۳۲۳ پلاک روستایی دارای اراضی ملی در گرمی وجود دارد

آزادلو : رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گرمی گفت: در سطح شهرستان گرمی ۳۲۳ پلاک روستایی دارای اراضی ملی وجود دارد.

امیر بدرزاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: این شهرستان ۱۲۲ هزار هکتار منابع ملی دارد که ۱۱۷ هزار هکتار از آن شامل مراتع و ۵ هزار هکتار را اراضی جنگلی تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه برای بیش از ۸۰ درصد از منابع طبیعی سند جمهوری اسلامی اخذ شده است، افزود: اداره منابع طبیعی بدون هیچ اغماضی در بحث برخورد با متخلفان اقدام می‌کند که در همین راستا در سال جاری ۴۲ پرونده تخلف به دادگاه ارجاع شده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گرمی بیان کرد: ما در سال جاری برای احداث بندهای آبخیزداری در بخش موران مطالعاتی انجام دادیم که امیدواریم با اخذ ۳ میلیارد تومان اعتبار با همراهی نماینده شهرستان نسبت به احداث آن‌ها اقدام کنیم.

وی از نصب ۱۰۰ بنچ مارک با وزن ۱ تن در نقاط مختلف شهرستان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این مهم برای حفاظت از اراضی ملی برای اولین بار در سطح شهرستان گرمی در روستای آزادلو اتفاق خواهد افتاد.

بدرزاده اضافه کرد: از محل اعتبارات ملی ۳ بند آبخیزداری در بخش انگوت با ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار احداث شده و در هفته دولت سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی همچنین از فعالیت دائمی پاسگاه منابع طبیعی بخش انگوت  خبر داد و گفت: منابع طبیعی و آبخیزداری گرمی ۱۷ نیروی فعال برای حفاظت از اراضی ملی سه بخش دارد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گرمی بیان کرد: ما آماده واگذاری اراضی ملی به سرمایه‌گذاران واقعی هستیم که قصد توسعه تولید ملی را دارند و هیچ مشکلی بر سر راه بخش خصوصی وجود ندارد.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. غفار گفت:

    بنده از طرف دامداران قشلاقات بخش انگوت از زحمات شبانه روزی جناب مهندس بدرزاده نهایت سپاس را دارم.

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید