶۳ نفر در قالب یک هزار و ۴۴۳ خانوار است که در در ۱۰۲ قشلاق این شهرستان ساکن هستند.

وی اضافه کرد: ۸ پروژه شاخص در حوزه امور عشایری شهرستان گرمی مغان تعریف شده و بزودی اجرایی می‌شود که با حمایت همه جانبه مجموعه فرمانداری شهرستان به مرحله نهایی رسیده است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید