تمام تلاش خود را برای ثبات علمی در منطقه به کار خواهیم گرفت

آزادلو : نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی گفت: از هر تلاشی برای تثبیت جایگاه علمی شهرستان گرمی و افزایش رشته محل‌های واحد‌های دانشگاهی دریغ نخواهیم کرد.

سیدحمایت میزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در ماه‌های اخیر موضوع حذف رشته‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد و حذف واحد دانشگاهی پیام نور به یک دغدغه دانشگاهیان منطقه تبدیل شده بود که با پیگیری به موقع، موضوع مرتفع شده است.

وی با بیان اینکه موضوع حذف سه واحد دانشگاهی پیام نوردر این استان کشوری است، افزود: به دلیل گسترش غلط وبی رویه و غیرکارشناسی زمان دولت قبل که برای تعطیل کردن دانشگاه آزاد اتخاذ شده بود، تمام مراکز زیر ۹۰ دانشجو را شامل می‌شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با عنایت به تلاش بی‌وقفه مسئولان استانی و رایزنی‌هایی که از طریق مسئولان کشوری وزارت علوم داشتیم، خوشبختانه مسئله حذف رشته‌های سه واحد انگوت، ارشق و کوثر مرتفع شد.

وی وجود دانشگاه‌های متعدد را وزنه علمی شهرستان گرمی دانست و افزود: دانشگاه‌های گرمی وزنه سنگینی در جامعه علمی استان است و حذف رشته‌های آن تبعات اجتماعی و سیاسی سنگینی داشته و بجای آن باید به فکر افزایش رشته‌های کاربردی بود.

میرزاده اضافه کرد: اجرای سختگیرانه بخشنامه گسترش دانشگاه آزاد اسلامی رشته در عمل واحدهای کوچکتر را کوچکتر و واحدهای مراکز استان یا شهرهای بزرگ یا نزدیک به مرکز رابزرگ‌تر کرده است و در این بخشنامه به نیازهای منطقه‌ای و گسترش رشته‌ها بر مبنای اولویت‌های منطقه‌ای توجه چندانی نشده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، با تلاش مسئولان و نمایندگان چندی پیش از حذف رشته‌های تحصیلات تکمیلی واحدهای دانشگاه آزاد استان جلوگیری شد و اکنون موضوع حذف سه واحد دانشگاهی، انگوت، ارشق و کوثر نیز به کلی کنار گذاشته شد.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. ده ده گفت:

    خوب عزیزم وقتی دانشجو نیست دانشگاه دیگر به چه درد می خورد.البته که دانشگاه ازاد گرمی برای ……… و ادم هایش محل کسب وجایگاه وتفریح شده

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید