۲۵ درصد اعتبارات استانی برای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی هزینه شود

آزادلو : استاندار اردبیل گفت: ۲۵ درصد اعتبارات استانی برای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به مبلغ ۶۵ میلیارد تومان هزینه می شود.

جید خدابخش عصر امروز در سمینار یک روزه بخشداران استان که در سالن شهید رجایی استانداری اردبیل برگزار شد اظهار کرد: اعتبارات عمرانی استان در سال جاری ۲۶۰ میلیارد تومان است که بین شهرستان ها توزیع شده است و ۲۵ درصد از این اعتبارات به اجرای پروژه های اقتصادمقاومتی به مبلغ ۶۵ میلیارد تومان اختصاص و هزینه می‌شود که بخشداران استان سهم بخش های تابعه خود را پیگیری و جهت حمایت از تولید و اشتغال جذب نمایند.

وی گفت: هر بخش و منطقه استان مزیت های خاصی برای توسعه دارد که باید بر روی آن مزیت‌های منطقه‌ای متمرکز شد و برخی مزیت‌های جدید را نیز باید ایجاد کرد.

استاندار اردبیل بیان کرد: پروژه راهسازی ماسوله ماجولان یکی از این اقداماتی است که مزیت جدید برای توسعه گردشگری و اقتصادی منطقه را ایجاد می کند که باید با سرعت بیشتر انجام گیرد.

خدابخش تصریح کرد: فرش از جمله مزیت و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال شهرستان‌های گرمی و خلخال است که باید زیر ساخت‌های لازم توسط دولت در این زمینه ایجاد شود.

رئیس شورای عالی استان تاکید کرد: پروژه‌های گردشگری برای هر بخش تعریف و معرفی شود و پروژه‌های دانش بنیان نیز مورد حمایت و توجه قرار گیرد تا بتوان در حوزه گردشگری و دانش‌بنیان از ظرفیت‌های استان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه باید تمهیدات لازم جهت ترغیب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در مناطق محروم از قبیل پرداخت تسهیلات کم بهره بانکی و اعطای امتیازات ویژه اندیشیده شود ادامه داد: طرح جدید دولت با عنوان” مناطق محروم از اشتغال” با هدف جبران عقب ماندگی برخی مناطق از اشتغال و توسعه، که بر اساس نرخ بیکاری ومتوسط اشتغال کشور، ایجاد اشتنغال پایدار در مناطق محروم را در اولویت قرار می دهد، فرصتی برای ایجاد اشتغال افزایش تولید و توسعه اقتصادی در شهرستان های کم برخوردار استان اردبیل است .

خدابخش عنوان کرد: بخشداران ، اقتصاد مقاومتی و اشتغال را در اولویت قرار دهند و اگر در هر بخش تنها ۲۰۰ شغل پایدار بر اساس مزیت های آن  بخش ایجاد شود ۵۸۰۰ شغل در ۲۹ بخش استان به وجود خواهد آمد که قابل مقایسه با هیچ واحد تولیدی بزرگ صنعتی نیست.

استاندار اردبیل اظهار داشت: کمک‌های فنی و اعتباری در اختیار بخشداران قرار می‌گیرد تا در جهت حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان بخش تولید و اشتغال و تامین زیرساخت سرمایه‌گذاری هزینه شود و هزینه ۴ میلیارد تومانی جهت تامین گاز وآب شیرآلات قهرمان گرمی از مواردی است که دولت با هدف حمایت از سرمایه‌گذاران و  تامین زیر ساخت سرمایه‌گذاری هزینه کرده است.

وی گفت:صندوق حمایت از کشاورزان ، حمایت های مالی از بخش کشاورزی انجام می دهد و امسال سرمایه این صندوق را افزایش داده‌ایم که ۹۹/۵ درصد تسهیلات حمایتی پرداختی این صندوق توسط وام گیرندگان بازپرداخت شده است.

رئیس شورای عالی استان اردبیل افزود: تصویب منطقه آزاد، پایاب سد خدا آفرین، بندر خشک اصلاندوز، مطالعه پهنه های معدنی استان، ایجاد پارک علم وفن آوری، فعال سازی واحد های راکد و نیمه فعال ، تسریع و آغاز پروژه های سد سازی، کشاورزی وباغی و دهها مورد دیگر ، حداقل اقدامی است که در سال‌های گذشته در استان اردبیل انجام گرفته است./فارس

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید