۲ هزار طرح نیمه تمام استان اردبیل منتظر راه اندازی است

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: ۲ هزار طرح نیمه تمام حوزه های مختلف این استان نیمه تمام مانده که در اولویت تکمیل و راه اندازی قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا ، داود شایقی روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اردبیل افزود: برای تکمیل این طرح ها هماهنگی لازم با مدیران دستگاه های اجرایی انجام شده و ابتدا طرح های دارای بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و مرتبط با نیازهای مردم در اولویت برنامه قرار دارند.
وی اظهار کرد: تلاش بر این است تعدادی از این طرح ها تا زمان سفر رییس جمهوری به استان در شهریور و یا مهر ماه امسال تکمیل و راه ندازی شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل از افزایش سه برابری اعتبارات طرح های ملی استان خبر داد و گفت: در سال گذشته اعتبارات طرح های ملی از قبیل طرح های جاده ای جلفا – اصلاندوز ، بیله سوار ، کلور- درام و رضی – امیرکندی افزایش چشمگیری داشت و امسال هم طرح های زیرساختی از جمله چهار بانده کردن راه ها در پیوست قانون بودجه مد نظر قرار گرفته است.
وی بیان کرد: چهار بانده کردن جاده پارس آباد – مشگین شهر ،بیله سوار – پارس آباد و گرمی ،اصلاح راه اصلی اردبیل -سرچم و نمین – آستارا هم از جمله طرح هایی هستند که در بودجه ۹۷ لحاظ شده است.
شایقی در باره تامین اعتبار راه آهن اردبیل – میانه از فاینانس داخلی افزود: اعتبار راه آهن با پیگیری استاندار و نمایندگان استان و مساعدت دولت از محل فاینانس داخلی مصوب شد و قرار است هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی بانک ملی برای تکمیل راه آهن اختصاص یابد.
وی ادامه داد: این اعتبارات در طول سه سال قابل پرداخت است و در صورت تامین اعتبار طرح راه آهن اردبیل – میانه تا سال ۹۹ تکمیل می شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل با بیان اینکه دولت طرح راه آهن اردبیل را در اولویت قرار داده ،افزود: یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال در سال ۹۶ و یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۷ برای اجرای طرح اختصاص یافته است.
شایقی اشتغال ۲۰ هزار نفری در استان را یادآور شد و گفت: برای تحقق این میزان اشتغال سامانه رصد اشتغال آماده شده و در اختیار جویندگان کار جهت ثبت نام قرار می گیرد.
وی ادامه داد: علاوه براین با تکمیل پایاب سد خدا آفرین اشتغال ۲۶ هزار نفر در منطقه شمال استان فراهم می شود.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید