همصدا با کشاورزان عزیز مغانی

Image result for ‫کشاورزی‬‎

🔻هر ساله مسٸولین استان جلسات متعددی بابت حل مشکلات سیب زمینی کاران استان که بیشتر در مناطق مرکزی استان به کشت سیب زمینی مشغول هستند برگزار می کنند و برای حل مشکلات انان بیش از حد حساسیت نشان می دهند و در کنار ان صداوسیمای استان هم بخصوص بخش خبری ان گزارش و خبرهایی زیادی بابت حل مشکلات انان پخش می کند.اما از بین صدها مشکلاتی که کشاورزان پارس ابادی دارد و یکی از این مشکلات که این روزها گریبانگیر و درد مشترک و یا تقریبا هر ساله ان ها می باشد عدم دریافت مطالبات محصولاتشان علی الخصوص محصول گندم است. محصول گندمی که بعد از ۹ماه زحمت تحویل مراکز خرید داده اند و علیرغم خرید تضمینی تا این مدت هیچ خبری از پول گندمکاران عزیز نمی باشد. با وجود این همه انتقادهایی هم که از طرف کشاورزان بوسیله کانال های اطلاع رسانی منطقه هم می شود نه مسٸولان پاسخگو هستند و نه خبر و گزارشی از صداوسیما در مورد مشکلاتشان پخش می شود تا به گوش مسٸولان استانی و حتی کشوری برسد تا کشاورزان عزیز و زحمت کش مغانی از بلاتکلیفی در بیایند .این در حالی است که با توجه به قطب کشاورزی بودن این منطقه باید خبرهای کشاورزی مخصوصا مشکلات کشاورزان عزیز باید در اولویت خبرهای شهرستان قرار بگیرد و از این طریق به گوش مسٸولان محترم رسانده و انها هم پاسخگو باشند.

ای کاش مسئولان عزیز هم بدانند که در امد بیشتر مردم منطقه از همین راه کشاورزی است و بیشترین تاثیر را بر رونق اقتصادی منطقه دارد و به نوعی شغل اول مردم پارس اباد محسوب می شود. و علاوه بر انچه که گفته شده باید درک کرد که کشاورزان عزیز چه مقدار وقت و هزینه صرف می کنند تا پیش خانوادشان شرمنده نباشند و به هدف هایی هم که در زندگیشان دارند برسند. و با یک مثال بهتر می توانیم بگوییم : همانطور که یک کارمند برنامه و یا مخارج زندگی خود را بر اساس حقوق دریافتی خود که تنها در امدش است برنامه ریزی می کند و اگر یک ماه حقوقش پرداخت نشود و یا با تاخیر چند روزه پرداخت شود به مشکل بر می خورد،یک کشاورز همانند یک کارمند و یا دیگر صاحبان مشاغل برنامه و مخارج زندگی خود را بر اساس پول هایی که زمان برداشت و ان هم بعد چند ماه با زحمت فراوان و نگرانی به دستش می اید برنامه ریزی می کند.و عدم پرداخت به موقع ان می تواند برنامه زندگی همان سال و یا چندین سالشان را بهم بزند و باعث بوجود امدن مشکلات غیرقابل جبران نیز شود.

اما در این میان کشاورزانی هم هستند که در طول سال به همراه تمام اعضای خانوادشان در مزارع مشغولند تا دست به دست هم بدهند تا گوشه ای از نیازهای زندگیشان را تامین کنند.

و در اخر امیدوارم مسٸولان عزیز شهرستانی و استانی درد و دل کشاورزان عزیز زحمت کش مغانی را شنیده و زحمات انها را درک کرده و برای حل مشکلات انها چاره تلاش کنند.و دیگر شاهد تکرار همچین مشکلاتی نباشیم.

به امید سال پربرکت برای کشاورزان عزیز و زحمتکش

✍️جعفر فرجی

نظر شما چیست؟

۱ نظر

 1. گرمیلی (مغان عاشیقی ) گفت:

  آقای قاسمیان عزیز سلام و عرض خسته نباشید
  مردم در فشار و تنگنا هستند و تمام امید آنها به پول گندم که به ادراه تعاون روستایی داده اند هست
  ولی هنوز پول گندم را نداده اند و داد و ناله مردم درامده است
  از سوی دیگر جهاد کشاورزی پول گندم را از طریق بورس و به صورت خصوصی به مردم پرداخت میکند حال گناه مردم بیچاره چیست که باید پول گندمی که یکجا به تعاون روستایی داده اند را چند باره و با کشیدن فشار بی حد و اندازه از جانب طلبکاران تحمل کنند
  انگار از جانب دولت هر قانونی تصویب میشود به ضرر مردم میباشد و فقط به فکر ناراحتی مردم هستند
  و این با شعار سال و فرمان رهبری که سال را بنام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام گذاری فرمودند منافات دارد لطفا از طریق نماینده محترم پیگیر این مطلب باشید تا سالهای دیگر مردم این همه اذیت نشوند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید