درجا زدن ممنوع *یعثوب حسینی

http://uupload.ir/files/e8y3_photo_2017-07-01_22-09-52.jpg

آزادلو : با اندکی بررسی در ریشه ای مشکلات شهرگرمی متوجه خواهیم شد آنهایی که ترویج یک جا نشستن و خراب شدن امور تا آماده شدن شرایط برای پیشرفت و آبادانی شهری را مدام دم می زنند و راسخ و خیلی استوار بر بت چوبی ریاست تکیه کرده اند از فرهنگ ناب محمدی به دور هستند .

شما دیگر امروزه کمتر سخنرانی را می بینید که چاه آب حفر کند و یا زمین بایری را آباد کند به دیدگاهی دیگر تولید در زمینه های مختلف رمز موفقیت و تضمین کننده آینده روشن است مدیریت مدیران نالایق که تصمیم های سطحی و کوچکی می گیرند افق های امیدوار کننده ای را در پی نخواهد داشت.

اما حال چه باید کرد؟ باید کمی اندیشید و برای آینده خود و دیگران شهر را ساخت باید تعداد تولید گران کار و ثروت آفرین جامعه شهری را زیاد کنیم و برای آنها احترام قائل بشویم باید تجارت و صنعت کشاورزی ،دامپروری به لحاظ شرایط اقلیمی و جغرافیایی منطقه مان ارزش بیشتری از کار یکنواخت و پول کارمندی داشته باشد وتنها در آن صورت است که تحصیل کردگان بی خود و بی جهت خود را سالها اسیر رشته هایی که به آنها هیچ علاقه ای ندارند و با توجه به مدرک گرایی که امروزه بر جامعه کشوری و شهری سایه شوم افکنده نخواهند شد.

عزیزان ما هرکه هستیم صرف نظر از اعتقد داشتن به این جناح و آن جناح و یا این گروه و گروهی دیگر باید آینده مان و منافع ملی ، خانواده و کشورمان را در آبادنی شهرمان ببینیم آنهایی که خود را پایبند انقلاب می دانند اما سنگی را برای آبادانی شهر روی هم نمی چینند و یا حتی ۵ دقیقه کار مفید در ادارات نمی کنند، بدانند که دروغ می گویند چرا که نمی توان هم ادعای دوست داشتن شهر و جامعه شهری و اسلام را برزبان جاری کرد و هم در مصرف آب و برق و گاز اسراف کرد.

وجه اشتراک و پیوند همه ما همشهریان ساختن و برداشتن یک گام برای آبادانی گرمی است راستی برای شهرمان چه کرده ایم؟ اصلا پیش ازاینکه برای شهرمان کاری بکنیم برای خودمان چه کرده ایم؟ اگر هم هر کدام از ما نسبت به ده یا بیست سال پیش تغییر محسوسی نکرده باشیم ،طبیعی است که محله و شهر و دیارمان هیچ تغییری نخواهد کرد.

آیا به راستی شما می خواهید همین گونه در جا بزنید؟

 • یادداشتی از سید یعثوب حسینی خبرنگار صداوسیما

نظر شما چیست؟

۲ نظر

 1. ناشناس ROMANIA گفت:

  احسنت آقای حسینی خیلی ها هستند فقط حرف می زنند یاغر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. عسگر گفت:

  گرمی جایی هست که فقط درجازدن درشان این شهراست خداروشکر که پسرفت نکرده پیشرفت گرمی باتوجه به شرایط جغرافیایی بعید به نظر می رسد مگراینکه به جای همواروصاف نقل مکان یابد یک حادثه کوچک دربرخی مناطق گرمی ممکن است خسارتهای هنگفتی راباعث شود اصلا به ساخت وساز گرمی وخیابانهاش دقت کردید در حد یک روستاهم نیست باید حقیقت راپذیرفت برخی ازنقاط گرمی باید به جای امن انتقال یابد،به بعضی مناطق مسکونی اش آدمی وحشت می کند باپای پیاده هم برود

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید