۲۰ مدرسه در استان اردبیل آماده افتتاح شد

 معاون پرورشی اداره کل اموزش و پرورش استان اردبیل گفت:۲۰ مدرسه تازه ساخت استان برای افتتاح در دهه فجر آماده شده است.

به گزارش ایرنا ، مصطفی کافی روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: ۱۷ مورد از این مدرسه ها بدلیل فرسودگی تخریب و بازسازی و سه مورد نیز مقاوم سازی شده است.
وی بیان کرد: چهارباب از این مدارس در شهرستان اردبیل ،چهار باب در شهرستان خلخال و بقیه در شهرستان های
پارس آباد ، سرعین ، کوثر ، گرمی ، نمین و نیر افتتاح می شود.
کافی گفت: اعتبار ساخت و بازسازی این مدارس از محل کمک های خیرین و اعتبارات تخریب و بازسازی و یا از طریق بنیاد برکت تامین شده است.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به برنامه های دهه فجر از نواخته شدن زنگ انقلاب در ۱۴ بهمن در مدارس استان خبر داد و افزود: به دلیل تعطیلی مدارس در زو پنجشنبه که مصادف با ۱۲ بهمن ماه است ، نواختن زنگ مدارس به روز شنبه ، ۱۴ بهمن ماه موکول شده است.
وی گفت: همزمان با دهه فجر ۲۴ عنوان برنامه در مدارس استان برگزار می شود که برگزاری نمایشگاه ، برگزاری تئاتر مدرسه ای ، اجرای سرودهای حماسی و برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی از جمله این برنامه ها است.
کافی بیان کرد: رویکرد برنامه های دهه فجر در سالجاری دانش آموز محوری ، دانش آموز یاوری و دانش آموز باوری است.
و تلاش می شود با سپردن اجرای برنامه های مختلف سیاسی ، فرهنگی و ورزشی به دانش آموزان در این دهه حس مدیریت سیاسی و مهارت های زندگی را در آنها تقویت کنیم.
وی گفت: انتقال دستاوردهای انقلاب در قالب های مختلف فرهنگی ، علمی و هنری و همچنین تبیین شعارهای انقلاب از جمله ‘استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی ‘ به دانش آموزان از دیگر اهداف تربیتی برنامه های دهه فجر در مدارس است.
بر اساس آمارهای موجود تعداد سه هزار و ۳۹۵ مدرسه در استان اردبیل وجود دارد و ۱۹ هزار فعال فرهنگی حدود ۲۳۰ هزار دانش آموز را در آنها تحت پوشش آموزشی قرار داده اند.
هم اکنون در استان اردبیل نرخ پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی ۹۹.۹ درصد ، در دوره اول متوسطه ۹۲.۷۳ درصد و در دوره دوم متوسطه نیز ۷۷.۶۰ درصد است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید