۲۴ هزار تخت با اجرای طرح تحول سلامت به تخت های بیمارستانی کشور افزوده شد

آزادلو : با حضور وزیر بهداشت پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی در قالب ۳۳ پروژه و با اعتبار بیش از ۵۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید ۲۴ هزار تخت به مجموع تخت های بیمارستانی کشور افزوده شد.

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح کلینیک تخصصی و توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان نمین افزود: در این مدت همچنین به ارزش ۳۰ هزار میلیارد ریال تجهیزات پزشکی و درمانی در مراکزدرمانی و بیمارستانی کشور توزیع شده است.
وی بیان کرد: با اجرای این طرح همچنین ۱۲ هزار پزشک در نقاط مختلف کشور بویژه در مناطق محروم مشغول خدمت شده اند.
وی بهره مندی روستاییان از ۶ هزار خانه و مرکز بهداشت روستایی را از جمله دستاوردهای دیگر طرح تحول سلامت ذکر کرد و افزود: در چهار سال گذشته همچنین ۱۱ میلیون نفر ایرانی از مزایای بیمه رایگان بهره مند شده اند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کاهش هزینه های درمانی ، افزایش میزان دسترسی مردم به خدمات درمانی، رایگان شدن زایمان طبیعی و ارایه خدمات درمانی مناسب به مادران باردار را از دیگر مزایای طرح تحول سلامت ذکر کرد.
کلینیک تخصصی نمین که با حضوروزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید دارای ۷۸۴ متر مربع زیربنا و شامل بخش های تخصصی چشم، ارتوپدی ، دندانپزشکی ، داخلی، جراحی عمومی، کودکان، قلب و زنان و زایمان بوده و برای احداث و تجهیز آن ۴۲٫۵ میلیارد ریال هزینه شده است.
وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای یک سفر ۲ روزه عصر چهارشنبه وارد اردبیل شد، قرار است ۳۲ طرح بهداشتی و درمانی با ۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار در جریان سفر قاضی زاده هاشمی در شهرستان های نمین ، اردبیل ، کوثر و خلخال به بهره برداری برسد .
از جمله مهمترین این طرح ها بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان کوثر در جنوب اردبیل می باشد.

 

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید