پاسخ مهدی صدیقی به اظهارات نماینده مردم گرمی در مجلس

http://uupload.ir/files/hj0x_photo_2017-09-19_22-11-58_(2).jpg

آزادلو : پیام مهدی صدیقی القناب فعال اجتماعی و سیاسی اهل شهرستان گرمی به میرزاده نماینده مردم گرمی، در رابطه با اظهارات وی در زمینه مهاجرت نخبگان:

به نام خدا

جناب آقای میرزاده
نماینده محترم شهرستان مغان (گرمی) در مجلس شورای اسلامی ایران

باسلام و عرض ادب و احترام

ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت سومین امام معصوم حضرت اباعبدا… الحسین (ع) و یاران وفادارشان و همچنین تشکر از زحمات جنابعالی ، در پاسخ به اظهارات جنابعالی در خصوص وضعیت مهاجرت نخبگان در ایران و قیاس آن با سایر کشورهای دنیا به استحضار می رساند کشور ایران اسلامی در رقابت به لحاظ علمی بحمدا… همیشه با دنیا و حتی با کشورهای توسعه یافته رشد چشمگیری داشته اند که همه اینها با حمایت رهبری و دولت و پشتکاری نخبگان علمی همراه بوده که قابل تحسین است بنابراین در این خصوص در سطح بسیار خوبی قرار داریم و پیشنهاد میشود بیاییم مهاجرت نخبگان ایرانی را با نخبگان دنیا و کشورهای توسعه یافته قیاس نماییم تا ببینیم در مقایسه با کشورهای توسعه یافته که برای نخبگان علمی اینهمه توجه دارند ، ایران اسلامی چقدر در پیشگیری از مهاجرت نخبگان علمی کشور کار کرده است؟ اصلا آیا در کشورهای توسعه یافته مهاجرت نخبگان را داریم یا نه ؟ نه اینکه مهاجرت نخبگان ایران اسلامی با مهاجرت نخبگان کشورهای جهان سوم قیاس گردد. ایران اسلامی بعنوان یک کشور در حال توسعه در مسیر توسعه قرار گرفته است.
در آن موقع مشخص خواهد شد که مهاجرت نخبگان ایران اسلامی در مقایسه با نخبگان کشورهای توسعه یافته ، آیا در شرایط غیرعادی و بحرانی قرار دارد یا نه ؟ البته اگر بیاییم مهاجرت نخبگان ایران اسلامی را فقط با کشورهای جهان سوم قیاس کنیم جنابعالی درست می فرمایید اما قیاس مان باید در اینجا بر اساس دانش و رشد علمی نخبگان کشور در جهان باشد.

حال با اجازه تان بیاییم بجای قیاس مهاجرت نخبگان ایران اسلامی با دنیا ، موضوع را محدود و در حوزه انتخابیه خودتان موضوع را بررسی و کالبدشناسی کنید و مهاجرت نخبگان حوزه انتخابیه خود را با حوزه های انتخابیه دیگر در کشور قیاس نموده که حوزه انتخابیه جنابعالی چقدر در این موضوع یا موضوعات دیگری معضل دارند و بیایید همه معضلات را شناسایی و طبقه بندی نموده و به مردم گزارش دهید که در این خصوص چه اقدامات اساسی و موثر کمک حال مردم و منطقه خود شدید و در آینده برای رفع این معضلات اساسی چه برنامه و راهکارهایی دارید ؟ بیایید اینها را اولویت بندی کنید که همه اینها تیم کارشناسی قوی میخواهد که نخبگان بومی را دعوت و از میان این عزیزان در قالب کمیته های مختلف تیم کارشناسی تشکیل دهید.
جنابعالی در این مدت برای آسیب شناسی و برون رفت از این موضوع و یا مسائلی دیگر از دانش و توانایی کدام نخبگان علمی در این مدت بهره بردید ؟ جنابعالی نگاه کنید سالانه چقدر از جوانان ما با رتبه های عالی از دانشگاههای مختلف و برتر کشور پذیرفته میشوند ، آنان پس از فارغ التحصیلی بعنوان نخبه کشوری کجا میروند ؟ چقدر به این عزیزان بها داده شده است؟ مگر آنان فرزندان آن منطقه نبودند که با سختی و دشواری اما با پشتکاری قوی به درجات مختلف علمی رسیدند . که می توانستند با مدیریت خوب از دانش آنان در منطقه خودمان به نحو شایسته بهره ببرند.
پس جنابعالی بعنوان یک نماینده مجلس و نیروی فرهنگی که یقینا دانشی ارزشمند در ذهن خود در این راستا دارید ، تدابیری بیاندیشید موضوع را از منطقه خودمان شروع و بومی سازی کنید و از دانش و تجارب نخبگان بومی که در سرتاسر ایران فعالیت دارند با ایجاد بانک اطلاعات نخبگان بومی در منطقه ، دست یاری به آنان دهید مطمئن باشید همه نخبگان بومی دلشان برای خدمت در وطن شان می تپد بشرطی که سیاسی کاری در تصمیم سازی و تصمیم گیری هایتان نباشد و از پوسته شعار بیرون بیاییم عملگرا باشیم.
لذا تا زمانیکه در حوزه انتخابیه خودتان ، شاهد مهاجرت روز افزون نخبگان بومی باشید اظهارات تان در خصوص مهاجرت نخبگان در ایران و دنیا در میان مخاطبان و افکار عمومی اثرگذار نخواهد بود ، بنابراین جنابعالی لطف فرمائید در مرحله اول بیایید وضعیت مهاجرت نخبگان حوزه انتخابیه خود را سرو سامان دهید بعد نگاهی به وضعیت مهاجرت نخبگان ایران و دنیا داشته باشید مطمئن باشید تمام نخبگان بومی بخاطر پیشرفت منطقه شان دوست دارند کمک تان کنند بشرطی که جنابعالی دست یاری به آنان دهید و فقط به دور و اطراف تان اکتفا نکنید.

در پایان برای جنابعالی آرزوی موفقیت و تندرستی مسألت داریم .

با سپاس فراوان
مهدی صدیقی القناب

نظر شما چیست؟

۱۲ نظر

 1. بینام گفت:

  واقعا زنده و سرافراز باشید اقای صدیقی
  خسته شدیم از بس شعار شنیدیم من با قاطعیت میگم ۷۰درصد اهالی گرمی چ زن چ مرد دچار افسردگی شدن
  مسولان نسبتا محترم ما فقد هدف از مسولیتشان چیست خدا داند و پس

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. اکبرمیگه ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  جناب آقای صدیقی
  تنها چیزی منطقه گرمی رافلج کرده عدم استفاده از ظرفیت نخبه گان ودانش آموخته گان منطقه هست چرا که نماینده دوره های فعلی وحال حاضر واقعا زحمت می کشند چون منطقه ما بسیار مشکلات دارند اگرهم کاری را جهت آبادی منطقه کنند دیده نمی شود بعداز چهارسال می گوییم مثلا فلان نماینده کاری نکرد . باید دست بدست هم دهیم تا منطقه مغان رابه جهانیان بنشانیم بحث استفاده از نخبه گان منطقه پیشنهادبسیار خوبی هست باید نماینده محترم هم ازنخبه گان منطقه استقبال کنندودفتری هم بنام نخبه مغان درفرمانداری ایجادشود

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. شهروند گفت:

  یاشا حاج مهدی،اما اگر حضرتعالی در منطقه حضور داشتید وهمین حرفها را می زدید قطعا بایگانی می شدید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. کارمند دنبال انتقالی از این شهر سیاست زده گفت:

  آقای میرزاده میفرمایند که هیچ کس حق نداره تا وقتی ایشون نماینده گرمی هستن کسی انتقالی بگیره، ولی مثل اینکه استثناء زیاد داریم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. حسین UNITED STATES گفت:

  باسلام جناب اقای صدیقی لطفا شماره ثماس تون درصورت صلاح دید به اینجانب علیزاده به شما ره ۰۹۱۴۱۵۹۷۱۲۵ ارسال فرماید متشکرم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. علیرضا گفت:

  برادر بنده با مدارک دکترای چندین بار مدارک دادن جهت استخدام هیئت علمی در دانشگاه های گرمی و با مقاله ها و تحقیقات ارزنده ای که داشتن ولی متاسفانه سیاست بازی های شهرمون ایشون رو از شهرش رانده و فرد پارس ابادی که ارتباطی با ریاست دانشگاه دانشگاه داشتن استخدام شدن . البته این در زمان ریاست دانشگاه اقای ابراهیمی بود اتفاق افتاد . ولی در این زمان هم اقای میرزاده عزیز میتونن از جوانان خودشون در اینجور جاها استفاده کنن . یا اغرادی که از اردبیل در دانشگاه گرمی مشغول کارند و جوانان نخبه گرمی دربه در شدن . الان هم این رویه ادامه دارد. حتی حتی در استخدامی ها جدید باید از افراد بومی استفاده کنن. گرمی هم باید فقط بومی ها استخدام شوند میشود مثل دیگر نقاط کشور که محروم هستن گرمی هم افراد بومی استفاده کند..
  امیدواریم دیگر سیاست بازی جای خود را به علم دانش و تحصیلات بدهد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. فرهنگی مغان گفت:

  باسلام وعرض تسلیت ایام سوگواری محرم . ممنون ازمطالب ارزنده تان – اقای میرزاده تنهاچیزی که نداردعملگرای بودنش هست وچندنفرافراد…………دادازبی برنامه گی سوءمدیریت!!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. بهنام طلوعی کردلر GERMANY گفت:

  سلام عرض میکنم به شما دوست عزیز شهرستان گرمی با دارا بودن بهترین خاک و مردم متاسفانه نبود امکانات مردم این دیار را به غربت کشانده و در غربت به بهترین نحو در رشته مهندسی ویا سایر رشته های علمی فعالیت دارند به امید روزی که در شهر خودمان هنر نمایی کنیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. وطن گفت:

  باسلام
  نقدهایی که استاد صدیقی با ادبیات خاص خود بیان داشتند باید طلاکوب کرد البته در نقدهای شان همه جوانب را در نظر گرفته و ارزش و احترام جناب آقای میرزاده را نیز در آن حفظ نمودند . به هر حال واقعیت ها را باید دید و گفت هر چند بیان حقایق شاید برای استاد میرزاده تلخی را به همراه داشته باشد اما اتفاقاً این نقدها هر از چند گاهی برای شخص نماینده مان خوب است تا به خود آید که چه اتفاقاتی در حوزه انتخابیه خودشان در حال روی دادن است .
  با تشکر از هر دو بزرگوار

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. ناشناس GERMANY گفت:

  یاشا قارداش

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. مهیار گفت:

  ممنون از آقای صدیقی که جوابیه قانع کننده ای دادن،باید از شهر خودمان شروع کنید.مهاجرت و بیکاری غوغا کرده باید از آقای قهرمان تشکر کنن که کارخانه رو در گرمی احداث کرد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. گرمیلی گفت:

  با سلام
  جناب صدیقی الحق که گل گفتید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید