بازار داغ کلیه فروشی در کشور علی رغم ممنوعیت

Image result for ‫کلیه فروشی‬‎

آزادلو : با وجود ممنوعیت خرید و فروش کلیه در کشورمان اما بازار این نوع خرید و فروش همچنان داغ است

کمتر کسی پیدا می‌شود که بگویید با آگهی خرید و فروش کلیه در اماکن عمومی و فضای مجازی روبرو نشده است. خرید و فروش کلیه از چند سال پیش در کشورمان بدلیل مشکلات اقتصادی رواج پیدا کرده و روزانه دهها آگهی خرید و فروش کلیه در سطح شهرهای کشور نصب می شود. موضوع آنچنان بزرگ شده که دیگر برای مردم از جذابیت خاصی برخوردار نیست و ما هر روز از کنار این نوع آگهی ها بدون اینکه توجهمان را جلب کند عبور می کنیم. فکرش را بکنید شخصی بدلیل مشکلات مالی یکی از اعضای بدن خود را با وجود اینکه می داند در آینده میتواند به مشکل جسمی برخورد می فروشد. این یعنی فاجعه
اما تنها مشکل اقتصادی این بازار را داغ نکرده است. این مشکل پیش از اینکه مشکل مالی باعث بروز آن باشد یک معضل اجتماعی است. معضلی که امروزه همه ای ما در شاخه های مختلف آن گرفتارش هستیم. بارها مشاهده شده شخصی برای برای خرید کادوی طلا به همسرش و یا برای خرید یک خودرو یکی از کلیه های خود را به مبلغ ناچیزی با اقساط چندین ماهه فروخته است.

چند روز پیش یکی از این نوع آگهی ها در خیابان پزشکان شهر پارس آباد استان اردبیل نصب شده بود که غوغایی در فضای حقیقی و مجازی استان به پا کرد. در نگاه اول این آگهی فروش کلیه چندان تفاوتی با دیگر آگهی ها ندارد اما چه چیزی سبب شده که مردم حساسیت بیشتری به این آگهی نشان دهند؟
متن نگاشته شده در آگهی را برای شما می نویسم ؛توجه توجه بنده جانباز تحت پوشش اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پارس آباد هستم که بدلیل مشکلات شدید و بی توجهی مسئولین منطقه مجبور به فروش کلیه خود می باشم.(+a گروه خونی)
فکر می کنم با خواندن این متن دلیل حساسیت مردم شهرستان و استان مشخص و روشن شود. شخصی که می خواهد کلیه خود را بفروش رساند ادعا می کند که یک جانباز است. آیا او راست می گویید ؟ اگر این شخص واقعا یک جانباز باشد تکلیف چیست؟ آیا جواب رشادت ها جانفشانی ها و از خودگذشتگی های این عزیزان در هشت سال دفاع مقدس این است که شرایطی برایشان به بار آوریم که مجبور به فروش اعضای بدن خود باشند. آیا این کم لطفی ها داغ زخم های این عزیزان در هشت سال دفاع مقدس را تازه نمی کند؟
قضاوت با مردم

یادداشت فریبرز اصغری کنچوبه

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید